• BIST 1.467
 • Altın 437,787
 • Dolar 7,3775
 • Euro 8,9266
 • Bartın 9 °C
 • Ankara 7 °C
 • Bolu 1 °C
 • Kastamonu 8 °C
 • Zonguldak 6 °C
 • Karabük 7 °C
 • Zonguldaklı Mesut Özil Fenerbahçe’de
 • Kanuni’nin kule montajı Filyos Limanı’nda devam ediyor
 • 200 milyon fide üretilecek
 • Zonguldaklı Mesut Özil Fenerbahçe’de
 • Kanuni’nin kule montajı Filyos Limanı’nda devam ediyor
 • 200 milyon fide üretilecek

22 madde görüşüldü

Bartın Belediye Meclisi Temmuz Toplantısını gerçekleştirdi.
22 madde görüşüldü

Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Cemal Akın Başkanlığında gerçekleşen toplantı yoklama ile başladı. Yapılan yoklamanın ardından ise gündemin birinci maddesi olan Bartın Belediyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli personele ödenecek sosyal denge tazminatı hakkında yeniden belirlenecek oran üzerinden yeni bir sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi. Talep kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde ise Milli Savunma Bakanlığı adına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı Karadeniz Bölge Komutanlığı ile Bartın Belediyesi arasında yapılması istenilen protokolün incelenerek imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi görüşüldü. Madde kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde 1 adet binek otomobil, 1 adet kamyonet, 1 adet çift kabin pikap ve 1 adet küçük yol süpürme aracı alınması talebi görüşüldü. Madde kabul edildi. Dördüncü gündem maddesinde ise Bartın Limanı Uygulama Yönetmeliğinin iptal edilerek yeniden düzenlenen yönetmeliğin ve yükleme-boşaltma protokolünün kabulü talebi görüşüldü.

Talep kabul edildi

Gündemin beşinci maddesinde ise mülkiyeti Bartın Belediyesine ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Karaköy Mahallesi, tapuda 919 ada, 89 nolu parselin satışı talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi.Gündemin altıncı maddesinde mülkiyeti Bartın Belediyesine ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Esentepe Mahallesi, tapuda 588 ada, 20 nolu parselin satışı talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi. Gündemin yedinci maddesinde Kırtepe Mahallesinde mülkiyeti Bartın Belediyesine ait tapuda 155 ada, 2 parsel nolu taşınmazın bedelsiz olarak Maliye Hazinesine devri talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi. Sekizinci gündem maddesinde ise mülkiyeti Bartın Belediyesine  ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Tuna Mahallesi, tapuda 775 ada, 7 nolu parselin satışı talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi. Dokuzuncu maddede ise Mülkiyeti Bartın Belediyesine  ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Esentepe Mahallesi, tapuda 781 ada, 6 ve 7 nolu parsellerin satışı talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi. Onuncu gündem maddesinde ise Kutlubeyyazıcılar Köyü, Arap Yakası Mevkii, tapuda 125 ada, 273, 274 ve 275 parsel no.lu taşınmazlar üzerine hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği-İlavesi ve Uygulama İmar Planı Değişikliği-İlavesi onayı talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi. Onbirinci maddede ise Dallıca Köyü, tapuda 117 ada, 1 ve 4 parsel no.lu taşınmazları kapsayan alanda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliği onayı talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi. On ikinci maddede ise Dallıca Köyü, tapuda 136 ada, 31, 32, 33, 34, 35 ve 36 parsel no.lu taşınmazları kapsayan alanda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliği onayı talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi.

Akın’a yetki verilmesi talebi görüşüldü

On üçüncü madde olan Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, 2019 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabı kabul edildi.On dördüncü madde olan Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunan ilan ve reklam materyallerinin gelir tarifelerinin belirlenmesi talebi kabul edildi. On beşinci maddede ise İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Gölbucağı Mahallesi, tapuda 645 ada, 302 nolu parselin satışı talebi görüşüldü. Madde kabul edildi. On altıncı maddede ise İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Esentepe Mahallesi, tapuda 758 ada, 3 ve 4 nolu parsellerin satışı talebi görüşüldü. Madde kabul edildi. On yedinci maddede ise İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Şiremirçavuş Mahallesi, tapuda 1312 ada, 4, 5 ve 10 parsel nolu taşınmazlardaki plan değişikliğine ilişkin bilirkişi raporunun görüşüldü. Madde kabul edildi. On sekizinci maddede ise İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, 1/1000 Ölçekli Revizyon-Uygulama İmar Planı Konut Alanları hakkındaki konu görüşüldü. Madde kabul edildi. On dokuzuncu maddede görüşen İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Demirciler Mahallesi, tapuda 1012 ada, 196 nolu parselin satışı talebi kabul edildi. Yirminci gündem maddesinde ise Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Zincir Süpermarketlerin ruhsatlandırılması ile ilgili konunun görüşülmesi kabul edildi. Gündemin yirmi birinci maddesinde Devlet Hastanesi Mevkii’nde bulunan üst geçidin devri için Belediye Başkanı Cemal Akın’a yetki verilmesi talebi görüşüldü.  Madde kabul edildi. 

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535