• BIST 8486.96
 • Altın 1611.192
 • Dolar 27.4969
 • Euro 28.808
 • Bartın 14 °C
 • Ankara 12 °C
 • Bolu 10 °C
 • Kastamonu 10 °C
 • Zonguldak 14 °C
 • Karabük 12 °C
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi
 • Başkan Fırıncıoğlu’ndan Alınan Tedbirler İle İlgili Açıklama
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi
 • Başkan Fırıncıoğlu’ndan Alınan Tedbirler İle İlgili Açıklama

Dursun, 33 aylık görev süresini değerlendirdi

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, 6. dönem meclisinin geride bıraktığı 33 aylık süreyi Gazetemiz Muhabiri Sercan Engin’e değerlendirdi.
Dursun, 33 aylık görev süresini değerlendirdi

Mahalli İdareler Seçimleri ile 2014 yılının Nisan ayında göreve gelen İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, 6. dönem meclisinin geride bıraktığı 33 aylık süreyi anlattı. Ajnas Bartın Sahibi Sercan Engin’in sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Dursun, büyük bir gayret ve samimiyetle yürütülen çalışmalar sonucunda 2015 ve 2016 yılı bütçelerinde denk bütçe başarısını ortaya koyduklarını belirtti. Dursun, konuşmasında: “Bu iki yılın bütçe dağılımları değerlendirildiğinde her iki yılın bütçeleri içerisinde yatırımlara ayrılan ödenekler % 44 gibi büyük bir oranla gerçekleştirildi. Buna mukabil yine geriye dönük hiç bir kurum ya da kuruluşa borcu olmayan bir yapı muhafaza edildi. O nedenle 33 aylık süre yatırım ve başarılarla dolu bir dönem olarak hafızalarda yerini aldı” dedi.

Hainler amaçlarına ulaşmadı ve ulaşamayacak

Ülke gündemi ile ilgili de açıklama yapan Dursun: “Öncelikle yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm İslam alemine ve dünya mazlumlarına barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Yine bu dönemde yaşadığımız coğrafyadan kaynaklanan nedenlerle ülkemizin ve milletimizin üzerinde yürütülen her türlü hain planların gün yüzüne çıkmış olması, millet olarak bir kez daha silkinerek yaşadığımız bu coğrafyaya sahip çıkma zorunluluğumuzu ortaya koymuştur. Asırlar boyu bu coğrafyanın en ağır bedellerini ödeyen Türk milletinin yine aynı bedelleri ödemekten de hiç bir zaman çekinmediğini tüm Dünya'ya gösterdik. Bu uğurda vatan savunmasında hayatını kaybeden güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. 2017 yılının ülkemiz, milletimiz ve Bartın’daki yaptığımız icraatlar noktasında daha güzel bir yıl olmasını diliyorum” şeklinde ifade etti.

Başarılarla dolu bir dönem geçirdik

Ödeneklerin % 44 gibi büyük bir oranla gerçekleştirildiğini söyleyen Dursun: “33 aylık süreyi sürenin her bir günü elbette güllük gülistanlık olmadı. Bu konuda bazen siyasi bazen de idari zorlukların yaşanması işin doğası gereği olduğunun bilincindeyiz. Ama bu konuda ortak paydamız Bartın oldu. Her zaman Bartın’ın gelişmesini ön planda tuttuk. O nedenle büyük bir gayret ve samimiyetle yürütülen çalışmalarla 2015 ve 2016 yılı bütçelerinde denk bütçe başarısını ortaya koyduk. Bu iki yılın bütçe dağılımları değerlendirildiğinde her iki yılın bütçeleri içerisinde yatırımlara ayrılan ödenekler % 44 gibi büyük bir oranla gerçekleştirildi. Buna mukabil yine geriye dönük hiç bir kurum ya da kuruluşa borcu olmayan bir yapı muhafaza edildi. O nedenle 33 aylık süre yatırım ve başarılarla dolu bir dönem olarak hafızalarda yerini aldı. Bu dönemi gayretli çalışmalarıyla taçlandırarak unutulmaz kılan tüm meclis üyelerine ve idaremizin tüm çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

2015 yılı en başarılı bütçe dönemi oldu

Önemli çalışmalara imza attıklarını söyleyen Dursun: “27 ay görev süremiz var. Ben geçmiş yılın muhasebesini yapıyorum. Eminim ki meclis üyesi arkadaşlarımız da yapıyordur. 2015 ve 2016 yılı bütçeleri gerçekten Bartın’ın genelini kucaklama açısından önemli. Bütçelerimizden hareketle tüm alanlarda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İl Özel İdaresi’nin elinin değmediği hiçbir alan kalmadı. Bütçelerimizi geçmişle kıyasladığımızda da ben son 2 yılı çok önemsiyorum. Hakikatten yatırım giderlerimiz yüzde 40’ın altına hiç düşmedi. İl Özel İdaresi’nin bütçe çalışmaları içerisinde 2015 yılı en başarılı bütçe dönemi olmuştur. Planlanan yatırımların yüzde yüz gerçekleşmesinin dışında bütçe fazlası veren bir dönem oldu” şeklinde ifade etti.

Yatırımlarını yüzde 40’a çıkartan çok Özel İdare yok

İl Genel Meclis Üyelerine teşekkür eden Dursun: “Görevim icabı Ankara’daki toplantılara sık sık katılıyorum. 51 ilin İl Genel Meclis Başkanı ve İl Özel İdaresi temsilcileriyle görüşüyoruz.  Onlarla kendimizi kıyasladığımızda birçok noktada kendimizi başarılı olarak görüyorum. Yatırımlarını yüzde 40’a çıkartan çok Özel İdare yok. Bugün baktığımızda borcumuz yok. Yatırımlarımız yüzde 40. Bu önemli. Bartın’da meclisimizin bütçede yatırımlara yönelik tavrı bugünleri ortaya çıkardı. Meclis üyesi arkadaşlarımıza sizin vasıtanızla bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535