• BIST 1.557
 • Altın 441,777
 • Dolar 7,4740
 • Euro 9,0282
 • Bartın -1 °C
 • Ankara -8 °C
 • Bolu -8 °C
 • Kastamonu -8 °C
 • Zonguldak -1 °C
 • Karabük -7 °C
 • Zonguldaklı Mesut Özil Fenerbahçe’de
 • Kanuni’nin kule montajı Filyos Limanı’nda devam ediyor
 • 200 milyon fide üretilecek
 • Zonguldaklı Mesut Özil Fenerbahçe’de
 • Kanuni’nin kule montajı Filyos Limanı’nda devam ediyor
 • 200 milyon fide üretilecek

“Ek Ödeme Değil Tek Ödeme İstiyoruz”

Türk Sağlık Sen Bartın İl Temsilcisi Besim Coşkun, sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirerek, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya seslendi.
“Ek Ödeme Değil Tek Ödeme İstiyoruz”

Türk Sağlık Sen Bartın İl Temsilcisi Besim Coşkun, sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirerek, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya seslendi. Coşkun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Bildiğiniz gibi ülke ve dünya olarak Covit-19 ile savaş halindeyiz bu savaşta da en önde biz Türk Sağlık Çalışanları mücadele etmekteyiz. Mücadeleyi veren biziz ama yalnız başımıza mücadele ediyoruz. Bize verilen destek sadece kuru bir alkış. Bizde çalışanlar olarak burada Sağlık Bakanlığını alkışlıyoruz. Böylece bakanlık ile aramızda alacak verecek bir şey kalmadı ve biz yine zor şartlar ve Kamuda en düşük maşı alanlar olarak görevimizin başındayız ama mutsuzuz. Biz sağlıkçılar olarak yıllarca ek ödeme değil tek ödeme istiyoruz dememize rağmen bakanlık bir türlü sesimizi duymuyor. Sayın Bakan Ağustos ayında “sağlıkçıların hakkını ödeyeceğiz” dediğinde çalışanlar olarak sevinmiştik bakanlık bizi anladı diye anlamış ama yanlış anlamış. Buradan Sayın Bakana sesleniyoruz. Twitter ile ilgilendiğiniz kadar çalışanlarınızın sorunları ile de ilgilenin. Eylül 15’de sözleşmeli olarak çalışan hemşire arkadaşlarımız 2880 TL maaş aldılar. Aldıkları maaş Asgari ücetten biraz fazla şu zor şartlarda çalışan çalışma arkadaşlarımıza verilen bu ücret revamıdır diye buradan soruyoruz.

Yapılan paylaşımların hepsi yalan

Günlerdir televizyonlarda görsel ve yazılı medyada ve sosyal medyada sanki biz sağlık çalışanları çift maaş alıyormuşuz gibi haberler ve paylaşımlar yapılıyor. Bunların hepsi yalan ve şişirmedir. Geçen Hafta Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüklerine ve Hastanelere evlere şenlik bir yazı gönderdi. Söz vermelerinin üzerinden 40 gün geçtikten sonra yazıyı yayınladılar. 40 gün çalışılıp da böyle adaletsiz bir yazı yayınlanması çalışanları büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Bizler Sayın Bakandan mensubu olduğu siyasi partinin adında ki gibi davranmasını bekliyoruz. Sağlık çalışanları için adalet sadece lafta kalmasın icraata dökülsün. Yayınlanan yazıda nerden nasıl, kimden ne kar kesinti yapalım, çalışanları ayrıştıralım, birbirlerine düşürelim diye bayağı kafa yormuşlar bunda da gerçekten başarılı olmuşlar. Mesela İl İlçe Hıfzısıhha Kurulu’na katılan tabip demişler aynı kurulun ve alınan kararların her aşamasında yer alan Çevre Sağlığı Teknisyenlerini hiç saymamışlar. Covid servisinde veya polikliniğinde çalışılan saat kadar ödeme yapılır demişler. Buradan yetkililere sesleniyoruz lütufta bulunmuşsunuz aradaki dinlenme ve yemek saatlerimizi düşmemişsiniz. Aylardır Hakkı ödenmez dediğiniz çalışanlarınızın hakkını yine ödemediniz sayın bakan Yine çalışanlarınızın büyük bir çoğunluğunu hayal kırıklığına uğrattınız.

Yetkililere tekrar sesleniyoruz

Özlük haklarımız kötüye gider, mali haklarımızı vermezsiniz, sağlıkta şiddeti önleyemezsiniz. Sağlık ta şiddet te gelinen son nokta gerçekten korkutucu boyutlara ulaştı. Son bir ay içerisinde ilk önce Aile Sağlığı Merkezinde aşı bulunmadığı için çalışanlara şiddet uygulanması yine geçen hafta Keçiören Devlet Hastanesi Acil Servisinde yaşanan zorbalık sağlık ta şiddetin ne kadar korkunç boyutlara ulaştığının göstergesi. Biz çalışanlar olarak yetkililere buradan sesleniyoruz. Sağlık çalışanına şiddet uygulayanları tutuklu yargılayın ve beş yıl da SGK’sını iptal edin bakın sonuç ne kadar güzel olacak. Bizler Türk Sağlık Sendikası ve çalışanlar olarak buradan tekrar sesleniyoruz. Sözleşmeli çalışan arkadaşlarımıza kadro istiyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfında görevli arkadaşlarımızın genel idari hizmetleri sınıfına geçirilmesini istiyoruz. Sözü verilen ama bir türlü gelmeyen 3600 ek gösterge istiyoruz. Vekil ebe hemşirelere kadro istiyoruz ve caydırıcı özelliği olan bir sağlık ta şiddeti önleme yasası istiyoruz. Biz Türk Sağlık Sendikası olarak biraz önceki saydığımız haklarımızı alana kadar hep alanlarda olacağız bu taleplerimiz bize verilecek bir lütuf değil hakkımız olan taleplerimizdir. Bir sonraki eylemimiz aylardır anlatıla anlatıla bitirilemeyen şu tavandan ödemenin bordrolarını yakmak olacak dileriz ki ondaki katılım bu günden daha fazla olur sesimiz daha çok duyulur. Son olarak da çalışma arkadaşlarımıza sesleniyorum Gelin yanımızda olun Sendikaların er meydanı alanlardır Hep birlikte daha güçlü olalım yıllardır yetkili olanların kazandıkları yani kazanamadıkları ortada memurlar olarak yetkili işçi sendikasının kazanımlarına imrenerek bakacağınıza gelin Türk Sağlık Sendikası ve Türkiye Kamu Sen e yetkiyi verin kazanım nasıl alınırmış görün.”

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535