• BIST 8212.06
 • Altın 1658.308
 • Dolar 27.3024
 • Euro 28.7645
 • Bartın 28 °C
 • Ankara 28 °C
 • Bolu 29 °C
 • Kastamonu 27 °C
 • Zonguldak 26 °C
 • Karabük 27 °C
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi
 • Başkan Fırıncıoğlu’ndan Alınan Tedbirler İle İlgili Açıklama
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi
 • Başkan Fırıncıoğlu’ndan Alınan Tedbirler İle İlgili Açıklama

Halep Acil Yardım Konvoyu yola çıktı

Bartın Yardımeli Derneği ve GÜLDER işbirliğince başlatılan kampanya kapsamında toplanan bir tır dolusu yardım dün Hatay’a doğru yola çıktı. Toplanan yardımlar Türk Kızılayı aracılığıyla Haleplilere ulaştırılacak.
Halep Acil Yardım Konvoyu yola çıktı

Büyük bir katliam ve trajedinin yaşandığı Suriye’de ve özellikle Haleplilere ulaştırmak üzere düzenlenen acil yardım konvoyu İstanbul Genel Merkez başta olmak üzere çeşitli illerden ve Yardımeli Avrupa’nın destek ve katkılarıyla dün Hatay’a doğru yola çıktı. Yardımeli Derneği Bartın Temsilciği ve GÜLDER işbirliğince toplanan bir tır dolusu yardımlar da dün Valilik önünden Hatay’a doğru yola çıktı. Halep’te yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek yardım edenlere teşekkür eden Yardımeli Derneği Bartın Temsilcisi Özcan Yüzlü, yaptığı basın açıklamasında: “Bugün burada, Halep'te yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek, Halep'teki ve Suriye'nin çeşitli bölgelerinden evlerini terk etmek zorunda kalarak göç eden mülteci kardeşlerimize ulaştırmak üzere organize ettiğimiz İnsani Yardım Konvoyumuzu yola çıkartmak için buradayız. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Antalya, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Kırıkkale, Kütahya, Kocaeli, Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Samsun, Konya, Sakarya, İzmir, Malatya, Manisa, Şanlıurfa, Van illerimizden aynı anda İnsani Yardım Tırlarımızla yola çıkıyoruz” dedi.

Var gücümüzle bu feryadı duyurmaya çalıştık

Halep’in ve Halep’te yaşayanların katledildiğini belirten Yüzlü: “Geçtiğimiz günlerde Suriye’de sistematik bir şekilde gerçekleştirilen katliamı dünya, televizyon ekranlarından izlemekle yetindi. Birleşmiş Milletler(BM) ve Batı dünyası Esed ve işbirlikçilerinin Halep'te gerçekleştirdiği bu katliam karşısında üç maymunu oynadı. Zalimlerin Suriye'ye, Halep’e uyguladıkları zulüm ile başta Esad’ın zalim ordusu, işbirlikçileri ve yaşananlara seyirci kalan batı ülkeleri olmak üzere ırkçılar, mezhepçiler, insani ve ahlaki hiçbir kural tanımayan, insanlıktan nasibini alamamış katiller ve caniler... Halep'te kadın, çocuk, bebek, yaşlı, hasta, engelli demeden ağır silahlar ile uçaklardan attıkları varil bombaları ile kimyasallar ile Halep’i ve Halep’te yaşayanları katlettiler, yaktılar, yıktılar. Suriye'de katledilen 500 bin kişi ve göç eden 7 milyon insan, yakılan, yıkılan Suriye, Ümran bebek, Aylin bebek, çocuklar, yaşlılar ve kadınlar. İnsanlık vicdanını harekete geçirmeye yetmedi demek ki... Evet, Yardımeli Derneği olarak, ‘Suriye’de, Halep’te bunlar yaşanmamalıydı’ dedik. Dünya insanlığının vicdanını harekete geçirmek için var gücümüzle bu feryadı duyurmaya çalıştık ve işte bu gün vicdan sahibi vatandaşlarımızla, bağışçılarımızla, gönüllülerimiz ve temsilcilerimizle el ele vererek büyük bir gayretle oluşturduğumuz İnsani Yardım Konvoyumuzu Hatay Reyhanlı'ya ulaştırmak için gönüllüler olarak buradayız. Yardım tırları yola çıktı Bugün İstanbul Genel Merkezden yola çıkan konvoyumuza Ankara, Antalya, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Kırıkkale, Kütahya, Kocaeli, Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Samsun, Konya, Sakarya, İzmir, Malatya, Manisa, Şanlıurfa, Van ve ülkemizin birçok şehrindeki temsilcilerimiz ve bağışçılarımızın katkısıyla hazırlanan yardım tırlarıyla birlikte, bugün Hatay'a doğru yolcu etmenin sevinci içerisindeyiz. Hazırlanan bu yardım tırlarında Yardımeli Avrupa Temsilciliği aracılığıyla Avrupa’daki vatandaşlarımızın katkıları, Anadolu'nun vicdan sahibi merhametli insanı, gönüllülerimiz ve fedakârca bu konvoyun oluşması için emek harcayan GÜLDER camiasına teşekkürü borç biliriz” şeklinde ifade etti.

Mazlumlar adına sizlere teşekkür ediyoruz

Yardımlar Türk Kızılayı aracılığı ile ulaştırılacağını söyleyen Yüzlü: “Büyük bir gayret ve özveriyle hazırlanan bu İnsani Yardım Konvoyunda, Halepli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere gıda, un, süt, su, bebek bezi, battaniye, soba, bot, mont, yatak, kışlık kıyafet ve çeşitli insani yardımlar bulunuyor. Suriye’ye yönelik yardımlarımızı bugüne kadar olduğu gibi, bugün de Türk Kızılayı aracılığı ile göndereceğiz. Yardım tırlarımızı Türk Kızılayı’mıza Halepli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Hatay Cilvegözü sınır kapısında, 23 Aralık Cuma günü, Cuma Namazından sonra, Avrupa ve ülkemizin dört köşesinden gelen temsilcilerimizin katılımı ile yapacağımız basın açıklamasını müteakip teslim edeceğiz. Suriye’de yaşanan insanlık dramını, dünya kamuoyuna duyurmanız ve insanlık vicdanının Halep için harekete geçmedeki katkınızdan dolayı, tüm mazlum coğrafyalardaki mazlumlar adına sizlere teşekkür ediyoruz.”

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535