• BIST 1.536
 • Altın 437,132
 • Dolar 7,3521
 • Euro 8,9384
 • Bartın 6 °C
 • Ankara 7 °C
 • Bolu 9 °C
 • Kastamonu 6 °C
 • Zonguldak 17 °C
 • Karabük 10 °C
 • Zonguldaklı Mesut Özil Fenerbahçe’de
 • Kanuni’nin kule montajı Filyos Limanı’nda devam ediyor
 • 200 milyon fide üretilecek
 • Zonguldaklı Mesut Özil Fenerbahçe’de
 • Kanuni’nin kule montajı Filyos Limanı’nda devam ediyor
 • 200 milyon fide üretilecek

İl Başkanı Özçelik, Ankara’da ki toplantıya katıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başkanlığında Genel Merkez'de düzenlenen İl Başkanları Toplantısına katıldı.
İl Başkanı Özçelik, Ankara’da ki toplantıya katıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başkanlığında Genel Merkez'de düzenlenen İl Başkanları Toplantısına katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Genel Başkan Bahçeli gerçekleştirdi. Bahçeli, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Zor ve zahmetli geçen bir yılın bitimine sayılı günler kala, kongrelerinde seçilen İl Başkanlarımızın tam kadro halinde katılımıyla düzenlediğimiz toplantının kapanış etabında basınımızın mümtaz temsilcileriyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu suretle hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor en iyi dileklerimi sunuyorum. Partimizi ve ülkemizi yakından ilgilendiren gündem konularıyla ilgili düşüncelerimi ana hatlarıyla paylaşmaya geçmeden evvel bugünkü basın toplantımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum.

Manevi diriliş halinin açık beyanı

Tarih, insanları umutsuzluğa iterek, karamsarlığa sevk ederek hiçbir şeyin kazanılmayacağını göstermektedir. Esasen umutsuzluk yoktur, umutsuz olanlar vardır. İmanla dolup taşan kalplerin, akıl ve şuurla bezenmiş irade sahiplerinin yeise kapılmaları, yılgınlığa düşmeleri başlı başına abesin ilan ve ifşasıdır.27 Aralık’ta vefat yıldönümünü anacağımız merhum vatan şairimiz Akif’in dediği gibi: “Yeis haramdır, yeis küfürdür. Çalışalım, çalışalım, çalışalım.” tembihi acziyet ve ataleti reddetmiş manevi diriliş halinin açık beyanıdır. Zaman ırmağının akışına isabetle müdahale edenler, çağların kilidini kırmak için özgüvenle inisiyatif üstlenenler umutsuzluk dalgalarına teslim olmazlar. Bilirler ki, iman varsa imkân vardır, ilerleyiş kervanı süreklidir. Korkunun harcı karamsarlıktır. Yılgınlığın temeli inançsızlıktır. Çılgınlığın temincisi cehalettir. Bir davası olanın, bir amacı olanın, bir kararı olanın haklı ve onurlu bir mücadele için gerek ve yeter şartları teşekkül etmiş demektir.

133066333_3531758710265451_2784200024645514811_o.jpg

Ülküsü olanların ülkesi için yapacağı fedakârlıklarda eşik ve sınır yoktur

Bu fedakarlıkların ilki milletimizin her ferdiyle empati yapmak, duygudaşlık köprüleri kurmaktır. Bu empatiyi önce en yakın halkamızdan başlamak suretiyle hayata geçirmek kanaatimce mecburiyettir. Adamın adamı değil, davasının adamı olanlar; bugünün taliplisi olanlar değil, geleceğin mimarlığına soyunanlar; günlük heva ve hırslara kapılanlar değil, büyük hedeflerin potasında eriyenler Türk milletini hak ettiği menzile ve mevkie taşıyacak serdengeçtilerdir. İnsan kaybederek bir yere ulaşamayız. Çünkü siyaseti bir yönüyle insan kazanma sanatı olarak görmekteyiz. Gönüllere girmeden tarihi görevimizi icra edemeyiz. Ayrıca dar kadroculukla bir yere varılamaz. Gıybet ve dedikoduyla bir dava savunulamaz. Fitneyle faziletin bayrağı sallanamaz. Hiç aklınızdan çıkarmayınız ki, birbirine kefil olamayanların, birbirine omuz veremeyenlerin bir davası, bir düsturu olmayacaktır. Saygı olmadan, sevgi yeşermeden, biz duygusu ete kemiğe bürünmeden, birbirimizle ilgili kaygı taşımadan, amelimiz niyetimizi teyit etmeden ülküdaşlık hukukumuz pekişemez. Ülkücü, Ülkücünün deniz feneridir. Ülkücü, Ülkücünün parlak gökyüzüdür. Ülkücü, Ülkücünün can siperidir. Ülkücü, Ülkücünün can beraberidir. Aksini düşünen bizim gibi görünse de bizden değildir.

Ülkücü, Türk milletinin ümit çeşmesi, huzur meşalesidir.

Birbirimizi çekiştirmek yerine dinlersek, birbirimize kulp takmak yerine kol kanat gerersek el hâk anlayış gösteririz, şayet anlayış varsa ortak aklın ve ahlakın safında her zamanki gibi birleşiriz. Muhabbet varsa musibet yoktur, muhatara yoktur, müşkülat yoktur, muvaffakiyetin hükmü ise mutlaktır. Bizim inancımıza göre, muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammedsiz muhabbetten ne hasıl. Kulislere mihmandarlık, lobilere kuryelik, layüsel miskinlik, laubali gevşeklik, laçkalaşmış dağınıklık, lafazan kayırmacılık, lakayt durgunluk, unutmayınız ki, yapılanı yıkacak, hareketimize pranga vuracaktır. Kendi aklını kullanacak cesareti gösterenler, milletin ruh köküyle eklemlenmeyi bilenler ne bir engele takılırlar, ne de zifiri bir karanlığa teslim olurlar. Milli ve manevi hasletleri kafasında mayalandırıp istikbalin haysiyetini canlı bir resim gibi gönlünün hisarına asanlar için çileler azıktır, çetin yollar aşılmak için vardır. Bir dava adamı, bir iman eri, bir inanç neferi bilir ve itimat eder ki, her akşamın bir sabahı, her yokuşun bir inişi, her zorluğun bir kolayı, her kahrın da bir lütfu olacaktır. Muhteşem fecirlerin doğuşu belalara sabredenlerin, nimete şükredenlerin, milletine, vatanına ve mukaddesatına musallat olan hainleri defedenlerin hak edilmiş mükâfatıdır.

Hamd olsun mahcup olmadık, mağlup düşmedik

Milliyetçi Hareket Partisi’nin asil mensupları bu mükâfatın ikramıyla yarım asırdır siyaset meydanındadır, siyasi mücadele halindedir. Bizim için siyaset çıkarların at gibi yarıştığı, üzerine bahislerin oynandığı, ‘ne kazanırım ne kaybederim’ çetelesinin tutulduğu bir hipodrom değildir. Bizim içim siyaset koltuk, makam ve para aracı değildir. Bizim için siyaset basit heveslerin yekûnu, nesillerden ziyade nefislerin doyumunu önceleyen bayağı hedeflerin yekvücudu değildir. Bilahare bizim için siyaset, millete hizmet gayesinin bir aşkla, bir adanmışlıkla taçlanmış Ülkücü eylemidir. Siyaset, aklın rehberliğinde, somut gerçekteki düğümlerin çözüm başarısı ya da karmaşık sorunların sürüklediği çıkmaz sokaklardan çıkış becerisidir. Bu hal ve durumun en kısa ifadesi bize göre şudur: Siyaset milli yükselişin, milliyetçi silkinişin, demokratik irkilişin, fertten topluma, buradan da millete kadar uzanan sosyal ve ekonomik toparlanışın ağırlık merkezidir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket Türk siyasetinde ilkenin ve istikrarın simgesidir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket Türk siyasetinde sağlam duruşun sedası, devleşmiş dirayetin sembolüdür. Nitekim Milliyetçi-Ülkücü Hareket milletin gür sesi, Türklüğün güçlü nefesidir. Her adımımızı, her tavrımızı, her kararımızı milliyetçi aklın imbiğinde damıtan yılmaz bir iradenin sahibiyiz. Bu akıl, Ergenekon’da dağları eriten demirci ustasının aklıdır. Bu akıl, bengü taşlara Türk milletinin hasret ve hedeflerini emek emek kazıyan şuurun aklıdır. Bu akıl, Söğüt’ü yurt tutan 400 çadırlık Türkmen obasından bir cihan imparatorluğu çıkaran görkemli başarının aklıdır. Bu akıl, Çanakkale’de şehadete koşan, Samsun’da bağımsızlığın adımını atan, Dumlupınar’da zaferi kucaklayan, İzmir’de vatanı kurtaran, Ankara’da Cumhuriyet’i kuran Milli Mücadele’nin aklıdır. Bu akıl ki, Türk-İslam asırlarının bereket, birlik, beka ve zafer aklıdır. Aklın gergefinde işlenen gönül, gönlün tezgâhında ilmik ilmik dokunan kaynaşma ve kardeşlik, bundan mülhem ortak acı, ortak anı, bununla mündemiç adı bir, şanı bir, şerefi bir, atisi bir büyük Türk milleti, çok şükür işte biz buyuz. Esaret ile emanetin birlikte var olamayacağına inanan bir uyanışın, ufuk ötesini gören bir mizacın tarafıyız.

132650398_3531759296932059_7568737043338095989_o.jpgMillet oldukça biz varız

Talih ve tesadüflerin ikmaliyle değil, tarihin ibra, iddia ve ihtişamıyla geleceği kurgulamanın ve kuşatmanın azmindeyiz. Türklük yaşadıkça Milliyetçi Hareket Partisi yürüyecek ve hatta asırları yarıp gelen bu kutlu ve uzun yürüyüşün önünde hiçbir şer ve şekavet engel duramayacaktır. Güvence her birinizdir, ezcümle hepinizsiniz. Güvence Türklüğün ana fikri, Türk milletinin ana karargâhı olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir. Biliyoruz ki, yolu doğru olanın yükü ağır olsa da, her adımla biraz daha yaklaşırız Tanrı Dağı’nın yamaçlarına. Issık Gölü’nün sularında yüzdürürüz ruhumuzun yakamozlarını. Bizden doğup bize dökülmeyen Fırat’la, Dicle’yle, Aras’la hayallerimizin rotasını çizeriz nehir yataklarına, ülkülerimizle dokunuruz coğrafyaların mahsun yanaklarına. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Bizimle aşık atmaya, boy ölçüşmeye kalkışan zeka fukaraları; önce fikir sahibi olacaklar, önce fazilet sahibi olacaklar, eğer temiz bir mazileri varsa bunun fıtratıyla olgunlaşmayı, konuşmayı deneyecekler. Yok ise bu saydıklarım, bulunmuyorsa bu anlattıklarım, o zaman işlerine bakacaklar, önlerinden yiyecekler, başka yerde tepinecekler. Emperyalizme reklam yüzü olmak, ihanetin defilesinde yer tutmak için harıl harıl işbirlikçiliğin mülakatına hazırlık yapanların Milliyetçi Hareket Partisi’ni anlamaları filin zücaciye dükkânında kasiyer olması kadar uçuk kaçık bir hayaldir. Biz ne söylediğimizi bildiğimiz kadar ne istediğimizi de biliyoruz.

Halkı dinleriz, Hakkı söyleriz, hakkımızı isteriz

Tutarlıyız, tedbirliyiz, temkinliyiz, ama heybedeki turpları ceviz diye satmaya çabalayan, cüceliklerini dikkate almadan dev aynasında poz veren sahtekârların da tam karşısındayız. Kendi tutarsızlıklarını göz ardı edenler ve hatta kendi söylediklerine bile inanmayanlar, Türk demokrasisine, Türk siyasetine bir şey kazandırmayan devşirmelerdir. Kaldı ki hiçbir şey kazandırmadıkları gibi, bilakis çok şey kaybettirecekleri hakikatin fermanıdır. Bunun en gerçekçi şahidi yakın tarihimizde yaşanan hadiselerdir. Türk siyaset dünyasında yıllardır ikamet edenlerin siyasi sicillerinin bu manada bir hayli kabarık olduğu sağduyu sahibi herkesin ziyadesiyle malumudur. Milliyetçi Hareket Partisi tuzaklara takılmadan, kumpaslara aldırmadan, iftira ve isnatlara bakmadan, haşin ve hayasız tertiplere yakasını kaptırmadan demokrasi mücadelesini yurdumuzun dört bir köşesinde sürdürmektedir. Doğal ve normal olarak bizimle uğraşacaklar, çelme takacaklar, kafeslemeye çalışacaklar, vazgeçirmek için çırpınacaklar, nifak tohumlarını aramıza saçmak için gece gündüz nöbete girecekler.

Herhangi bir bölgenin ya da herhangi bir ilin değil, bütün Türkiye'nin partisiyiz

Ellerine aldıkları kazma kürekle Türkiye’nin kuyusunu kim kazıyorsa, Türk milletine kimler zilleti reva görüyorsa bunu engelleyecek ve bunun hesabını birer birer soracak Milliyetçi Hareket Partisi’dir, Cumhur İttifakı’dır. İl Başkanlarımız Türkiye üzerinde oynanan hain oyunların farkındadır. Sizler kendi yörelerinizde gelişmeleri sabır ve sağduyuyla takip ediyorsunuz. Demokrasiyi istismar edenlere, demokratik kültürü lekeleyenlere esas itibariyle en iyi cevabı yapılan il ve ilçe kongrelerimizle vermeyi başardınız. Allah’a şükürler olsun ki, 9 Ağustos 2020 tarihinde başlayan kongre sürecimizi muazzam bir olgunluk ve vakar içinde 9 Aralık 2020 tarihinde tamamladık. Her biriniz, demokratik merhaleleri kademe kademe aşarak partimizi illerinizde temsil görevini üstlendiniz. 81 il, 920 ilçede kongrelerimizi gerçekleştirdik. Aralarında Batman Beşiri; Diyarbakır Bismil, Çermik, Dicle, Eğil; Hakkari Derecik; Mardin Yeşilli; Siirt Kurtalan, Pervari; Şırnak İdil, Beytüşşebap; Tunceli Merkez, Pertek ve Çemişgezek olmak üzere 14 ilçemizde ilk kez kongre yaptık. Bizim nerede olduğumuzu soranlara diyorum ki, her yerdeyiz, milletimizin onurlu mensuplarının olduğu her taraftayız. Dildeyiz, dilekteyiz, duadayız, mazlum yüreklerdeyiz. Tunceli il kongremizi ilk defa coşkuyla ifa ettik. 14 yıl aradan sonra Batman’da, Şırnak’ta, Hakkari’de il kongrelerimizi yöre inanımızın büyük desteğiyle tamamladık. Her biri birbirinden saygın bin 200 üst kurul delegemiz seçilerek büyük kurultayımızda iradesini gösterme hakkını elde etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi ülkemin her noktasındadır. Milliyetçi Hareket Partisi Türk milleti neredeyse oradadır. Milliyetçi Hareket Partisi, bölgelere, illere ya da şartlara göre söylem ve politikalarıyla oynayan istismarcı ve çıkarcı bir parti değildir. Herhangi bir bölgenin ya da herhangi bir ilin değil, bütün Türkiye'nin partisiyiz.

132608253_3531759036932085_2534832531513059013_o.jpgTürk milletinin son kalesiyiz

Birleştirici, bütünleştirici bir yaklaşımla sorumlu ve duyarlı bir siyaset takip eden muazzam bir millet eseriyiz. 14 Mart 2021 tarihinde yapacağımız 13.Olağan Büyük Kurultayı’mıza demokratik hazırlığımız Allah’a bin şükür tamamlanmıştır. Şayet salgın aman verirse, 14 Mart 2020’de demokrasi şölenimiz muazzam bir katılımla gerçekleşecektir. Yok vermezse, sadece delegelerimizin irade ve iştirakiyle kurultayımız huzur ve sükûn içinde, sağduyunun rehberliğinde, engin bir milliyetçi şuur ve vizyon çerçevesinde yerine getirilecektir. 13.Olağan Büyük Kurultayımız partimizi Cumhuriyetin yüzüncü yıl dönümüne taşıyacak yenilenmiş kadro ve hedeflerin tezahürüne sahne olması bakımından tarihi bir misyona haizdir. 13.Olağan Büyük Kurultayımız 2023’ü kucaklayıp, sonraki yılların milliyetçi stratejisini tespit edecek aziz bir iradenin tecellisiyle mana ve muhteva kazanacaktır.

Samimiyetle inanıyoruz

Bahtiyarlıkla ifade ediyorum ki, TBMM’de tam bir ittifakla, 2021 İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilmiştir. Bu çerçevede İstiklal Marşımızın mesajlarıyla perçinlenecek 13.Olağan Büyük Kurultayımız düşmana korku, dosta güven aşılayacaktır. Partimiz büyük kongresini yaptıktan sonra, tarihi yolculuğuna yeni bir dinamizm ve donanım ile devam edecektir. Aziz milletimizin sadece bugünün değil, geleceğinin de partisi olan Milliyetçi Hareket, bütün hedeflerine ulaşmak için insanüstü bir çabayı ant olsun gösterecektir. Durmayacağız, yorulmayacağız, beklemeyeceğiz, gecikmeyeceğiz, kızılelmanın ilkeleriyle, ülkülerimizin heyecanıyla mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. İstiklal için birlik diyoruz. Çünkü istiklal namustur. İstikbal için dirlik diyoruz. Çünkü istikbal bizimdir. Kazananın Türkiye olacağına samimiyetle inanıyoruz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Kongrelerde görevlerine devam eden veya yeni seçilen il başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı, yönetim kurullarında görev alan arkadaşlarımızı ve üst kurul delegelerimizi candan tebrik ediyorum. Kongre sürecini aksatmadan, hiçbir sorunun çıkmasına müsaade etmeden, bütün mesaisini vererek idame ve idare eden Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Prof.Dr. Edip Semih Yalçın’a ve yakın çalışma arkadaşlarına, kongre divanlarında görev alan değerli dava arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepsini kutluyorum.

Biz yaparsak en iyisini yaparız

Siyasetin dar labirentlerine sıkışmadan Türklüğün ve Türk milletinin özlemlerini seslendireceğiz. Bunu yaparken; Bir olacağız, iri olacağız, her zaman diri kalacağız. Sizler ümitsiniz, umut sizsiniz. Sizler Türk milletinin iftihar yüzleri, istiklal güvencelerisiniz. İl Başkanı demek davamızın onurunu taşımak demektir. İl Başkanı demek, benim sözüm, partimizin itibarı demektir. Hepinize inanıyorum, hepinize güveniyorum, Allah hepinizden razı olsun diyorum. Aziz milletimizin, Türk-İslam âleminin, gönül ve kültür coğrafyalarımızda hayat mücadelesi veren kardeşlerimizin, vatan ve millet savunmasında görev alan kahramanlarımızın, şehit ailelerimizin, gazilerimizin; kökeni, mezhebi, anasının dili ne olursa olsun yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın, tüm insanlığın barış, huzur, refah ve güvenlik içinde geçirecekleri bir yıl temenni ediyor, şimdiden iyi yıllar diliyorum. Burayı şereflendiren siz değerli dava arkadaşlarımın ve sayın basın mensuplarının yeni yılını tebrik ediyor, esenlik ve selamet dileklerimi paylaşıyorum. Rabbim bizi korktuklarımızdan emin, umduklarımıza da nail eylesin diyorum. Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.”

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535