• BIST 86.796
 • Altın 248,721
 • Dolar 6,0406
 • Euro 6,7414
 • Bartın 15 °C
 • Ankara 9 °C
 • Bolu 13 °C
 • Kastamonu 11 °C
 • Zonguldak 19 °C
 • Karabük 12 °C
 • Başkan Çakır, Genel Merkez ve Anıtkabir’de
 • ‘Kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz’
 • “Termik santral isteyenler, Cemal Akın’ı en büyük engel olarak görüyor”
 • Başkan Çakır, Genel Merkez ve Anıtkabir’de
 • ‘Kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz’
 • “Termik santral isteyenler, Cemal Akın’ı en büyük engel olarak görüyor”

Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binası Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne tahsis edildi

9 gündem maddesiyle başlayan İl Genel Meclisi nisan ayı toplantıları devam ediyor. İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında üçüncü birleşimi gerçekleştirilen toplantıda iki gündem maddesi görüşüldü.
Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binası Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne tahsis edildi

İl Genel Meclisi nisan ayı toplantılarının üçüncü birleşimi gerçekleştirdi. İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Meclis Üyeleri tam katılım sağladı. İki gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin’in sürekli gündeme getirdiği Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi konusu görüşüldü. Meclis toplantısında hazır bulunan İl Müdürü Şahin, İl Genel Meclis üyelerine yeni bir merkezin gerekliliğini anlattı. İl Müdürü Şahin, yeni merkezin yapılabilmesi için İl Özel İdaresi’ne ait olan Sosyal Tesis Binasının tahsisinin gerekliliğinden bahsetti. Yapılan konuşmaların ardından gündemin 5.maddesinde yer alan Mülga Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binasının Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi konusu oylandı. İl Genel Meclis Üyelerinin tamamının oyuyla Sosyal Tesis Binasının tahsisi gerçekleştirildi.

İl Genel Meclisi’nden eğitime tam destek

İl Genel Meclisi nisan ayı toplantılarının birinci birleşimde 2 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanmıştı. Toplantıda 19 sayfalık 2016 yılı Denetim Komisyonu Raporu okunmuş ve raporla ilgili görüşler dile getirilmişti. Gündemin birinci maddesinde yer alan ‘Trafo Yeri Devri’ ile ilgili raporlar görüşüldü. Sosyal Bilimler Lisesi’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için Şiremirçavuş İlkokulu'nun bahçesinde 40 metrekarelik bir alanın tahsisi oy birliğiyle kabul edilmişti. Gündemin ikinci maddesinde yer alan Ulus İlçe Özel İdare Binası Çatı Onarımı Projesi, oy birliğiyle 2017 yılı Mali Yılı Mali Ek Çalışma ve Yatırım Programına alındı.

Yeşilpazar Mahallesi’nin kanalizasyon sorunu çözülüyor

İl Genel Meclisi nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından incelenerek Meclis gündemine sunulan ‘İlimiz Abdipaşa Belediyesi Yeşilpazar Mahallesi Kanalizasyon Yapım İşi Projesinin 2017 Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına Alınması’ ile ilgili raporlar değerlendirildi. Meclis üyelerinin tamamının oyuyla Abdipaşa Belediyesi Yeşilpazar Mahallesi Kanalizasyon Yapım İşi 2017 yılı programına alındı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bartın İl Özel İdaresi’ne gönderilen 50 bin TL ile kanalizasyon işi için gerekli olan malzemeler temin edilecek.

Kanalizasyon yapımıyla ilgili malzemeler alınacak

Madde ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun; “Belediyelerin alt yapı işleriyle ilgili ödenekleri bile İl Özel İdare’mizin ek yatırım ve çalışma programından geçiyor. Bu bize diğer kurumlarla olan irtibatımızın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Belediyelerimize tüm bakanlıklardan aktarılan ödenekleri burada İl Genel Meclisi gündemine alınarak, programa girmiş oluyor. Burada kanalizasyon yapımıyla ilgili malzemeler alınacak.

Valilik Konağı Lojmanları onarılacak

Gündemin 4.maddesinde yer alan ‘Valilik Hizmet Binası Giriş ve Çevre Onarımı Projesinin 2017 Ek Çalışma ve Yatırım Programına Alınması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu görüşüldü. 57 bin TL ile Valilik Hizmet Binası ve Çevre Onarımı, 136 bin TL ile de Valilik Konağı Lojmanları onarımının gerçekleştirilmesi Meclis Üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

25 yıllığına tahsis edildi

İl Genel Meclisi nisan ayı toplantılarının dün gerçekleştirilen üçüncü birleşiminde ise gündemin 5.maddesinde yer alan ‘Mülga Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binasının Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak tahsis edilmesi ile ilgili komisyon raporları görüşüldü. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin’in de hazır bulunduğu toplantıda Mülga Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binası, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapılmak şartıyla 25 yıllığına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

Sorumluluk alanımıza giren önemli bir görev

Madde görüşülmeden önce değerlendirmelerde bulunan Başkan Dursun; “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Bartın’a yeni atandı. Göreve başlar başlamaz bismillah hemen işe başladı. Bu konunun gündeme getirilmesinde emeği olan Sayın Müdürümüze teşekkür ediyorum. Mevcut huzurevimizin doluluk oranı çok yüksek. Böyle bir ihtiyacın olduğu açık. Tabii bu dünyanın nasıl ki gençliği varsa yaşlılığı da var. Elbette herkes kendi evinde olmak ister. Herkes aynı standartta yaşayamıyor. Eşi veya çocukları vefat edip yalnız kalanlar oluyor. Ailesi tarafından terk edilenler oluyor. Bizim sorumluluk alanımıza giren bu sosyal konu bizi duyarlı olmaya itti. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüzün birinci vazifesi. Ancak bizim de sorumluluk alanımıza giren önemli bir görev. Başta Sayın Valimiz olmaz üzere dairelerimiz hassas davrandı. Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binasının bu konuda değerlendirilmesi çok önemli” dedi.

40 kapasiteli yeni bir huzur evi olacak

Başkan Dursun’un ardından kürsüye gelen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, proje ile ilgili İl Genel Meclis Üyelerine bilgiler verdi. Şahin; “Bartın’a geleli 3 ay oldu. İlk uğradığım adres İl Özel İdaresi oldu. Çünkü sosyal devlet politikasında özellikle kırsalda Özel İdare olmazsa olmaz. Sizlerle tanışma şerefine nail olduk. Bartın yapılan araştırmalara göre hızlı yaşlanan bir il. Mevcutta 25 kapasiteli huzurevimiz var. Bu huzurevimiz şu anda Bartın’ın ihtiyacına cevap verecek konumda değil. Bu sorunu çözmemiz gerekiyor. 40 kapasiteli yeni bir huzur evini sizlerin desteğiyle Bartın’a kazandıracağız. Bunun yanında Kozcağız yolu üzerinde 90 kapasiteli Engelli Rehabilitasyon Merkezi yapacağız. 15 dönüme yakın bir yerin tahsisi ile ilgili çalışmalara başladık. Tabii bunlarla bitmiyor. İhtiyaçlar bitmez. Yeni il müdürlüğü binasına ihtiyacımız var. Bununla ilgili de çalışmalarımızı yürütüyoruz.Ben desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Amacımız Bartın’a hizmet” diye konuştu.

Oy birliğiyle kabul edildi

Yapılan konuşmaların akabinde ‘Mülga Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binasının Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak tahsis edilmesi ile ilgili komisyon raporları oy birliğiyle kabul edildi. 2 gündem maddesinin görüşülmesiyle Meclis 6 Nisan Perşembe günü saat 15.00’da toplanmak üzere sona erdi. 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Akın, şehit ailesinin iftar davetine katıldı09 Mayıs 2019 Perşembe 00:56
 • Tehlike oluşturan bina yıkıldı09 Mayıs 2019 Perşembe 00:54
 • Mezarlıklar temizleniyor09 Mayıs 2019 Perşembe 00:54
 • Yukarı Çarşı bakımdan geçti09 Mayıs 2019 Perşembe 00:47
 • Yukarı Sokak’ta yol çalışması09 Mayıs 2019 Perşembe 00:46
 • “Yeni yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz”05 Mayıs 2019 Pazar 12:42
 • Yeni yerleşim alanlarının yolları düzenleniyor05 Mayıs 2019 Pazar 12:27
 • Taş fırınlarda imece lezzeti05 Mayıs 2019 Pazar 12:16
 • Park bakımdan geçti05 Mayıs 2019 Pazar 11:55
 • Dursun’a meclis üyelerinden tam destek16 Nisan 2019 Salı 12:10
 • Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0551 120 3535