• BIST 90.529
 • Altın 213,679
 • Dolar 5,3738
 • Euro 6,0725
 • Bartın 7 °C
 • Ankara 5 °C
 • Bolu 4 °C
 • Kastamonu 1 °C
 • Zonguldak 13 °C
 • Karabük 6 °C
 • Önümüzdeki üç yıl için 380,9 milyon lira ödenek ayırdı
 • İl Başkanı Kalaycı’dan Belediye Başkanı Dönmez’e geçmiş olsun ziyareti
 • Milletvekili Tunç, Bartın merkezde ziyaretlerinde bulundu
 • Önümüzdeki üç yıl için 380,9 milyon lira ödenek ayırdı
 • İl Başkanı Kalaycı’dan Belediye Başkanı Dönmez’e geçmiş olsun ziyareti
 • Milletvekili Tunç, Bartın merkezde ziyaretlerinde bulundu

MHP Bartın teşkilatından MHP lideri Bahçeliye tam destek

Milliyetçi, Hareket Partisi İl Başkanı Ercüment Özçelik, 18 Mart Pazar günü yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi 12'nci Olağan Kurultayı öncesi akşam yemeğinde artililerle bir araya gelerek, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye destek açıklaması yaptı.
MHP Bartın teşkilatından MHP lideri Bahçeliye tam destek

‘Genel Başkanımızın yanındayız’

Milliyetçi, Hareket Partisi İl Başkanı Ercüment Özçelik, ‘Milli duruş, şühedaya vefa, millete beka’ sloganı çerçevesinde 18 Mart Pazar günü Ankara Spor Salonu'nda yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi 12'nci Olağan Kurultayı öncesi akşam yemeğinde partililerle bir araya gelerek, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye destek açıklaması yaptı. Yemek programına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Bartın Ülkü Ocakları İl Başkanı Bünyamin Özgüroğlu, İl Genel Meclis Üyeleri Savaş Buyurman, Hasan Karakurt ve Ercan Uyan, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe ve belde başkanları katıldı.

5 Mayıs’ta Bartın’a gelecek

Yemek sonrası 18 Mart Pazar günü Ankara Spor Salonu'nda yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi 12'nci Olağan Kurultayı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Bartın İl Başkanlığı olarak 120 yeni üyenin daha partiye kazandırıldığını belirterek, 5 Mayıs’ta Bartın’a gelecek olacak olan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin katılımıyla üye katılım töreni yapılacağını söyledi. Özçelik; “400 yeni üyemiz için geçtiğimiz günlerde tören düzenlemiştik. O günden buyana 120 yeni arkadaşımız da partimize üye oldu. Yine 400’ün üzerinde yeni üyemiz için tören yapacağız. Çeşitli açılışlar için 5 Mayıs’ta ilimize gelecek olan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin katıldığı programda bu arkadaşlarımıza rozetleri takılacak. Milliyetçi Hareket Partisi2nin güç kaybettiğini iddia edenlere önemli bir cevap verilmiş oluyor. Ben partimize katılan arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Genel Başkanımızı destekliyoruz

Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’yi desteklediklerini belirten Özçelik; “Bartın İl Teşkilatı olarak 18 Mart günü Ankara’da yapılacak olan 12. Olağan Genel kurulumuzun ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Adayımız Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’yi desteklediğimizi beyan ediyorum. Sloganımız, Milli duruş şühedaya vefa millete bekadır. Genel Başkanımız 15 Temmuz 2016 tarihine kadar iç ve dış politikalardan ve tüm olumsuzluklarda hükümeti uyarmıştır. Türkiye’nin bekasını koruyan ordu ve siyaset mekanizması ile yasama, yürütme ve yargıdan oluşan devlet erkleri bölücülerin saldırısına uğramış Türkiye derin bir uçuruma yuvarlanırken Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli terörle mücadeleden dış politikaya, hukukun üstünlüğünden ekonomiye kadar her alanda görüş ve kanatlarını kamuoyuna aktif ve etkin bir şekilde paylaşarak bir nevi milli uyanış öncülüğü yapmıştır” dedi.

Türk halkının gönüllerini fethetmiştir

Özçelik; “Bugün ki iktidarın MHP’nin tezlerine paralel adımlar atması iç ve dış politikada MHP’nin sayesindedir. Kısacası Genel Başkanımız siyasete ağırlığını koymasını bilen, gündemi tayin eden, Türkiye’nin mukadderatını zamanın rüzgârına bırakmayan sözünün eri, güvenilir bir lider Devlet adamı olarak Türk halkının gönüllerini fethetmiştir.  FETÖ’yü deşifre eden MHP ve Genel Başkana karşı linç kampanyaları başlatılmış. Bu ihanet şebekesini gizlemek için MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi partisinin başından uzaklaştırmak ve partiye sızmak, gayretleri MHP’ye kısmen olsa da zarar vermiştir. Yoğun algı çalışmalarına maruz kalan parti mensuplarında çok önemli olmasa da bazı kopmalar yaşanmış bazı gevşekler FETÖ propaganda seline kapılıp ayrılmışlardır. 7 Haziran 2015 seçimleriyle, 1 Kasım 2015 seçimleri arasındaki süreçte ve 1 Kasım sonrasının MHP aleyhinde algı operasyonları tavan yapmıştır. Sayın Genel Başkanımız 1 Kasım 2015 sonrasındaki sağduyulu çabalarını minnetle anıyoruz. O MHP'yi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini dalgalı sulardan alıp sakin limanlara getirmiş oyunu bozmuştur” diye konuştu.

Cumhur ittifakı büyük ilgi gördü

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hükümeti uyardığını söyleyen Özçelik; “15 Temmuz sonrası 7 Ağustos 2016 da yapılan Yeni Kapı mitinginde bulunan-16 Nisan Anayasa değişikliği Referandumunda sandığa yansıyan siyasi mutabakatın Türkiye'nin bekası adına daha sonraki süreçte esasın alınması gerektiğini düşünerek 2019 seçimleri için Cumhur ittifakı önerisinde bulunmuştur. Bu Cumhur ittifakı fikri kamuoyunda da büyük ilgi ve destek görmüştür. Geçmiş dönemlerde teröristlerin temsilcilerinin parlamentoya girip gurup kurmasını önlemek adına konu olan yüzde10 barajının işlevini yitirdiği Türkiye'nin seçmen yapısını taşınmadığını ifade ederek artık baraj yüzde 51'dir demiştir. Güney sınırlarımızda Türkiye'mizin güvenliği ve millet bekasını tehdit eden küresel tezgahlar karşısında devleti yönetenleri daha 2012 yılında Afrin'in Kandil PKK Hattı uyarısında bulunmuş, Zeytin Dalı adı verilen bugünkü Afrin operasyonunun ne kadar elzem olduğunu o günler de dillenmiştir. Önümüzdeki dönem hem Türkiye'nin mukadderatı hem de MHP'nin geleceği açısından önemli gelişmelerin yaşanacağı zaman dilimi olacaktır” dedi.

Milliyetçi Hareket Cumhuriyetimizin yegâne teminatı

Partisine büyük görevler düştüğünü belirten Özçelik; “18 Mart MHP için dönüm noktası olan Büyük Kurultayımız gerçekleşecek Türkiye'nin bekası için güç birliği etmek adına kutlu siyasi mücadelemize ivme kazanacaktır. Cumhuriyetin 100 yılında 2023'de lider ülke Türkiye olgusuna giden süreçte lokomotif olacak yol gösterecektir. Türkiye adım adım 2019' da ki üç cephede yapılacak olan seçimlere ilerlemektedir. 49 yıllık siyasi mücadelesi boyunca fikri ve siyasi sorumluluğun bilinciyle MHP partisine büyük görevler düşmektedir. Milliyetçi Hareket dün ve bugün olduğu gibi yarınlar da vatanımızın sigortası, bölünmez bütünlüğümüzün ve Cumhuriyetimizin yegâne teminatıdır. Sınırlarımızın ötesinde vatanımızın müdafaası için savunan askerlerimizin Allah yardımcıları olsun şehitlerimizin mekânı cennet olsun ailelerine sabır diliyorum. Gazilerimize de Rabbim acil şifalar versin” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımızın yanındayız

İl Başkanı Özeçeilik’in konuşmasının akabinde değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın; “Biz Bartın teşkilatları olarak bu süreçte Genel Başkanımızın yanında olacağımızı İl Başkanlığımızın yaptığı toplantıda ifade etmiştik. 97’ye kadar, Başbuğ Alpaslan Türkeş vefat edene kadar onu destekledik. 97’den sonra Devlet Bey Genel Başkan oldu ve ondan sonrada her kongrede Bartın Genel Başkanımızı destekledi. Bugün itibari ile aday yok zaten güzel ve coşkulu bir kongre olacak. Bizlerde Üst Kurul Delegesi olarak inşallah orada olacağız. Arkadaşlarımızda katılım sağlayacaklar. Belediye hizmetlerimize devam ediyoruz. İl başkanımız, belediye başkanımız ve teşkilatımızla birlikte Genel Başkanımızın yanına gittiğimizde Bartın’da bir açılış programı yapmak istediğimizi belirtmiştik. Kendisi de Ramazan ayından önce 5 Mayıs için bize verdiler kendileri. İnşallah Türkiye’de bir sıkıntı olmazsa o gün burada açılış yapacağız. 7-8 tane yerimizin açılışı ve daha önce açılışını yaptığımız yerlerinde tanıtımı şeklinde bir program olacak” dedi.

Kaynarca Parkımızın açılışı yapılacak

Başkan Akın; “5 Mayıs’ta veya birkaç gün öncesinde arıtma tesisi Avrupa Birliğinden bize geçiyor. Bizim orada çalışan 15 elemanımız var ancak Avrupa Birliği kontrolünde. Müteahhit firmadan geçici teslimini almıştık daimi teslim alacağız. Bir aksilik olmaz, tescil süresi uzamazsa arıtma tesisinin de teslimini alırız diye düşünüyorum. Yine Kaynarca Parkımızın açılışı o gün olacak. Engelsiz sanat evimiz için eski mezbahane de çalışmalara başlayacağız. Elmalık mevkiinde bulunan park bahçeler şu anda sanayiye gidiyor. Taşımaya başladık. O süreçte o güne kadar biter. 7 bin m2 alan içerisinde 2 katlı güzel bir binası, seraları oraya taşıyacağız. Gazhane’nin orada bir kültür yolu ve 10 civarında yöresellerin satılacağı iş yerinin ihalesi oldu onlar başlayacak. Cumhuriyet Mahallesinde bir yaşam merkezi yine gerçekleştiriyoruz. Oralarında açılışı olacak. 10-15 civarında o gün başlayacak süreç var” diye konuştu.

Hizmet etmek bizim işimiz

Bartın’a hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Akın; “Birde Kavaklı bölgesinde eski itfaiye binasının olduğu yerde paylaşım merkezi ve özellikle yaşlılarla ilgili evlerine gidilerek evlerinin temizliği de dahil olmak üzere birçok program var içinde onu da başlatmış olacağız. Bartın Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bunlar gerçekleştirilmiş oluyor. 5 Mayıs’ta Genel Başkanımızla birlikte burada bunları gerçekleştirmiş olacağız. Bizi bu göreve layık gördüler. Bizi bu göreve layık görenleri utandırmamaya çalışıyoruz. Biz hep beraber Bartın’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan kardeş belediyemiz Kumluca için hep beraber çalışıyoruz. Kumluca Belediye Başkanımız da o bölgede çok güzel hizmetler ve çalışmalar yapıyor. Tüm bu hizmetleri Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Genel Meclis Üyelerimizle beraber yapıyoruz. Teşkilatımızla istişare ediyoruz ve nihayetinde Bartın halkı ile beraber yapıyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var düsturunda yapıyoruz. Hiç bir şeyi gizli kapaklı yapmadan yapıyoruz. Her şeyi açık açık yapıyoruz. Bundan sonrada Allah Bartın’a hizmet etmeyi nasip eder” şeklinde konuştu.

Bizim yapacağımız ölçekte bir su müzesi yok

Akın; “Son olarak Bartın’da güzel bir müze meydana geldi. Bu müzenin içerisinde 1900 eser var. Bu eserlerin hiç birine maddiyat vermedik. Allah hepsinden razı olsun. Sadece binanın iç ve dış düzenine 4 milyon TL’lik masraf ettik. İçindeki eserleri saymaya kalksam kaç milyon bilmiyorum. Bir fiyat söylersem yanılabilirim. Yine müzeler geliyor. Bir resim müzesi çalışmamız olacak. Kültür Merkezi diye belirttiğimiz yerde Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitler Müzesi ile birde Su Müzesi olacak. Bilim Teknoloji Merkezi ile beraber yanına Su Müzesi. Bu üç müzeyi ve bilim teknoloji merkezini yapmak istiyoruz. Bizim yapacağımız ölçekte bir su müzesi yok. Bizim ki hem eser hem de teknolojik olacak. İnşallah bunları da hep beraber gerçekleştiririz diye düşünüyorum. Bize destek veren, fikir veren tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bizlere hizmet noktasında destek verdikleri için basınımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535