• BIST 96.121
 • Altın 241,557
 • Dolar 6,2046
 • Euro 7,2854
 • Bartın 17 °C
 • Ankara 14 °C
 • Bolu 13 °C
 • Kastamonu 11 °C
 • Zonguldak 19 °C
 • Karabük 12 °C
 • İl Başkanı Kalaycı’ya teşekkür ziyareti
 • Avrupa Hareketlilik Haftası Bartın’da Kutlanacak
 • İl Başkanı Kalaycı’nın talimatıyla OSB’de ki kötü koku için çalışma başlatıldı
 • İl Başkanı Kalaycı’ya teşekkür ziyareti
 • Avrupa Hareketlilik Haftası Bartın’da Kutlanacak
 • İl Başkanı Kalaycı’nın talimatıyla OSB’de ki kötü koku için çalışma başlatıldı

Vatandaşla devlet arasında köprü kuruluyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Muhtarımla El Ele Daha Güçlüyüm” projesi hayata geçiriliyor.
Vatandaşla devlet arasında köprü kuruluyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ''Muhtarımla El Ele Daha Güçlüyüm'' projesinin içeriği ve faaliyetlerinin tanıtımı amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bu proje ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hizmetlerinin tanıtılması ve muhtarların hizmet kalitesinin arttırılmasının amaçlandığını belirten İl Müdürü Şahin, devletle vatandaş arasında köprü kurulduğunu söyledi.

Eğitim projesi planlandı

İlk olarak proje ile ilgili bilgiler veren Şube Müdürü Ece Aktaş Yılmaz; "Muhtarlarımız, devletimizin sunduğu tüm kamu hizmetlerinin ülkemizde yaşayan vatandaşlarımıza ulaştırılması ve yaygınlaştırılması noktasında, vatandaşla devlet arasındaki köprüyü oluşturan önemli bir görevi üstlenmektedir. Bu doğrultuda sunulan hizmetlerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın misyon ve vizyonu gereği yerinde ve zamanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasından yola çıkılarak, muhtarlarımıza yönelik Bakanlığın hizmet modellerini içeren bir eğitim projesi planlanmıştır. “Muhtarımla El Ele Daha Güçlüyüm” Projesi kapsamında Bartın İlinde hizmet veren 308 muhtara; 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın diğer hizmet modelleri hakkında eğitim verilecektir. Projede eğitimleri verecek ekip, İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda hizmet veren alanlarında uzman meslek elemanlarından oluşturulmuştur” dedi.

Toplantılar 27 Eylül’de başlayacak

Yılmaz; "Amasra, Ulus ve Kurucaşile Kaymakamlıkları koordinasyonunda her bir ilçe merkezinde kendilerine bağlı köy muhtarlarına yönelik düzenlenecek eğitimlerin iki hafta içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. İlçelerde verilecek olan eğitimlerin tamamlanmasının ardından merkez ve merkez ilçeye bağlı mahalle ve köylerde görev yapan muhtarlara yönelik yapılacak eğitimler ise Bartın Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilecektir. Ulus’ta 82, Amasra’da 35, Kurucaşile’de 32 ve Merkezde 159 olmak üzere toplam 308 muhtarla bir araya geleceğiz. Toplantılarımız 27 Eylül Çarşamba günü saat 10.00’da başlıyor. İkinci eğitimimiz 29 Eylül Cuma günü saat 10.00’da Kurucaşile’de olacak. Ulus ilçesinde de yine saat 10.00’da 6 Ekim Cuma günü toplantı gerçekleştirilecek. Son olarak da Merkezde görev alan muhtarlarla Ekimin 2.haftası görüşülecek” diye konuştu.

Neden Muhtarımla El Ele Daha Güçlüyüm?

Projenin detaylarıyla ilgili de bilgiler veren Yılmaz, şu ifadeleri kullandı; "Bilindiği üzere muhtarlarımız, devletimizin sunduğu tüm kamu hizmetlerinin ülkemizde yaşayan vatandaşlarımıza ulaştırılması ve yaygınlaştırılması noktasında, vatandaşla devlet arasındaki köprüyü oluşturan önemli bir görevi üstlenmektedirler. Bu doğrultuda sunduğumuz hizmetlerin Bakanlığımızın misyon ve vizyonu gereği yerinde ve zamanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasından yola çıkılarak, muhtarlarımıza yönelik Bakanlığımızın hizmet modellerini içeren bir eğitim projesi planlanmıştır. İl Müdürümüz Sayın Mahmut Şahin’in önderliğinde ve girişimleriyle başlatılan bu proje, İlimizde görev yapmakta olan muhtarlarımıza yönelik, Bakanlığımızın hizmet modellerini tanıtan eğitimleri içermektedir.

Projeden bekledikler büyük

 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında suça sürüklenen ve suç mağduru çocuklar (ihmal ve istismar mağduru vb.) hakkında muhtarlarımızın bilgi, bilinç ve farkındalık düzeyleri arttırılacak, dezavantajlı grupların muhtarlarımız vasıtasıyla Bakanlığımızın hizmet modellerine ulaşması kolaylaştırılacaktır. 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında şiddet mağduru ve şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınlar ile ilgili olarak muhtarlarımızın bilgi, bilinç ve farkındalık düzeyleri arttırılacak, dezavantajlı grupların muhtarlarımız vasıtasıyla Bakanlığımızın hizmet modellerine ulaşması kolaylaştırılacaktır. Bakanlığımızın diğer hizmet modelleri hakkında muhtarlarımız bilgilendirilmiş olacak, bu doğrultuda muhtarlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalar yapılacak, Müdürlüğümüz personeli ile muhtarlarımız arasındaki iletişimin daha sağlıklı olması sağlanacak, bu doğrultuda bilgi akışı ve alışverişinin daha işlevsel olmasına katkı sunulacaktır. Yürütülmesi planlanan proje kapsamında ve düzenlenecek eğitimler ışığında; sunulan hizmetlerin muhtarlarımız aracılığıyla vatandaşlarımıza daha sağlıklı ulaşması sağlanacaktır.”

Muhtarlarımız kilit rol üstlenecek

Bartın Valiliği koordinesinde yürütülen projede İl Özel İdaresi proje ortağı olurken, Kaymakamlıklar ve Bartın İli Muhtar Dernekleri iştirakçi olarak görev alacağını belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin; " Bakanlığımızın misyon ve vizyonu ışığında Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak İlimizde birçok konuda dezavantajlı gruplara yönelik çeşitli hizmetler vermekteyiz. Müdürlüğümüzce sunulan bu hizmetlerin yerinde ve zamanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında mahalli idarelerin ve demokrasimizin yapıtaşı olan muhtarlarımızın kilit rol üstlenmesinden yola çıkılarak, Müdürlüğümüz hizmetlerinin tanıtılması ve muhtarlarımızın hizmet kalitesinin arttırılması doğrultusunda İlimiz muhtarlarının birtakım bilgi eksikliklerinin giderilmesine ihtiyaç duyulmuş, buradan hareketle "Muhtarımla El Ele Daha Güçlüyüm" Projesi ortaya çıkmıştır” dedi.

Destek veren herkese teşekkür ediyorum

İl Müdürü Şahin; “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak öncülüğünü ve koordinasyonunu üstlendiğimiz projemizde katkı ve desteklerini bizlerden esirgemeyen Bartın Valisi Sayın Nusret Dirim'e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış’a, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol’a, Ulus Kaymakamı Recep Hasar’a, Kurucaşile Kaymakamı Murat Ekinci'ye, Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay’a, Türkiye Muhtarlar Derneği Bartın Şube Temsilcisi Hayati Er’e ve başta projeyi hazırlayan Müdürlüğümüz AR-GE birimi çalışanları olmak üzere, projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, saygılar sunarım” diye konuştu.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Başkan Özkan, Bartınlıların Bayramını kutladı20 Ağustos 2018 Pazartesi 03:04
 • Özkan’dan Bayram Mesajı20 Ağustos 2018 Pazartesi 03:00
 • Bartın Ülkü Ocakları Bartınlıların Bayramını kutladı20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:58
 • SMMMO’dan kutlama mesajı20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:56
 • Arslan, Bartınlıların bayramını kutladı20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:31
 • MESO’dan Bayram Mesajı20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:30
 • Can, Kurban Bayramını Kutladı20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:29
 • Buyurman’dan bayram mesajı20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:25
 • Keleşler Home’den Bayram Mesajı20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:13
 • Işık Halı Perde’den Kutlama Mesajı20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:10
 • Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0551 120 3535