• BIST 10643.58
 • Altın 2499.929
 • Dolar 32.215
 • Euro 34.8806
 • Bartın 16 °C
 • Ankara 15 °C
 • Bolu 11 °C
 • Kastamonu 13 °C
 • Zonguldak 14 °C
 • Karabük 18 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

2017 Yılı Ücret Tarifeleri belirlendi

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Mart Ayı Meclis Toplantılarının üçüncü birleşiminde İl Özel İdaresi 2017 Yılı Ücret Tarifeleri belirlendi.
2017 Yılı Ücret Tarifeleri belirlendi

İl Genel Meclisi’nin Mart Ayı Meclis Toplantıları dünkü oturum ile devam etti. İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleşen Mart Ayı Meclis Toplantılarının üçüncü Bileşimi, İl Özel Özel İdaresi Meclis Salonu’nda yapıldı. Bir önemli maddenin karara bağlandığı toplantıda İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve İl Genel Meclis Üyelerinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış da hazır bulundu. Yoklama ve bir önceki toplantıda alınan karar özetlerin okunması ile başlayan toplantıda, gündemin 4.maddesinde yer alan “Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne Ait Olan Tesislerin 2017 Yılı Ücret Tarifelerinin Belirlenmesi” ile ilgili Plan Bütçe Komisyonu’nun raporu okunarak, karara bağlandı.

Taşınmazların kira bedelleri

2017 yılı taşınmazların kira tespiti İl Genel Meclis Üyelerinin tamamının oyuyla İnkumu Evleri daire başı gecelik konaklama kurum personeli 200 TL, kamu personeli 250 TL ve kamu dışı 300 TL, İnkumu Sosyal Tesisleri kişi başı kahvaltı ve gecelik konaklama kurum personeli 50 TL, kamu personeli 75 ve kamı dışı 100 TL, Arıönü (Mugada) bungalow evleri daire başı gecelik konaklama kurum personeli 75 TL, kamu personeli 125 TL ve kamu dışı 150 TL, Arıönü (Mugada) Karavan Park Alanı kurum personeli 25 TL, kamu personeli 30 TL ve kamu dışı 35 TL, Arıönü (Mugada) Çadır Kamp Alanı kurum personeli 15 TL, kamu Personeli 20 TL ve kamu dışı 25 TL,  Arıönü (Mugada) Karavan Park Alanı ve Çadır Kamp Alanı Elektriği 7 TL olarak belirlendi.         

Sosyal tesislerin kirası belirlendi

Düğün, nişan vb. etkinliklerde kullanılan İnkumu Sosyal Tesisleri ve Ağdacı Sosyal Tesislerinin 2017 yılı günlük kira tutarları ile ilgili karar verildi. İnkumu Sosyal Tesisleri gündüz kira bedeli 1100 TL ve gece kira bedeli 1650 TL olarak belirlenirken, Ağdacı Sosyal Tesislerinin gündüz kira bedeli 440 TL ve gece kira bedeli 550 TL olarak karara bağlandı.

‘Kira Tespit Cetveli’ güncellendi

Maddenin kabul edilmesinin ardından değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun: “Komisyonumuza havale edilen İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün ‘Tesislerin 2017 Yılı Ücret Tarifeleri’ konulu dosyası Olan Bütçe Komisyonu tarafından incelendi. Kamu kaynaklarının korunması ve artırılması, taşınmazların daha işler hale getirilmesi amacıyla mülkiyeti İdaremize ait Tesislerimizin kiraya verilmesi planlandı. İdaremizce hazırlanan Taşınmazlar ile ilgili ‘Kira Tespit Cetveli’ komisyon tarafından incelendi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda geçmiş yıllarda göz önünde bulundurularak Tesislerimizin 2017 Yılı Ücret Tarifeleri yeniden hazırlanarak düzenlendi” dedi.

Kış aylarında belirlenen ücretlerin yüzde 50’si alınacak

Dursun; “Mülkiyeti İdaremize ait taşınmazlar için yukarıda belirtilen 2017 yılı ücret tarifeleri, 2016 yılı 476 sıra nolu Vergi Usul Genel Kanunu Genel Tebliğinde belirlenen değerlendirme oranı ve bütün vergiler dâhil edilerek güncellendi. Ücret tarifeleri güncellenirken Maliye Bakanlığı’nın 21.01.2017 tarihli ve 29955 sayılı Kamu Sosyal Tesislerine ilişkin Tebliğde belirtilen maddeler de dikkate alındı. 15.09.2017 - 31.12.2017 tarihleri arasında belirlenen ücret tarifesinin yüzde 50’si alınacak. İstenilmesi halinde İnkum Sosyal Tesisinde kişi başı akşam yemeği ücreti 20,00 TL, Ek kahvaltı ücreti 15,00 TL olarak alınacak. Söz konusu tesislerde 0-12 yaş arası çocuklar için konaklama bedeli alınmaz, yemek istenilmesi halinde kahvaltı+ yemek bedelinin yarısı alınır. Tesisler için tespit edilen ücretler tahsisin yapıldığı tarihte ilgilisinden peşin olarak tahsil edilecek” şeklinde ifade etti.

Adı yazılı olanların yerine başkaları faydalanamıyor

Tesislerin kullanılmasıyla ilgili prosedürü de açıklayan Dursun: “Aynı aileden bireylerin yalnız birisinin başvurusu geçerli sayılacak. Eşlerden birinin tesislerden yararlanması halinde diğeri de yararlanmış sayılacak. Başvurular, başvuru formu ile yazılı olarak yapılacak. Tesislerden yararlanma süresi en az bir hafta (7 gün), en fazla iki hafta (15 gün) olacak. Aynı konut için başka başvuru bulunmaması halinde İdarenin Onayı alınarak konuttan yararlanma süresi talebe göre uzatılacak. Kurum Personeli taşınmazı kendisi, eşi, üstsoy ve altsoyları kalmak kaydıyla kiralayabilir. Tesislerden yararlanma hakkı tahsis belgesinde adı yazılı olanların yerine başkaları faydalandırılmaz. Tesislerin elektrik-su sarfiyat bedelleri ve küçük onarımları İdarece karşılanacak” dedi.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535