• BIST 10643.58
  • Altın 2504.005
  • Dolar 32.1989
  • Euro 34.8984
  • Bartın 18 °C
  • Ankara 22 °C
  • Bolu 17 °C
  • Kastamonu 18 °C
  • Zonguldak 15 °C
  • Karabük 22 °C
  • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
  • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
  • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
  • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
  • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
  • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

2023 Yılının Son Meclis Toplantısı Yapıldı

Bartın Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı 07 Aralık 2023 Perşembe günü saat 16.00’ da Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
2023 Yılının Son Meclis Toplantısı Yapıldı

Bartın Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı 07 Aralık 2023 Perşembe günü saat 16.00’ da Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 22 gündem maddesinin görüşüldüğü 2023 yılının son toplantısında yeni gündem maddelerinin aynı sıra Kasım Ayı Meclis Toplantısında komisyonlara havale edilen maddeler de görüşüldü. Meclis Toplantısında 15 yeni gündem maddesi bulunurken, 7 gündem maddesi de Kasım ayı toplantısında komisyonlara havale edilen maddeleri içerdi.

2 Madde İlgili Komisyonlara Gönderildi

Açılış ve yoklamanın ardından Meclis gündemine geçildi. Gündemin 1.maddesinde yer alan Bartın Belediyesi’ne ait 2022 Mali Yılı Sayıştay Denetim Raporu hakkında bilgi verildi. Gündemin 2.maddesinde yer alan Bartın Belediyesi’nde görev yapan memur ve sözleşmeli personellere ödenen sosyal denge tazminatları hakkında yeni sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi görüşüldü. Oy birliğiyle Belediye Başkanına yetki verildi. Gündemin 1.maddesinde yer alan ilimiz Karaçay Mahallesi, 594. Sk. No:1-3 (tapuda 1297 ada, 1 parsel) sayılı yerde bulunan “Villapark” isimli işyerinin bulunduğu alanın içkili yer bölgesi olarak belirlenmesi talebi Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edildi. Gündemin 4.maddesinde yer alan Bartın Limanı Uygulama Yönetmeliği ve Hizmet Tarifesinde değişiklik yapılması talebi Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi.

11 Madde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna Havale Edildi

Gündemin 5.maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi, tapuda 642 ada, 6 ve 7 parsel numaralı taşınmazların satış talebi, gündemin 6.maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi, tapuda 491 ada, 8 ve 10 parsel numaralı taşınmazların satış talebi, gündemin 7.maddesinde yer alan Gecen Mahallesi, tapuda 109 ada, 1 parsel numaralı taşınmaz üzerinde "Ticaret + Konut Alanı" fonksiyon değişikliği yapılması amacıyla hazırlanan Nazım ve Uygulama İmar Planı değişikliği talebi, gündemin 8.maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Köyortası Mahallesi, tapuda 254 ada, 26 parsel numaralı taşınmazın satış talebi, gündemin 9.maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Balamba Mahallesi, tapuda 1360 ada, 6 ve 7 parsel numaralı taşınmazların satış talebi, gündemin 10.maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait Tuna Mahallesi, tapuda 1578 ada 1 parsel numaralı taşınmazın cami alanı olarak Bartın İl Müftülüğü adına bedelsiz devri talebi, gündemin 11.maddesinde yer alan Güzelcehisar Köyü, tapuda 149 ada, 11-12 parsel, 152 ada, 1-2-3-4 parsel ve 153 ada, 1-2-3-4 parsel numaralı taşınmazlar üzerinde "Turizm Tesis Alanı" amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planı talebi, gündemin 12.maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Gecen Mahallesi, tapuda 140 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın satış talebi, gündemin 13.maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne  ait yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi, tapuda 429 ada, 197 parsel numaralı taşınmazın satış talebi, gündemin 14.maddesinde yer alan Gecen Mahallesi, tapuda 136 ada, 16 parsel numaralı taşınmaz üzerinde 18. Madde sınırının yeniden düzenlenmesi amacıyla hazırlanan Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliğinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporu doğrultusunda yeniden görüşülerek karara bağlanması talebi ve gündemin 15.maddesinde yer alan Karaköy Mahallesi, tapuda 1630 ada, 4 parsel numaralı taşınmaz üzerinde kurulu olan baz istasyonunun uygulama imar planına işlenmesi ve yapı ruhsatı verilmesi talebi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Komisyonların Raporları Dikkate Alındı

Gündemin 16.maddesinde yer alan Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Veteriner İşleri Müdürlüğü 2024 gelir tarifesinin tekrar gözden geçirilerek karar verilmesi talebi kabul edildi. Gündemin 17.maddesinde yer alan Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Gölbucağı Mahallesi, 107. Cadde'de aşırı yağışlarda su baskınlarının engellenmesi ile ilgili Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürlüğünce ıslah çalışmalarıyla ilgili protokolün imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi ilgili komisyon raporu doğrulusunda onaylandı. Gündemin 18.maddesinde yer alan İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Gölbucağı Mahallesi, tapuda 4 ada, 114, 115 ve 126 parsel numaralı taşınmazlar üzerinde emsal uygulaması yapılması amacıyla hazırlanan Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliklerine ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğünden gelen teknik inceleme raporu görüşüldü. Komisyon raporu doğrultusunda imar plan değişikliğinin devamı kararlaştırıldı. Gündemin 19.maddesinde yer alan İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Şiremirtabaklar Köyü, tapuda 192 ada, 5 parsel numaralı taşınmaz üzerinde hazırlanan Nazım ve Uygulama İmar Planı değişikliği talebi kabul edildi. Gündemin 20.maddesinde yer alan İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, "Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islahı 1. Kısım" inşaatı işi için yapılıp onaylanan planlar ile protokol değerlendirildi. Gündemin 21.maddesinde yer alan İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 23. Bölge Müdürlüğünden gelen Bartın 1/1000 ölçekli Revizyon + İlave Uygulama İmar Planında “Taşkına Maruz Alan” sınırları içerisinde kalan alanların talveg haritaları görüşüldü. Konunun bir sonraki Meclis toplantısının gündemine alınması kararlaştırıldı. Gündemin 22.maddesinde yer alan Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Kent Konseyi Yönetmeliği’nin şehrimizde uygulanması ve hayata geçmesi talebi görüşüldü. İlgili komisyon raporu doğrultusunda konunun yeni dönemde görüşülmesi kararlaştırıldı. Tüm gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantıda son olarak Ocak 2024 Meclis Toplantısının 4 Ocak Perşembe günü saat 16.00’da yapılması kararlaştırıldı.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535