Bartın Üniversitesi, Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gerçekleştirdiği “Hoş Geldin Gönüllülük!” ev sahipliği projesi ile Polonya, Sırbistan ve Yunanistan’dan gelen misafirlerini ağırladı. Bartın’da bir ay boyunca kalan öğrenciler anaokulundaki çocuklar ve dezavantajlı bireylerle bir araya gelip, Bartın Gençlik Merkezindeki etkinliklere katıldı. Bartın Üniversitesi ERASMUS Ofisinde ziyaretçilere bilgiler veren gönüllü öğrenciler, öğrenci kulüplerinin düzenlediği çeşitli etkinlikler başta olmak üzere birçok faaliyette yer aldı. ESC11 Gönüllülük Projesi Sorumlusu Ahmet Abalı, proje ile gençlerin gönüllülük konusundaki farkındalıklarının artığını, yurt dışı imkânları ve Erasmus kazanımlarını tecrübe ettiklerini kaydederek dayanışma kültürünü geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Uluslararasılaşma ve sosyal sorumluluk alanlarının birleştiği örnek bir projenin gerçekleştirdiğini ifade eden Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise “Tüm bileşenlerimizle birlikte devam ettiğimiz yolculuğumuzda bir yandan iyi bir gelecek hedefiyle adımlar atarken diğer yandan sosyal sorumluluk noktasında farkındalığın artırılması için gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda uluslararasılaşma yönündeki çabalarımıza değer katacak gönüllülük projesiyle farklı ülkelerden öğrencilerimizi misafir ettik. Verimlilik ve etki bakımından önemli bir programın ilk etabını başarıyla tamamladık. Bu düşüncelerle ülkemizin ve üniversitemizin tanıtılması konusunda da katkılar sağlayan projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
3 farklı ülkeden öğrenciler gönüllülük faaliyetlerine katıldı
Bartın Üniversitesinin Türkiye Ulusal Ajans desteğiyle gerçekleştirdiği ESC11 Gönüllülük Projesi kapsamında Polonya, Sırbistan ve Yunanistan’dan gelen öğrenciler Bartın’da gönüllülük faaliyetlerine katıldılar.
- Yorumlar 0
Diğer Haberler
BARÜ, dünyada ilk 200, Türkiye’de ise ilk 3’te yer aldıBartın Üniversitesi (BARÜ), Times Higher Education (THE) 2024 Etki Sıralaması (University Impact Rankings for 2024) listesinde 2 alanda dünya çapında ilk 200’e girerken Türkiye’de ise ilk 3’te yer aldı.
“Akıllı Taşkın Uyarı Sistemi” kuruluyorBartın Üniversitesi’nin (BARÜ) yürütücülüğündeki proje ile Bartın Çayı havzasında su seviyesi, toprak nemi ve yağış miktarını aynı anda ölçerek istasyonlara aktaran “Akıllı Taşkın Uyarı Sistemi” kuruluyor.
“Yeni Müfredatı Reddediyoruz!”Bartın Eğitim Sen Şube Başkanı İsmet İpci, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2024/2025 eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, 1., 5. ve 9. sınıflarda uygulanmaya başlanacak olan müfredatla ilgili açıklama yaptı.
Geçmişin izleri günümüze taşınacakKaradeniz Bölgesi’nin en önemli arkeolojik alanlarından biri olan Amastris Antik Kentindeki çalışmalar Bartın Üniversitesi (BARÜ) yürütücülüğünde sürdürülecek ve 1800 yıllık tarihin izleri gün yüzüne çıkarılacak.
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535
Tel : 0551 120 3535
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.