• BIST 10391.89
 • Altın 2404.561
 • Dolar 32.4731
 • Euro 34.8755
 • Bartın 22 °C
 • Ankara 21 °C
 • Bolu 20 °C
 • Kastamonu 19 °C
 • Zonguldak 21 °C
 • Karabük 21 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

5 yıllık Stratejik Plan güncellenmeye başlandı

Bartın İl Genel Meclisi 2. birleşimi gündem maddelerin görüşülmesi ile tamamlandı. Toplantıda 2014-2018 yıllarını kapsayan Stratejik Planının genel görüşmelerine başlandı. Plana 16 yeni proje eklenirken, 10 tane projenin de adı değiştirildi.
5 yıllık Stratejik Plan güncellenmeye başlandı

 İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında 2017 yılı Şubat Ayı İl Genel Meclis Toplantılarının 2.birleşim gündemini görüşüp karara bağlamak amacıyla dün İl Özel İdaresi İl Genel Meclis binası toplantı salonunda toplandı. Toplantıya İl Genel Meclis Üyelerinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Çetin ve daire müdürleri katıldı. Tek maddenin görüşüldüğü toplantıda Plan Proje Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 2014-2018 yıllarını kapsayan Stratejik Plana eklenen maddeler değerlendirildi.

Komisyonlardaki çalışmaların ardından dosya Meclise ulaştırıldı

Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından hemen yeni meclis oluştuğunda kanunen gündeme gelmesi zorunlu olan ve sadece vali değişikliklerinde ihtiyaç doğrultusunda İl Genel Meclis Gündemine alınabilen Stratejik Plan, 2014 yılı yerel seçimlerin ardından bütçe görüşmesi için toplanan Kasım Ayı İl Genel Meclisi’nde görüşülerek karara bağlanmıştı. 30.05.2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Valiler kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atanan Vali Seyfettin Azizoğlu’nun yerine Vali Nusret Dirim’in atanmasını fırsat olarak gören İl Genel Meclisi, Ocak ayı toplantılarında 2014-2018 Mali Yıllarını Kapsayan 5 Yıllık Stratejik Planın Güncellenmesi ile ilgili dosyayı görüşerek, ilgili komisyonlara havale etmişti. Komisyonlarda gerçekleştirilen çalışmaların ardından dosya Meclise ulaştırıldı. İlgili dosya dün gerçekleştirilen meclis toplantılarında görüşülmeye başlandı.

Tüm kurumları içine alan bir çalışma gerçekleştirdik

Gündem maddelerine geçilmeden değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun: “Şubat Ayı toplantılarımız devam ediyor. Bugün itibariye 5 yıllık stratejik planımızın güncellemesiyle ilgili gündemimiz başladı. 2014 yılında 6. dönem Meclis olarak göreve geldiğimizde ilk bütçe çalışmaları gerçekleşirken 2014-2018 yıllarını kapsayan stratejik planla ilgili hem bütçe çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bütçe çalışmamızı yaparken çalışma ve yatırım programımızdan önce burada 2014-2018 yıllarını kapsayan geniş bir perspektifle bakarak Bartın’ın bütün alanlarını kucaklayacak bir şekilde bütün kurumları da içine alan bir çalışma gerçekleştirdik” dedi.

Bartın’da ilkleri bu plan üzerinden başardık

Dursun, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz bu üç yıl içerisinde çok güzel işler gerçekleştirdik. Burada yapmış olduğumuz stratejik planının daha sonra yapmış olduğumuz çalışma ve yatırım programlarına sirayet etmesi bizim aslında Bartın’da bu planlarla yapmış olduğumuz başarılı çalışmaların en güzel örneğidir. Birçok ilkleri bu Mecliste gerçekleştirdik. Bugün geldiğimiz noktada stratejik planlar 5 yılda bir Meclisin önüne gelmesi gerekirken yasanın müsaade ettiği bazı noktalar oldu. Bu nedenle Vali değişimi bizim için avantaj oldu. Stratejik plan iki yıl geçtikten sonra ihtiyaç duyulduğunda güncellenebiliyordu. Valinin değişimi ve iki yılda geçmesi bizim için üst üste daha önemli hale geldi. Bu nedenle geçen ay komisyonlara havale ettiğimiz stratejik plan komisyonlarımızda geniş olarak görüşüldü. Bu kapsamda stratejik planlamada önemli eklemeler ve değişiklikler oldu. Komisyonlarda 16 proje yeni eklendi. Yine komisyonda isim değişikliği yaşanan 10 tane proje oldu. İnşallah bu çalışmalar dönem sonuna kadar bize ışık tutacak. 

Başkan dursun, genel görüşmeye açılmasını istedi

Yapılan konuşmaların ardından toplantının birinci birleşimi alınan karar özetinin okunmasıyla başladı. Okunan kararın ardından gündem maddesine geçildi. 2014-2018 Mali Yıllarını Kapsayan 5 Yıllık Stratejik Planın Güncellenmesi İle İlgili Komisyon Raporları görüşülmesini içeren madenin okunmasıyla birlikte İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, komisyon raporlarının oylanmadan önce maddenin genel görüşmeye açılmasını istedi. Madde ile ilgili Plan Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Tarım Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Sanayi, Ticaret ve Turizm Komisyonunun görüşlerinin okunmasının ardından Başkan Dursun’un önerisi oy birliğiyle kabul edilerek stratejik planın değiştirilmesiyle ilgili madde genel görüşmeye açıldı.

Güzelcehisar Lav Sütunlarına ahşap iskele yapılacak

Genel görüşmeler kapsamında ilk olarak Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından stratejik plana eklenen maddeler değerlendirildi. “”eklenen maddeler şu şekilde: “Gezici(mobil) Anasınıfı Yapılması, Zırhlı nöbet kulesi yapımı, zırhlı giriş kontrol noktası yapımı, Güzelcehisar Lav Sütunlarına ahşap iskele yapımı ve Ulukaya Şelalesi’nin aydınlatma işi yapılması.”

5 tane Aile Sağlığı Merkezi yapılacak

Sağlık Müdürlüğü tarafından stratejik plana Tuna, Gölbucağı, Kırtepe, Karaköy ve İnkumu Aile Sağlığı Merkezi yapımı, İl Geneli Aile Sağlığı Merkezi yapımı ve Renkli Dopler Ultrasonografi Cihazı alımı eklendi.  İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü tarafından da plana Özel İdare Taşınmazları Sınırlarının belirlenmesi ile ilgili madde ilave edildi.

Kilitli parke üretim tesisi yapımı plana dahil edildi

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da Beton yol işi, kilitli parke yol yapımı, kilitli parke üretim tesisi yapımı, hareketli iş makinesi alımı ve bariyer yapımı eklendi.

Tam donanımlı gıda aracı alınacak

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün ise Gıda Hijyeni ve Numune Alımı Projesi/tam donanımlı gıda aracı alımı ile ilgili dosyası plana ilave edildi. Yine Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nü ilgilendiren  “İlçe köylerde mezarlık düzenlemesi” maddesi güncellenerek “İlçe köylerde mezarlık ve meydan düzenlemesi” şeklinde düzeltildi.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535