Bartın’da 400’den fazla çocuk mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetleri ile hastanelik oldu. Vakalarla ilgili adli soruşturma başlatılırken Bartın Valiliği “Bu şikayetler tıbbi olarak çoğunlukla amip tanısıyla örtüşmekte olup bu tanının muhtemel sebepleri ve yaş grupları ile birlikte değerlendirildiğinde içilen su veya suyla hazırlanan veya yıkanan yiyecekler olabileceği düşünülmektedir. Alınan su numunelerinin sonuçları 48 saat, yemek numunesinin sonuçları ise 10 gün içerisinde çıkacaktır. Valiliğimiz tarafından konunun her yönüyle ortaya konulabilmesi için araştırma başlatılmış, aynı zamanda Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da adli soruşturmanın başlatıldığı öğrenilmiştir” açıklamasında bulundu.
Adli soruşturma başlatıldı
Bartın’da 400’den fazla çocuk mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetleri ile hastanelik oldu.
![Adli soruşturma başlatıldı](https://d.ajansbartin.com/news/16658.jpg)
- Yorumlar 0
Diğer Haberler
![Geleneksel Kan Bağışı Şenliği Devam Ediyor](https://d.ajansbartin.com/news_t/20447.jpg)
![Bartın İçin Kura Tarihi Belli Oldu](https://d.ajansbartin.com/news_t/20343.jpg)
![Hava ambulansı ile Bartın'dan Ankara'ya sevk edildi!](https://d.ajansbartin.com/news_t/19647.jpg)
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535
Tel : 0551 120 3535
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.