• BIST 10643.58
 • Altın 2499.929
 • Dolar 32.215
 • Euro 34.8806
 • Bartın 17 °C
 • Ankara 18 °C
 • Bolu 12 °C
 • Kastamonu 12 °C
 • Zonguldak 15 °C
 • Karabük 19 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

AKP Amasra yöneticileri neyin peşinde?

Eğitim-Sen Üyesi Recai Çakır ve Kerim Boz’a yöneltilen ‘İklim İçin Harekete Geç’ konulu çalışması sırasında hayır çalışmasına katıldıkları yönünde yapılan suçlamalara sert tepki gösteren eğitimciler, Amasra Atatürk Anıtı önünde eylem yaptı.
AKP Amasra yöneticileri neyin peşinde?

Amasra Eğitim Sen Temsilciliği tarafından Amasra Atatürk Anıtı önünde ‘Baskılara ve hukuksuzluğa karşı öğretmenlerimize sahip çıkıyoruz’ eylemi gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu eyleme Bartın Eğitim Sen Üyelerinin yanı sıra Bartın’dan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de destek verdi. Konuşmaların ve destek açıklamalarının yanı sıra Eğitim Sen Bartın Temsilciliği Şube Başkanı Sedat Bora tarafından basın açıklaması okundu. Islık ve sloganlarla tepkilerini dile getiren kalabalık, basın açıklaması sonrası olaysız bir şekilde dağıldı.

Uzun süre ıslıklandılar

Eylemde Kaleşah Mahallesi’nde çocuklarının servis hakkı için mücadele eden öğrenci velilerini yalnız bırakan, iktidarın yerel temsilcileri velilerin yanında duran ve Bartın Platformu’nun ‘İklim İçin Harekete Geç’ konulu çalışmasında yer alan sendika üyeleri Kerim Boz ve Recai Çakır’ı hayır çalışmasına katıldıkları gerekçesiyle şikayet eden AKP Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak’a ve görgü tanıklığı yapan AKP Amasra İlçe Gençlik kolları Başkanı Ali Topçu ve Amasra Belediye Başkanı M. Emin Timur’a tepki gösterildi.

Ohal ile mağdur edildi

Eğitim Sen Bartın Temsilciliği Şube Başkanı Sedat Bora, yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bilindiği üzere 15 Temmuz sonrası çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ve ilan edilen OHAL kamu güvenliğini korumakla açıklandı. Ancak uygulamada genelde Kamusal özgürlüklerin kısıtlandığı, özelde ise kamu çalışanlarının başta çalışma hakkı olmak üzere bir çok temel hak ve özgürlüklerini tehdit eder hale dönüştü. Yıllardır devlet içinde cemaatlerin, cemiyetlerin örgütlenmesine karşı duran örgütümüzün üyeleri bu kararnameler ve Ohal ile mağdur edildi, ediliyor.

Yalnızlaştırma taktiği

Ne ile suçlandığını bilmeyen, savunma hakkı dahi tanınmayan binlerce kamu çalışanı açığa alınarak, ihraç edilerek mağdur edildi. Üyelerimiz ve örgütümüz bu zulme direnmeye devam ediyor. İşini, onurunu geri isteyen ve ülkenin birçok yerinde direnen üyelerimiz var. Özellikle başkentimiz Ankara’da haklı taleplerine cevap bulamadığı için önce oturma eylemi ile başlayan Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve arkadaşlarının eylemine kulak tıkayan iktidar bu iki arkadaşımızı açlık grevine de duyarsızlığına devam etmiştir. Yaptıkları haklı ve onurlu eylemi dikkate almak yerine arkadaşlarımızı ötekileştirme, yalnızlaştırma taktiği deneyen iktidar bu yöntem de tutmayınca yoldaşlarımızı tutuklayarak dirençlerini kırmayı denemektedir. Tabii ki kamu emekçilerinin bunca yıllık mücadele birikimine sahip Eğitim Sen, KESK ve emek dostları bu hamleleri de boşa çıkarak direnci gösterecektir.

Dostlarımız idari ve adli soruşturmalara konu ediliyor

Ülke genelinde yaşanan bu durumun örnekleri maalesef Amasra’da mücadele eden yoldaşlarımız için de geçerli olmaktadır. Daha önce Kaleşah Mahallesi’nde çocuklarının servis hakkı için mücadele eden öğrenci velilerini yalnız bırakan, iktidarın yerel temsilcileri velilerin yanında duran sendikamızın üyeleri Kerim Boz ve Recai Çakır arkadaşlarımızı soruşturma ve baskılarla yalnızlaştırmaya çalışmıştı. O dönem de iftira ve yalan üzerine kurulan şikayetlerle başlayan süreç arkadaşlarımızın ve velilerin fiili ve hukuki mücadelesi ile geri püskürtülmüştü. Bugünlerde yine yalan ihbar ve yalancı şahitler aracılığıyla emek, demokrasi ve çevre mücadelesinin neferleri olan dostlarımız idari ve adli soruşturmalara konu ediliyor.

Yalan beyanda bulunuyorlar

Bartın Platformunun ‘İklim İçin Harekete Geç’ konulu çalışmasında yer alan arkadaşlarımız aynı çalışmaya Hayır önlükleri ile gelen dostlarla birlikte görüldükleri için tamamen yalan beyan ile AKP Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak tarafından şikayet ediliyor, görgü tanığı olarak da AKP Amasra İlçe Gençlik kolları Başkanı Ali Topçu ve Amasra Belediye Başkanı M. Emin Timur şahitlik ediyor. Şahit ve şikayetçiler sadece adları ve soyadları ile değil iktidar partisi ile ilişkilerini ve konumlarını yazarak şikayetçi oluyorlar.

Evet için koşturan daire müdürlerini görmüyorlar

Ohal koşullarında yapılan Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin itirazlarımız ortadadır. İktidarın istediği evet seçeneği için koşturan, sosyal medyada açıkça beyanda bulunan kamu çalışanları ortadadır. Parti amblemli bayrakları asan daire müdürleri ortadadır. Tüm bu yaşananlarda seçim kanuna muhalefet görmeyen AKP Amasra yöneticileri neyin peşindedir?

Hodri meydan

Arkadaşlarımızı yapmadıkları önlük giyme ve bildiri dağıtımı ile suçlayanlar ispatlasınlar. Sonra da seçim kanuna muhalefeti kimler yapmış bir daha araştırsınlar. Biz temel hak ve özgürlüklerin Türkiye’de olduğu gibi Amasra’da da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Amasra’nın temel sorunlarına çözüm üretmek, işçisinin maaş sorununu çözmek, partisinin oy oranını artırmakla uğraşması gerekenler arkadaşlarımıza attığınız iftiralar dün olduğu gibi bugünde yapışmaz. Döner sizin yakanıza yapışır diyor, dostlarımıza, dayanışma için burada olan herkese teşekkür ediyoruz.”

dscn0992.jpgdscn0994.jpgdscn0986.jpg

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535