İlimizde bazı tarihi evler, bakımsızlık ve miras engeli nedeniyle yıkılma tehlikesi yaşıyor. Tarihi dokuyu taşıyan evleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Bartın’da bazı tarihi evler ilgisizlik ve bakımsızlık nedeniyle harabe durumunda bulunuyor. İçleri boşaltılmış, tarihi evler tarihe yenilerek kendiliğinde yıkılmaya devam ediyor. Yıkılmak üzere olan ve büyük tehlike oluşturan bazı tarihi evler için de Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından yıkım kararı veriliyor. Bu kapsamda da son olarak tarihe yenik düşen evler listesine Kırtepe Mahallesi Tosunoğlu Sokak’ta bulunan bir tarihi evde katıldı.
Bir ahşap ev daha tarihe yenik düştü
Kırtepe Mahallesi’nde bulunan tarihi ahşap ev için Bartın Koruma Kurulu yıkım kararı verdi. Alınan bu karar doğrultusunda da evin yıkım işlerine başlandı. Yıkılma tehlikesi nedeniyle büyük tehlike arz eden tarihi ahşap evin yıkılmasıyla bir tarih daha yok
![Bir ahşap ev daha tarihe yenik düştü](https://d.ajansbartin.com/news/500.jpg)
- Yorumlar 0
Diğer Haberler
![Adalet Bakanlığı Bir Yılda Büyük Reformları Hayata Geçirdi](https://d.ajansbartin.com/news_t/20516.jpg)
![Vali Arslan, Öğrencilerin Karne Sevinçlerine Ortak Oldu](https://d.ajansbartin.com/news_t/20515.jpg)
![Jandarma'nın kuruluşunun 185'inci yıl dönümü kutlandı](https://d.ajansbartin.com/news_t/20512.jpg)
![Endüstriyel Mutfak Açıldı](https://d.ajansbartin.com/news_t/20511.jpg)
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535
Tel : 0551 120 3535
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.