• BIST 9814.19
 • Altın 2435.362
 • Dolar 32.3524
 • Euro 34.3983
 • Bartın 19 °C
 • Ankara 18 °C
 • Bolu 17 °C
 • Kastamonu 18 °C
 • Zonguldak 18 °C
 • Karabük 19 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Darbe gecesi imamlara mesaj atan ilk sendikalardan biriyiz

Bartın Türk Diyanet Vakıf-Sen İl Temsilcisi İsmail Ünsal, 15 Temmuz hain darbe girişiminde sendika ayrımı yapmaksızın Bartın il genelindeki tüm ima biriyizmlara sela verilmesi yönünde mesaj atan ilk sendikalardan biri olduklarını belirtti.
Darbe gecesi imamlara mesaj atan ilk sendikalardan biriyiz

Bartın Türk Diyanet Vakıf-Sen İl Temsilcisi İsmail Ünsal, sendika üyelerine yönelik Bartın Belediyesi Dinlenme Evi’nde kaynaşma yemeği gerçekleştirdi. Sohbet havasında geçen yemeğe sendika üyesi imamlar katıldı. Program yemeğin ardından Arap Camii İmamı Zeki Yıldız tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Okunan Kur’an’ın ardından Amasra Göçkün Demirci Camii İmamı Mahmut Güldalı tarafından dua yapıldı. Duanın akabinde de Türk Diyanet Vakıf-Sen İl Temsilcisi İsmail Ünsal, üyelere yönelik konuşma gerçekleştirdi. 15 Temmuz gecesi Türk Diyanet Vakıf Sen’in üzerine düşen görevi yerine getirdiğini söyleyen Ünsal, 15 Temmuz hain darbe girişiminde sendika ayrımı yapmaksızın korkmadan Bartın il genelindeki tüm imamlara sela verilmesi yönünde mesaj atan ilk sendikalardan biri olduklarını ifade etti.

Önceliğimiz meslektaşlarımızın, ülkemizin huzur ve mutluluğu

Konuşmasında Ünsal: “Diyanet Vakıf-Sen Bartın İl Temsilciliği olarak düzenlediğimiz yemek programına hepiniz hoş geldiniz. Bu programla amacımız kaynaşmak, tanışmak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek dayanışmamızı artırmak, motivasyonumuzu yükseltmek için bu öğle yemeğini tertip ettik. Türk Diyanet Vakıf-Sen tarihinde "Bartın ili olarak sendikamız çok önemli yeri olan bir ilimiz. Sendikamızın kurulduğu gün ilk şube olan ılımız. Bartın'da 550 din görevlisinden 500 üye kaydederek, sendikamız tarihinde ilk şube olan olma özelliğini yakalayan bir ilimiz. Tabi biz Bartın'ımızı o eski günlerine kavuşturmak istiyoruz. Ama birlik ve beraberlik içerisinde olacak bir şey. Amacımız sendika olarak sizlerin sorunlarını çözmek ve bunları dile getirmektir.. Gece-gündüz demeden fedakârca Türk Diyanet Vakıf-Sen Bartın İl Temsilciliği olarak "Sizin en hayırlınız, insanlara en faydalı olanınızdır" inancıyla tüm meslektaşlarımıza ve insanlara faydalı olmak için çalışıyoruz, önceliğimiz meslektaşlarımızın, ülkemizin huzur ve mutluluğudur” dedi.

Hayırlı hizmetler yapmak için bu yola çıktık

Sendikayı bir araç olarak gördüklerini söyleyen Ünsal: “Sendikayı ve sendikal hareketi iyiye, güzele, doğruya, adaletli paylaşmaya, sevgide birleşmeye, gönülleri bütünleştirmeye götüren bir araç olarak görüyoruz. Bartın'da sendikal anlamda yeni bir dönemi başlatacağız. Ülkemize, milletimize ve camiamıza hayırlı hizmetler yapmak için bu yola Allah'ın izniyle çıktık. Hiçbir sendikanın da rakibi değiliz. Türk Diyanet Vakıf-Sen Bartın İl Temsilciliği olarak amacımız; tüm meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek, her türlü sıkıntılarında yanlarında olmak, onlara katkı sağlamak ve onların ortak sesi olabilmektir. Türk Diyanet Vakıf-Sen ilkeli, demokratik ve çağdaş bir sivil toplum kuruluşudur. Bu çerçevede üyemiz olsun veya olmasın, hiç bir ayrım yapmadan bütün meslektaşlarımızın hizmetinde olacağız. Bugün bizleri bu yemek programında yalnız bırakmayan siz değerleri üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Halkımızı kıyama ve dua ya davet ettik

15 Temmuz gecesini anlatan Ünsal: “15 Temmuz sürecine kısaca değinmek istiyorum. Sizlere o akşamı kısaca anlatayım. Bu toprakların vatan olmasında maddiyat kadar, belki ondan bir adım daha önde, manevi harcın da önemi inkâr edilemez. O harcı bu milletin var oluş temellerine serpen maneviyat insanlarının canlı, diri ve gür sesleri bugün de duyulmaya devam etmektedir. İnsanların sevgisini kazanmak, dünyanın tüm varlığına sahip olmaktan daha mutluluk verici bir şeydir: Allah’ın izniyle Türk milleti tarihte öldü denilen yerde dirilen, bitti zannedildiği anda tarihi yeniden yazmaya başlayan şerefli bir millettir. Başkanlığımız olayın vuku bulmaya başladığı andan itibaren her düzeydeki din görevlileriyle birlikte aziz milletimizle aynı safta yer tutmuş, anayasal statünün gereklilikleri içinde azız milletimizin maneviyatını canlı tutmak üzere camilerimizi minarelerimizi sela ve ezanlarımızı meydanların hissiyatıyla buluşturmakta geciktirmemiştir. Milletimizin manevi mimarları, din gönüllüsü meslektaşlarıma sonsuz teşekkürler. 15 Temmuz gecesi korkusuzca imanlarından aldıkları güçle halkımızı kıyama ve dua ya davet ettiler. Bu millet ve şanlı tarihimiz sizleri unutmayacaktır. İyi ki varsınız” şeklinde ifade etti.

Milletin bekası için varlığını ortaya koyan bir sendikayız

Ünsal, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Milli iradeyi yok sayarak Türk milletine bedel ödettirmek isteyen, kardeş: kardeşe, askeri polise kırdırmak isteyen kalkışmacı ve darbeci vatan hainlerin toplandığı FETO’cu terör örgütüne bu millet gerekli cevabı vermiştir. Türk Diyanet Vakıf Sen her hal ve şart altında kesintisiz demokrasiden yana duruşunu bozmayan bu milletin bekası için varlığını ortaya koyan bir sendikadır. Milletimizin Dua ve destekleriyle Milli birlik ve beraberliğimizi kimse asla bozamayacaktır. Milletimizle birlik ve beraberlik içinde bütünleşerek demokratik, milli ve üniter yapımızı koruyarak bu millet darbecilere geçit vermeyecektir. Ülkemizin demokratik hayatı, milletimizin huzur ve ebedi varlığı daim olacaktır. Hepimiz dikkatli ve uyanık olmalıyız. Türk Diyanet Vakıf Sen ülkemizde demokrasinin daha da geliştirilmesi, milletimizin huzuru ve ebedi varlığı için 28 Şubat darbesinde olduğu gibi bir kez daha kesintisiz demokrasi den yana milli iradeden yana Türk milletinin yanındadır. Allah’ım milletimizi ve ülkemizi koru. Ya Rabbi kardeş kanı dökülmesin; hiç bir vatandaşımızın, askerimizin, polisimizin burnu kanamasın. Ülkemizi kaosa sokanlara, kardeşi kardeşe düşürenlere fırsat verme ya Rabbi.  Rabbim yardımcımız olsun. Sizi de bizi de dinimize hizmete vakfedilmiş inananlar olmayı muvaffak kılsın.”

Takvim dağıtıldı

Ünsal, konuşmasının bitiminde tüm üyelerine Türk Diyanet Vakıf-Sen’in 2017 yılı takvimini hediye etti.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535