• BIST 9693.46
 • Altın 2496.161
 • Dolar 32.4971
 • Euro 34.5977
 • Bartın 18 °C
 • Ankara 19 °C
 • Bolu 19 °C
 • Kastamonu 20 °C
 • Zonguldak 14 °C
 • Karabük 17 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Güzelcehisar için yapılan itirazlar değerlendirildi

İl Genel Meclisi üçüncü birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleştirildi. Tüm İl Genel Meclis Üyelerinin katılım sağladığı toplantıda gündeme bir madde eklenirken, 2 madde de görüşülerek karara bağlandı.
Güzelcehisar için yapılan itirazlar değerlendirildi

Bartın İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantılarının üçüncü birleşiminde gündemdeki 2 madde görüşüldü. İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda İl Genel Meclis Üyelerinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Çetin ve daire amirleri de hazır bulundu. Toplantı bir önceki Mecliste alınan karar özetlerinin okunmasıyla başladı. Toplantı 14 maddelik Meclis gündemine bir madde eklenmesiyle başladı. Meclisin Tatil Ayının Belirlenmesi ile ilgili madde gündemin 15.maddesi olarak gündeme eklendi. 8 gündem maddesiyle başlayan Meclis gündem sayısı 15’e yükselmiş oldu.

İl Jandarma’ya 131 bin TL değerinde malzeme alınacak

Toplantıda ilk olarak gündemin 5.maddesinde yer alan ‘İl Jandarma Komutanlığına Teçhizat Alımı, Dalış ve arama Kurtarma Malzemesi Alımı, ATV Tipi Araç Alımı’ projelerinin 2017 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili Plan Bütçe Komisyonu’ndan gelen rapor görüşüldü. Toplam maliyeti 131 bin TL değerinde olan zırhlı güvenlik kıyafetleri ile deniz dalgıç teçhizatları ve arazi koşullarında kullanılabilen ATV Aracının yatırım programına alınması tüm İl Genel Meclis Üyelerinin oyuyla kabul edildi.

Güzelcehisar’da yapılan itirazlar kabul görmedi

Yine gündemin 6.maddesinde yer alan Güzelcehisar Köyü Koruma Amaçlı İmar Planı İlan İtirazları ile ilgili komisyon raporu değerlendirildi. Yapılan görülmelerin ardından ilgili komisyon raporları oy birliğiyle kabul edildi.

Hayırlı olsun

3. birleşimin sonunda, Meclisçe karar verilen gündemler hakkında kısa bir değerlendirme konuşması yapan Başkan Dursun şunları ifade etti: “Gündemimizin 2. Maddesi ile ilgili, Zonguldak iline bağlı Karapınar Beldesinin Bartın’a bağlanma talebini içeren komisyon raporlarının komisyon ve meclis görüşmeleri sürecinde, konuyu her yönüyle değerlendirmeye çalıştık. O nedenle beldenin Bartın’a bağlanma isteği ile ilgili dosyanın kendimize ulaştığı ilk günden itibaren büyük bir hassasiyet içerisinde değerlendirdik. Komisyon raporları kurum görüşleri doğrultusunda ortak akılın ürünü olarak hazırlanarak meclise sunuldu. Buna mukabil yapılan görüşmelerin sonucunda sorumluluk derecesi yüksek böylesine önemli bir gündemin Bartın İl Genel Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda beldenin bağlanma talebinin uygunluğuna karar verildi. Verilen bu karar bu gün için tek taraflı karar niteliği taşıyor. Bundan sonraki süre. Zonguldak ili yetkili organları ile yine Bakanlık boyutunda yürütülecek. Bartın İl Genel Meclisi’nin almış olduğu bu olumlu kararın beldeye ve Bartın’ımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Kesin Hesaplar onaylandı

Gündemin 3. ve 4. maddelerinde yer alan 2016 Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Kesin Hesapları da İl Genel Meclisi’nin 2 birleşiminde görüşülerek, Taşınır Kesin Hesabı 13.785.076,43 TL, Kesin Hesabı ise 67.489.325,77 TL olarak onaylandı. Bu madde de ilimize hayırlı uğurlu olsun.

Malzeme alımı yatırım programına alındı

3. birleşimle görüşmeleri yapılan gündemin 5’üncü maddesinde, İl Jandarma Komutanlığı’nın talebi olan Zırhlı Güvenlik Kıyafetleri ile Deniz Dalgıç Teçhizatları ve arazi koşullarında kullanılabilen ATV Aracının Alınmasıyla ilgili dosyalarla ilgili komisyonlarca hazırlanan raporlar mecliste okundu. Yapılan meclis görüşmelerinin sonrasında projenin 2017 Mali Yılı Ek Çalışma Ve Yatırım Programına alınasına meclisin oy birliği ile karar verildi

Güzelcehisar için yapılan itirazlar değerlendirildi

Yine bir başka önemli gündemlerden birisi olan Bartın Merkez Güzelcehisar Köyü Koruma Amaçlı İmar Planına yapılan itirazların değerlendirildiği dosya ile ilgili de karar verdik.  Gündemin 6. maddesinde yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylanan Güzelcehisar Köyü Hisar Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planı'na askı süresi içerisinde itirazlar yapıldı. Bu süre zarfında İmar ve Bayındırlık Komisyonunda her yönüyle değerlendirildi. Buna mukabil komisyon raporları doğrultusunda plana yapılan itirazların uygun olmadığına meclisin oy birliği ile karar verildi. Güzelcehisar Köyü Hisar Mahallesinde yürütülen koruma amaçlı plan çalışmalarının 2010 yılında başlandı. Bölgede doğal sit ile arkeolojik sit bir arada bulunuyor. O nedenle planın kurullardaki karar süreçleri meşakkatli ve bir o kadarda zor bir süreç olarak 6 yıl sürdü. Koruma kurullarından geçen plan Çevre ve Şehircilik Bakanlığında 02.02.2017 tarih ve 1256 sayılı oluru ile onaylandı. Dolayısıyla onaylanan plana askı süresi içerisinde yapılan itirazların meclisçe uygun olmadığı karar verildi.” Yapılan konuşmaların ardından Meclis toplantısı 6 Haziran Salı günü saat 15.00’da toplanmak üzere sona erdi.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535