• BIST 9334.13
 • Altın 2031.435
 • Dolar 31.1244
 • Euro 33.7714
 • Bartın 8 °C
 • Ankara 5 °C
 • Bolu 7 °C
 • Kastamonu 7 °C
 • Zonguldak 9 °C
 • Karabük 6 °C
 • Sinemada Şaşkına Çeviren Evlilik Teklifi
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi
 • Sinemada Şaşkına Çeviren Evlilik Teklifi
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi

İl Genel Meclisi Şubat ayı mesaisini tamamladı

İl Genel Meclisi, Şubat ayı toplantılarının son birleşimini bugün Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirdi.
İl Genel Meclisi Şubat ayı mesaisini tamamladı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında bugün gerçekleştirilen İl Genel Meclis Toplantısında 5 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.  İl Genel Meclis Üyelerinin eksiksiz katılım sağladığı toplantıda İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Çetin de hazır bulundu. Bir önceki toplantıda alınan karar özetlerinin okunmasıyla başlayan İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının son birleşiminde ilk olarak gündeme 2 madde daha eklendi. 10 gündem maddesiyle başlayan Şubat ayı toplantılarında gündeme eklenen ‘Yol Ağı Komisyonu’na üye belirlenmesi ve sosyal tesislerin ücret tarifelerinin belirlenmesi” ile ilgili maddelerle birlikte toplamda 12 gündem maddesi görüşülmüş oldu.

2 adet bomba arama köpeği alınacak

Gündeme eklenen maddelerin akabinde gündemin 9.maddesinde yer alan Kaçakçılık ve terörle mücadelede kullanılmak üzere 2 adet bomba arama köpeği alınmasının 2017 yılı Mali Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili dosya görüşüldü. Dosya oy birliğiyle Plan Bütçe Komisyonu ve İç İşleri Komisyonu’na havale edildi.

İnsan hava aracı alınacak

Gündemin 10.maddesinde yer alan sözleşmeli personelin ücret rakamlarının belirlenmesi ile ilgili dosya görüşülerek, Plan Bütçe Komisyonu ile İnsan Kaynakları ve ARGE Komisyonu’na gönderildi. Gündemin 11. Maddesinde yer alan İnsan hava aracı alınmasıyla ilgili talebin 2017 yılı Mali Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili dosya da Plan Proje Komisyonu’na gönderildi.

Komisyonlarımızda enine boyuna değerlendirilecek

Maddenin oylanmasının ardından yaptığı konuşmasında Başkan Dursun: “Bildiğiniz gibi biz Özel İdare olarak iki yıldır sahillerimizde plajlarımızda güvenliği sağlamak adına son teknolojiyle cankurtaran hizmetlerini vermeye başladık. Bunun semeresini de aldık. Geçen yıl 14 kilometrelik sahilimizde bir tane boğulma vakası yaşadık. Bu ilave bir proje. Afet Müdürlüğümüz ve Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz ile birlikte yürütülen bir proje bu. Sonuç itibariyle günümüz teknolojisi burada da kullanılmalı. Denizlerde ve başka türlü afetlerde bu cihazın Bartın’da önemli katkısı olacak. Bu cihazlar son teknoloji olması dolayısıyla belki biraz pahalı. Ama bir canın kurtarılması orada paranın söz konusu olmadığını ortaya koyuyor. Konu yine komisyonlarımızda enine boyuna değerlendirilecektir” dedi.

Yol Ağı Komisyonu’na üye seçildi

Gündeme eklenen yol ağlarının belirlenmesiyle ilgili olarak Yol Ağı Komisyonu’na üye belirlenmesi talebi değerlendirildi. Ak Parti grubu adına aday gösterilen Murat Erfındık ve Recep Regaip Bayraktar oy birliğiyle Yol Ağı Komisyonu’na seçildi.

Yol ağı envanterinde1950 kilometreye ulaştık

Yol ağlarının belirlenmesi için oluşturulan komisyona üye seçimi ile ilgili ise Dursun: “2005 yılında Köy Hizmetlerinden Özel İdareye devredilen yol ağı envanteri 1600 kilometreydi. 2005 yılından bu güne kadar yapılan değişiklikler ve ilavelerle bugün 1950 kilometreye ulaştık. 2005 yılında Köy Hizmetlerinden devr alınan bu 1600 kilometrenin de 320 kilometresini asfaltlayan bir kurumdan Özel İdareye böyle bir miras devredildi” dedi.

Yol ağının artmasına vesile olacak

Dursun; “12 yılda hakikaten kapsamlı ve gayretli çalışmalarla 1950 kilometreye çıkan bu yol ağını Özel İdare 1300 kilometre bu yol ağının üzerine yüksek standartlı asfalt döktü. Gerçekten son 12 yıldır yerelden yapılan bu etkili çalışma Özel İdarelere verilen İl Genel Meclislerine verilen bu yetki bütün ülke genelinde başarıya ulaştı. Bu asfalt çalışması bugün 10 yılda yüzde 80’lere çıkmışsa bu bir başarının eseridir. Bu çalışmalarımızı inşallah dönemimiz bitinceye kadarda 1950 kilometreye ulaştıracağız. Şimdi yapılacak seçimle de burada oluşacak komisyonla da yeni açılacak yolların belirlenmesi bu yol ağının artmasına vesile olacaktır” şeklinde ifade etti.

Sosyal tesislerin ücret tarifeleri belirlenecek

Meclis gündeminde son olarak Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan sosyal tesislerin ücret tarifelerinin belirlenmesi ile ilgili dosya da görüşülerek Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 10 gündem maddesiyle başlayan Şubat ayı toplantılarında ilave edilen maddelerle birlikte 12 gündem maddesi görüşüldü. 8 gündem maddesi üzerinde karara verildi. 4 gündem maddesi de komisyonlara havale edildi.

1 Mart’ta toplanılacak

Tüm maddelerin görülmesinin ardından Başkan Dursun, İl Genel Meclis Toplantısının beşinci birleşimini 1 Mart Çarşamba günü saat 15.00’da toplanmak üzere sonlandırdı.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535