Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında ilimizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. SGK İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında İŞKUR-Daire Başkanı Abdüllatif Gökdere, Bartın’da işverenlerin en çok ihtiyaç duyduğu meslekleri sıraladı. Gökdere, konuşmasında: “Bartın’da ihtiyaçların en fazla olduğu meslekler tekstil sektöründe dikiş makinası ustası, soğuk hattane işçisi, kaynakçı ustası, elektrik dağıtım şebekesinde görev alacak teknisyenler, tekstil sektöründe ayakçılıktır. Tabi işverenlerimiz kalifiyeli eleman arıyor. Yani bir işi tam anlamıyla yapmak, yaptığı işe hakim olmak önemli. Belge olması veya diplomaya sahip olması yeterli değil. Önemli olan çalıştığı alanda birisinin kendisini geliştirebilmesi” dedi.
İlimizde ihtiyaç duyulan meslekler
“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında ilimize gelen İŞKUR-Daire Başkanı Abdüllatif Gökdere, Bartın’da işverenlerin en çok ihtiyaç duyduğu meslekleri sıraladı.
![İlimizde ihtiyaç duyulan meslekler](https://d.ajansbartin.com/news/755.jpg)
- Yorumlar 0
Diğer Haberler
![Adalet Bakanlığı Bir Yılda Büyük Reformları Hayata Geçirdi](https://d.ajansbartin.com/news_t/20516.jpg)
![Vali Arslan, Öğrencilerin Karne Sevinçlerine Ortak Oldu](https://d.ajansbartin.com/news_t/20515.jpg)
![Jandarma'nın kuruluşunun 185'inci yıl dönümü kutlandı](https://d.ajansbartin.com/news_t/20512.jpg)
![Endüstriyel Mutfak Açıldı](https://d.ajansbartin.com/news_t/20511.jpg)
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535
Tel : 0551 120 3535
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.