• BIST 10471.32
 • Altın 2449.904
 • Dolar 32.6972
 • Euro 34.9143
 • Bartın 24 °C
 • Ankara 21 °C
 • Bolu 20 °C
 • Kastamonu 20 °C
 • Zonguldak 21 °C
 • Karabük 23 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin ücretleri belirlendi

Bartın Belediyesi, Haziran Ayı Toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıda 12 madde görüşülerek karara bağlandı.
İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin ücretleri belirlendi

Bartın Belediye Meclisi, Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nı dün gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantı, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis üyelerinin eksiksiz katılım sağladığı toplantıda 12 madde karara bağlandı. Mecliste en dikkat çeken gündemin 1. Maddesinde bulunan Bartın Belediye Başkanlığı İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesisleri 2017 yılına ait günlük konaklama ücret tarifesinin belirlenmesi olurken, gündemin 10.maddesinde yer alan Aladağ Mahallesi’nde bazı taşınmazlarda imar plan değişikliği talebine ret oyu verilmesi oldu. İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesisleri için günlük konaklama ücret tarifesi personel için 25 TL’den 27.5 TL’ye, misafir içinse 40 TL’den 42.5 TL oldu.

Araç yaşı 10’dan 13 yaşa çıkartıldı.

Yoklama ile başlayan toplantıda gündemin 1.maddesiyle devam edildi. İlk gündem maddesiyle Bartın Belediye Başkanlığı İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesisleri 2017 yılına ait günlük konaklama ücret tarifesi ile ilgili madde oy çokluğuyla Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Gündemin 2.maddesiyle Bartın Belediyesi İnkum Özel Halk Otobüsleri Yönetmeliğinde araç yaşı hakkında değişiklik yapılması talebi görüşüldü. Bartın-İnkumu arasında çalışacak olan araçların yaşı 10’dan 13 yaşa çıkartıldı.

7 madde İmar Komisyonu’na gönderildi

Gündemin 3.maddesinde bulunan Kemerköprü Mahallesi, tapuda 1232 ada, 157-158 parsel nolu taşınmazların bitişiğindeki ekli folyede “a” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi,  gündemin 4.maddesinde bulunan Karasu Köyü, tapuda 166 ada, 8 parsel nolu taşınmaz üzerine hazırlanan Tarımsal Nitelikli Tesis amaçlı Nazım İmar Planı değişikliği ile Uygulama İmar Planı onayı talebi, gündemin 5.maddesinde yer alan Gölbucağı Mahallesi, tapuda 369 ada, 75 ve 77 parsellere ait imar plan değişikliği talebi, gündemin 6. maddesinde yer alan Kemerköprü Mahallesi, tapuda 89 ada, 182 parsel nolu taşınmazda imar plan değişikliği talebi,  gündemin 7. maddesinde yer alan Karaköy Mahallesi, tapuda 1276 ada, 143 parsel nolu taşınmazda imar plan değişikliği talebi, gündemin 8. maddesinde yer alan Çaydüzü Mahallesi, tapuda 702 ada, 138 parsel nolu ½ hissesi belediyemize ait taşınmazın diğer kısmın kamulaştırılması ve düzenlenmesi için imar programına alınması ve kamulaştırma işleminin yapılması talebi ve  gündemin 9.maddesinde yer alan Şiremirtabaklar Köyü, tapuda E28c12d pafta, 132 nolu orman parselinde Nazım İmar Plan Değişikliği ve 132-491 parsellere ait Uygulama İmar Planı onayı talebi oy çokluğuyla İmar Komisyonu’na havale edildi.

AK Parti grubu ret oyu verdi

Gündemin 10.maddesinde yer alan İmar Komisyonuna havale edilen, Aladağ Mahallesi, tapuda 742 ada, 41, 80 ve 88 parsel nolu taşınmazlarda imar plan değişikliği talebi kabul edildi. AK Partili Meclis Üyeleri talep için red oyu kullandı. Ret oyu kullanılmasının nedenini açıklayan Belediye Meclis Üyesi Cahit Kemik; “Bugüne kadar böyle bir imar değişikliği gelmedi. Bu şekilde kişiler fazla kat yapma imkanına sahip oluyor. Binayı gömmeden kat kazanılabilecek. Bu karar emsal olacaktır. Bu emsal olduğu takdirde de ipin ucu tabiri yerindeyse kaçacaktır” dedi.

Komisyon raporları değerlendirildi

Gündemin 11.maddesinde yer alan İmar Komisyonuna havale edilen, Aladağ Mahallesi, tapuda 742 ada, 17-18-23-24 parsel nolu taşınmazlarda imar plan değişikliği talebi görüşüldü. Komisyondan gelen rapor değerlendirilerek, Belediye Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Gündemin 12.maddesinde yer alan İmar Komisyonuna havale edilen, Gölbucağı Mahallesi, tapuda 4 ada, 98-299-300-301 parsel nolu taşınmazlarda imar plan değişikliği talebi karara bağlandı. Komisyon raporunun okunmasın ardından madde oy birliğiyle kabul gördü.

İnkumu’nda ki tesis için ücret tarifesi belirlendi

Tüm maddelerin görüşülmesinin akabinde Bartın Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısına Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilen gündemin 1.maddesinde yer alan Bartın Belediye Başkanlığı İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesisleri 2017 yılına ait günlük konaklama ücret tarifesi ile ilgili konunun görüşülmesi için ara verildi. Toplantının 2.oturumunda da İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesisleri 2017 yılına ait günlük konaklama ücret tarifesi personel için 25 TL’den 27.5 TL’ye, misafir içinse 40 TL’den 42.5 TL’ye çıkartıldı.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535