• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Bartın 24 °C
 • Ankara 21 °C
 • Bolu 19 °C
 • Kastamonu 19 °C
 • Zonguldak 24 °C
 • Karabük 23 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Muhtar Adayı Yükselen, projelerini basına anlattı

Gölbucağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın’ın ölümü üzerine yeniden gerçekleştirilecek olan Gölbucağı Mahallesi Muhtarlığı seçimlerinde aday olduğunu açıklayan, Yükselen Petrol Sahibi Ziya Yükselen, basın mensuplarına projeleriyle ilgili bilgiler verdi.
Muhtar Adayı Yükselen, projelerini basına anlattı

Gölbucağı Mahallesi’nde Muhtar Mehmet Aydın’ın vefatı üzerine boşalan muhtarlık görevi için 19 Mart Pazar günü sandık başına gidilecek. Seçim tarihinin belli olmasıyla birlikte adaylığını açıklayan Yükselen Petrol Sahibi Ziya Yükselen, projelerini anlattı. Yükselen, konuşmasında: “Öncelikle sözlerime geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz muhtarımız Sayın Mehmet Aydın’ı rahmet ve minnetle anarak sözlerime başlamak istiyorum. Kendisi çocukluğumdan bu yana tanıdığım ve bir aile dostumuz olarak hayatımda önemli izleri olan biriydi. Mahallemizde çok uzun süredir bu görevi yürüten ve Bartın’ımızda sevilen bir şahsiyet olan muhtarımızın yaklaşık 20 yılı aşkın süredir azası olarak çalışma şansını yakalamış bulunmaktayım. Muhtarımızın vefatından sonra onun verdiği hizmetleri daha da ileriye götürebilmek adına mahallemizin muhtarlığına talip olmaya karar verdim” dedi.

Büyük bir şevk ve azim ile bu görevi yürüteceğim

Mahallesine olan sevgisi nedeniyle aday olduğunu belirten Yükselen: “Doğup büyüdüğüm, anılarımın ve umutlarımın yeşerdiği mahallemizde nesiller boyu yaşamış bir ailenin evladı olarak güzel mahallemiz Gölbucağı’nm muhtarlık görevini sizlerin teveccühü ile büyük bir şevk ve azim ile yürüteceğimi bilmenizi isterim. Emin olun ki mahalleme olan sevgim beni bu göreve talip olmaya iten en önemli unsurdur” şeklinde ifade etti.

Sorunları çözebileceğime inanıyorum

Mahallenin sorunlarını çözeceğini söyleyen Yükselen: “Mahallemiz bildiğiniz üzere şehrimizin alan olarak en büyük mahallesidir. Özellikle üniversitemizin kurulmasıyla birlikte nüfusumuz da hızla büyümektedir. Bu büyüme yeni ihtiyaçlar ve sorunları önümüze koymaktadır. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve diğer kamu yöneticilerimiz ile mevcut olan yakın diyalogum sayesinde bu sorunları çözebileceğime inanıyorum” dedi.

Sorunların üzerine kararlılıkla gideceğim

Yükselen; “Çocukluğumda Gölbucağı kırsal bir yapıya sahipti. Günümüzde ise başka memleketlerden birçok bürokratın, kamu çalışanlarının ikamet etmek için tercih ettiği bir mahalle haline geldi. Mahallemiz bir tarafında sanayi sitesi ve çimento fabrikasıyla sanayiyi, bir tarafta Vali konağı, Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor II Müdürlüğü, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kamu binalarını barındıran bir mahalledir. Dolayısıyla kamu çalışanları için cazip bir yer olmuştur. Hızla büyüyen mahallemiz bu hıza cevap verebilecek dinamik bir muhtarlığa sahip olmalıdır. Bu sorunların üzerine kararlılıkla gidebilecek bir muhtarlık için desteklerinizi sizlerden istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

Doğalgaz ve yol sorunları çözülecek

Projelerini de değerlendiren Yükselen: “Mahallemizin daha iyi bir konuma getirebilmek adına gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Mahallemizde doğal gaz ve yol sorunlarının olduğunu tespit ettik. Bu soruların giderilmesi konusunda Sayın Belediye Başkanımızla istişarelerde bulunduk. Kış mevsimi bitiminde çalışmalara başlanacaktır” şeklinde ifade etti.

Semt Pazarı kurulacak

Mahalle için önemli olduğunu düşündüğü semt pazarı sorununu da çözeceğini söyleyen Yükselen: “Mahallemizde alışveriş yapabileceğimiz bir semt pazarı bulunmamaktadır. Mahalle sakinlerimiz pazar alışverişini yapmak için şehir merkezine gitmek zorunda kalmaktadır. Sayın Belediye Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde mahalle içerisindeki çeşitli alanlar üzerinde tespitler yapılmıştır. Belediyemizle yaptığımız ön görüşmeler doğrultusunda belirlenen alanlar değerlendirilmeye başlanmıştır” şeklinde belirtti.

İhtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapılacak

İhtiyaç sahiplerine yönelik de çalışmaları olacağını ifade eden Yükselen: “Belediyemizle yaptığımız bir diğer görüşme de mahallemizde yaşayan ihtiyaç sahibi insanların tespit edilip gerekli yardımın yapılmasıdır. Bu noktada Belediyemizle koordineli çalışarak yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gıda yardımı yapılacaktır. Gıda yardımı almak isteyen mahalle sakinlerimiz şahsıma ulaşabilirler” dedi

Camiler büyütülecek

Evliya Çelebi Camii’nin yeniden inşa edileceğini belirten Yükselen: “Büyüyen mahallemizin ihtiyaçlarından biri de Gölbucağı Merkez Camiimizdir. Çok eski bir yapı olan bu camimizin büyüklüğü yeterli değildir. Bu caminin yeniden inşası için eski muhtarımızla birlikte gerekli makamlar ile görüşülmüş fakat olumlu bir netice alınamamıştı. Bu caminin inşası için gerekli finansman kendi işletmemiz tarafından sağlanacak. Şuan ticari ilişkiler içerisinde olduğumuz firmalardan da destek alınacaktır. Mahallemizde yenilenmesi gereken bir diğer camimiz ise Evliya Çelebi Camiidir. Bu camimiz için de Belediye Başkanımızla görüşmeler yaptık. Camimiz imara uygun olarak yeniden inşa edilecektir” şeklinde söyledi.

Gölbucağı mezarlığının büyütülmesi için arazimi bağışlıyorum

Gölbucağı Mahallesi Mezarlığı’nın büyümesi için arsasını bağışlayacağını belirten Yükselen: “Bu camimizin hemen yakınında bulunan Gölbucağı mezarlığımızın büyütülmesi de projelerimiz arasında yer alıyor. Yine mahallemizin nüfusunun artışı nedeniyle mezarlığımız yetersiz kalmaktadır. Bu mezarlığın hemen yanında şahsıma ait olan 10 bin 100 metrekarelik arazi de bağışlanarak mahallemize kazandırılacaktır. Belediyemizle görüşmelerimizde bu alanda peyzaj düzenlemesi yapılması noktasında olumlu bir sonuç alınmıştır” dedi.

Her istenildiğinde ulaşılabilir bir muhtarlık olacak

Gölbucağı Mahallesi Muhtarlık makamına herkesin ulaşabileceğini belirten Yükselen: “Muhtarlık makamı her zaman ulaşılabilir bir makam olacak. Muhtarlık makamının yanında iş yerim ve cep telefonum bütün mahallelimize açık olacak. Vatandaşlarımız her istediğinde bizlerle dertlerini paylaşabilecek. Mahallemizin adını taşıyan bir futbol kulübü kurularak gençlerimiz spora teşvik edilecek. Kulübümüzün mahallemizdeki yetenekli birçok gencimizi futbol hayatına kazandırılmasında önemli bir yeri olacağına inanıyorum” şeklinde ifade etti.

Desteğinizi bekliyorum

Gölbucağı’nın tarihi öneme sahip bir mahalle olduğunu söyleyen Yükselen: “Malumunuz mahallemiz birçok tarihi ve kültürel unsuru bünyesinde barındırıyor. Asma caddesi üzerinde 1921 yılında Rum vatandaşlarımızın inşa ettiği evler bulunuyor. Kemal Bilbaşar’ın 1940’h yıllarda kaleme aldığı Yeşil Gölge Romanının konusu da Gölbucağı Mahallesinde geçiyor. Ninelerimizden, dedelerimizden Rumlarla yaşadıkları hatıralar her zaman kulağımdadır. Bu anılar kitaplaştırılarak, o dönemlere ait fotoğraflarla mahallemizin tarihinin tekrar gün yüzüne çıkarılması ve görünürlük kazanması kapsamında da çalışmalarımız olacaktır. Benim bu görevi üstlenmek istememdeki yegane amaç mahallemizi bir aile olarak görmem ve bu aileyi resmi anlamda en iyi şekilde temsil edebilecek olmamdır. Bu mahallenin bir evladı, bir arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak desteğinizi bekliyorum. Hepinizi Allah’a emanet eder şükranlarımı arz ederim” dedi.

Ziya Yükselen kimdir?

25 Haziran 1974 tarihinde Gölbucağın’da doğdu. 3 çocuklu bir ailenin en büyüğü olan Yükselen, geçtiğimiz günlerde vefat eden muhtarımızdan önce uzun süre bu mahallenin muhtarlığını yapan Abdülkadir Yükselen’in oğludur. Şuan babası ve kardeşi ile birlikte akaryakıt ve lastik ticaretiyle ilgilenen Ziya Yükselen’in hissedarı olduğu İşletmede 20 kişi çalışmaktadır ve bunların yarısından fazlası Gölbucağı Mahallesi sakinidir. 20 yılı aşkın süredir Gölbucağı Mahallesi Muhtar azalığı yapan Ziya Yükselen, Bartın Ticaret Meslek Lisesi mezunu, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bakan Tunç Kurban Bayramını Kutladı15 Haziran 2024 Cumartesi 00:22
 • Vali Arslan’ın Kurban Bayramı Mesajı15 Haziran 2024 Cumartesi 00:17
 • “En İçten Dileklerimle Kutluyorum”15 Haziran 2024 Cumartesi 00:11
 • Bartın Barosu’ndan Kurban Bayramı mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:27
 • TSO Başkanı Balık'ın Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:26
 • Oda Başkanı Uzun’dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:24
 • Tepe, Kurban Bayramı Kutladı14 Haziran 2024 Cuma 23:23
 • Başkan Özkan'dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:22
 • SMMMO’dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:08
 • Günay Çeyiz’den Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:06
 • Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0551 120 3535