• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Bartın 22 °C
 • Ankara 25 °C
 • Bolu 20 °C
 • Kastamonu 20 °C
 • Zonguldak 21 °C
 • Karabük 23 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

MÜSİAD Bartınlı işadamlarını iftar programında bir araya getirdi

Bartın, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından As Kongre ve Düğün Salonu’nda iftar programı düzenlendi. Bartınlı işadamlarının bir araya geldiği iftar programında ilimizin ekonomik durumu değerlendirildi.
MÜSİAD Bartınlı işadamlarını iftar programında bir araya getirdi

Ülke genelinde 11 bini aşan üyesi ile 60 bine yakın işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 1.600.000 kişiye istihdam sağlayan, yurtiçinde 86 irtibat noktası bulunan, üyelerinin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurum ve kuruluşlarına yerinde ileten, yurtdışında da 68 farklı ülkede toplamda 181 nokta ile hizmet veren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) birçok çalışmasıyla adından söz ettiriyor. 2016 yılında kurulan Bartın, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)  ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de aynı amaçlar için mücadele veriyor. Ortaya koyduğu çalışmalarla ilimizde önemli bir yer edinen Bartın MÜSİAD, 2 Haziran Cuma günü akşam düzenlediği iftar programıyla da farkını ortaya koyarak, Bartınlı işadamlarını bir araya getirdi.

Yoğun katılım oldu

Programa Bartın Vali Yardımcısı Erkan Kalender, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bozkurt, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti 22.Dönem Milletvekili Asım Kulak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Osman Arslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, TSO Başkanı Halil Balık, KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, İl İdare Amirleri, STK temsilcileri, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Milletimize baş sağlığı diliyorum

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftarda okunan ezan ile tutulan oruçlar hep birlikte açıldı. Yemeğin ardından konuşma gerçekleştiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Aksoy, şu ifadeleri kullandı; “MÜSİAD iftarımızda hepinizi saygıyla selamlıyorum ve hoş geldiniz diyorum. Sözlerime başlamadan önce Şırnak’ta helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet yakınları ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Cenabı Hakka şükürler olsun ki her sene Ramazan ayında şu bereketli iftar sofralarımız vesilesiyle MÜSİAD’ın teşkil ettiği büyük kardeşlik halkasını tecrübe etme imkanı buluyoruz.

Kardeşlik hizasını temsil ediyor

Işin doğrusu bu iftar sofraları kadim geleneğimizin ve medeniyetimizin değerlerini çağımızda yeniden temsil ediyor. İftarda gün boyu aynı amaç uğruna devam ettiğimiz anlamlı bir açlığı aynı anda ve hep beraber birlikte gideriyoruz. Oruç nasıl yalnızca aç kalmak değilse iftarda yalnızca yemek yemek değildir. İftar insanların giderek birbirlerinden koptuğu çağımızda aramızdaki bağlantıyı vurgulayan bir kardeşlik hizasını temsil ediyor. Kimse nefsini tatmin etmek için bir adım daha öteye geçemiyor. Cenabı Haktan bize bu dünyada iftar sofralarında bir araya gelmemizi nasip ettiği gibi cennetinde de bir araya gelmemizi nasip eder inşallah.

İnsanlık büyük sorunlarla karşı karşıya

Şüphesiz dünya meydanında çatışma kaçınılmaz musibet mukadderdir. Fakat ‘Allah kimseye taşıyamayacağından fazla yük yüklemez’ ayetinin izinde atalarımızda ‘Allah dağına göre kar verir’ demişlerdir. Türkiye’de devir aldığı büyük tarihsel mirasın üzerinde yükseldiği için oldukça yüksek bir dağdır. Bu nedenle başı dumanlıdır bu nedenle kar boldur. Bugün insanlık büyük sorunlarla karşı karşıya. İnsanın manasının yok sayıldığı ve yalnız bedeninden ibaret sanıldığı doğmanın tesadüf yaşamanın çatılma ölmenin son kabul edildiği bir varoluş anlayışıyla dünyanın geldiği yer ortada. Kıt kaynaklar ve sınırsız ihtiyaçlar dogmasıyla hayatı bir çıkar savaşına dönüştüren dünyada geldiğimiz yer ortada. Şairin dediği gibi sen doğu olursan güneş sana gelecektir. Sen kuşluk olursan kuş sende ötecektir. Türkiye’nin doğu olduğunu gösterme vaktidir dünyaya. Dünyaya başka bir düzeninde mümkün olduğunu gösterme zamanıdır.

Yeni bir hikaye yazma zamanı

Geleneğimiz ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla yeni bir hikâye yazma zamanıdır. Türkiye’nin ekonomik büyüme, toplumsal kalkınma, teknolojik ilerleme gibi meselelere kendi kimliği ve üslubu doğrultusunda bir istikamet çizmesinin vakti gelmiştir. Bu yeni hikâyeyi yazmak bir tercih değil zorunluluk, bir seçim değil sorumluluktur. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için biz iş adamları olarak çok ama çok çalışmak zorundayız. Birlik beraberliğimizden asla vazgeçemeyiz. Merhum Mehmet Akif, “Sen, ben desin efrat. Aradan birliği kaldır Milletler için işte kıyamet o zamandır” diyor. O kıyameti yaşamak istemiyorsak seni beni bırakıp bir olmaya gayret göstermeliyiz.

Ramazan bereketi kalplere de intikal etsin

Bu vesile ile iftarımızı şereflendiren Sayın Valimiz, sayın Milletvekilimiz, sayın Başsavcımız, sayın Rektörümüz, İl Jandarma Alay Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüze, ilimiz bürokratlarına ve çok kıymetli şehit ailelerine ve siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayının getirdiği bereketin ülkemizin ve İslam aleminin tamamına yayılmasını bu bereketin yalnızca sofralarımıza değil kalplerimize de intikal etmesini temenni ediyor. Sizleri saygıyla selamlıyorum.”

İnsanlığın huzuruna vesile olmasını diliyorum

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise konuşmasında; “Bu güzel iftar sofrasında bizleri bir araya getiren, bu güzel ortamı bizlere sağlayan MÜSİAD İl Başkanımızı, emeği geçen çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Birliğin ve beraberliğin, bereketin ve huzurun güzel bir örneğini bu güzel mekanda göstermiş oldular. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı. Geldi ve bir haftası geçti. sayılı gün çabuk geçiyor. Bu Ramazan ayının ülkemiz için, İslam alemi için huzura, barışa, sevgiye, kardeşliğe ve tüm insanlığın huzuruna vesile olmasını diliyorum” dedi.

Hiç taviz vermeden devam edecek

Tunç; “Tabi ülkemizde terörle mücadele devam ediyor. Terörle mücadele ederken de bir taraftan şehit veriyoruz. Şehitlerimiz yüreklerimizi dağlıyor. Geçtiğimiz gün bir helikopter kazasında Tümgeneral Aydoğan Aydın ve ekibindeki askerlerimizi şehit verdik. 13 askerimiz şehit oldu. Ben buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Türkiye gerçekten değerli bir komutanının kaybetti, Tümgeneralini kaybetti. Helikopterin düşmesi sonucu bu kaza meydana geldi. Ben bu kazada şehit olan hem de terörle mücadele de şehit olan askerimize, polisimize, görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah ülkemiz bu terör belasından da kurtulacaktır. Bu kararlı mücadele de hiç taviz vermeden devam edecek” diye konuştu.

Ülkemiz güzel günlere İlerleyecek

Terörle mücadelenin aralıksız devam ettiğini belirten Tunç; “Ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını istemeyenler terörü aynı yerden kumanda ediyorlar. Farklı farklı adları var. FETÖ’sü var, PYD’si var, PKK’sı var, DEAŞ'i var. Hepsi aynı yerden kumanda ediliyor. Türkiye’nin güçlenmesini, ilerlemesini, dünya devleti olmasını istemeyen üst akıl bunları bir yerden kumanda ederek ülkemizin üstüne sarıyor. Bu ülke ve bu millet birlik beraberlik içerisinde her türlü şer güçle baş edecek güçtedir. Terörün belini de kıracak güçtedir. İnşallah ülkemiz terörden arınmış bir şekilde daha güzel günlere ilerleyecektir” dedi.

Göç veren Bartın’dan göç alan bir Bartın’a

Tunç, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Bartın’da da siz değerli iş adamlarımız sayesinde, sanayicilerimiz sayesinde, istihdamın arttığını ve her geçen gün daha ileriye gittiğini, göç veren bir Bartın’dan göç alan bir Bartın’a, üniversite kenti Bartın’a, OSB’si yetmeyen ve 2’incisi hazırlanan bir Bartın’a doğru ilerliyoruz. İnşallah Bartın’ın geleceği parlak. Şu anda bulunduğumuz Şiremir Çavuş Bölgesinde 400 yataklı şehir hastanesi inşaatına başlayacağız. Sosyal Bilimler Lisesi’nin arkasında inşa edilecek şehir hastanesi sadece ilimize değil aynı zamanda bölgemize hizmet edecek. Proje çalışmaları tamamlandı yapım ihalesine de geçeceğiz ve kısa süre içerisinde Bartın’a modern, eğitim-araştırma hastanesi seviyesinde, üniversitemizi tıp fakültesi kurulması durumunda onun da alt yapısı olacak şekilde Bartın’a kazandırmış olacağız.

Elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz

Şehir Hastanesi bu bölgede inşa edileceği için sadece bundan bahsediyorum. Yatırımları saymaya kalkarsak iftar sofrası yetmez. Bartın’a 4 milyarlık kamu yatırımı gerçekleştirdik ve şu anda devam eden 4 milyarlık kamu yatırımı var. Bu 4 milyarlık yatırımda tamamlandığında 30 bin nüfuslu üniversitesi ile beraber, yeni OSB ile 20 bin ek nüfusla birlikte Bartın’ın şu önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çok hızlı bir şekilde kalkınma sürecine gireceğini söylemek mümkün. Tabi burada en önemli görevde siz sanayicilerimize, iş adamlarımıza düşüyor. Ülkemizin kalkınmasında lokomotif sizlersiniz. Bizlerde sizlere elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Tunç’tan MÜSİADA teşekkür

MÜSİAD Bartın temsilciliğini her düşünceden insanı bir araya getirdiği için, iş adamları ve sanayicilerimizi bir araya getirdiği için ve onların birlik beraberliğini, dayanışmasını sergilediği için kutluyorum. MÜSİAD Bartın Şube Başkanı ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Semih Kaptan’a da Bartın’a böyle bir güzel mekan kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Güzel  bir mekan oldu. Bartın’a yakışan böyle bir mekana ihtiyaç vardı. Bu tür yerlerin daha da artmasını diliyorum.”

Hepinize çok teşekkür ederiz

Son olarak değerlendirmelerde bulunan Bartın Vali Yardımcısı Erkan Kalender ise konuşmasında iftarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi: “ MÜSİAD’ın ilimizde verdiği bu iftar yemeği için hepinize çok teşekkür ederiz. Şırnak’ta şehit olan askerlerimizin hepsine Allahtan rahmet diliyoruz. Hayırlı bir Ramazan olmasını diliyorum.” Yapılan konuşmaların akabinde iftar programı sona erdi.

18814195_1431610026903748_9018249423668194122_n.jpg18835496_1431610550237029_6087125970653674763_n.jpg18814053_1431610506903700_7392449054398651714_n.jpg18893279_1431610360237048_3708644699822495577_n.jpg

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bakan Tunç Kurban Bayramını Kutladı15 Haziran 2024 Cumartesi 00:22
 • Vali Arslan’ın Kurban Bayramı Mesajı15 Haziran 2024 Cumartesi 00:17
 • “En İçten Dileklerimle Kutluyorum”15 Haziran 2024 Cumartesi 00:11
 • Bartın Barosu’ndan Kurban Bayramı mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:27
 • TSO Başkanı Balık'ın Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:26
 • Oda Başkanı Uzun’dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:24
 • Tepe, Kurban Bayramı Kutladı14 Haziran 2024 Cuma 23:23
 • Başkan Özkan'dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:22
 • SMMMO’dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:08
 • Günay Çeyiz’den Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:06
 • Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0551 120 3535