• BIST 9197.36
 • Altın 2057.058
 • Dolar 31.2213
 • Euro 33.991
 • Bartın 13 °C
 • Ankara 17 °C
 • Bolu 15 °C
 • Kastamonu 17 °C
 • Zonguldak 10 °C
 • Karabük 15 °C
 • Sinemada Şaşkına Çeviren Evlilik Teklifi
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi
 • Sinemada Şaşkına Çeviren Evlilik Teklifi
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi

Özgüroğlu, tehdit iddialarına sert tepki gösterdi

Bartın Ülkü Ocakları İl Başkanı Bünyamin Özgüroğlu, ‘Bartın Üniversitesi öğrencilerine tehdit’ başlığı altında Cumhuriyet ve Birgün Gazetelerinde yer alan haberlere tepki göstererek, yalanladı. 
Özgüroğlu, tehdit iddialarına sert tepki gösterdi

‘Tehdit söz konusu değil’

Bartın Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Orhan Akar, geçtiğimiz günlerde kantinde üniversite öğrencilerine yönelik Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen örgütsel faaliyetler hakkında konuşma gerçekleştirdi. Akar, konuşmasında; “Dağda askerimize polisimize kurşun sıkınlar bugün üniversitemize de kalem sıkmaya çalışıyorlar. Biz buna fırsat vermeyeceğiz. Üniversitemizde örgütsel faaliyetler göstermeye çalışan bölücü örgütler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bayrağa uzanan eller kırılıp çuvala doldurulup üniversitenin önüne bırakılacaktır. Terörle mücadelede gerekirse biz sivil güvenlik kurumu olacağız. Ben kendime gönül neferleri arıyorum. Ülkü ocakları haricinde herhangi bir örgüt yapılanmasına izin verilmeyecektir” ifadeleri kullandı. Akar’ın bu konuşması Cumhuriyet ve Birgün Gazetelerinde ‘Bartın Üniversitesi öğrencilerine tehdit’ başlığı altında haberlere yer verildi.

Tehdit edildiği iddia edildi

Cumhuriyet ve Birgün Gazetelerinde yer alan haberlerde şu ifadeler kullanıldı; “Bartın Üniversitesi'nde fakülte kantinlerine baskın yapan ülkücü öğrencilerden başkan yardımcısı olduğunu söyleyen kişi "Burada bölücü yıkıcı faaliyetlere izin vermeyiz. Terörle mücadelede gerekirse biz sivil güvenlik kurumu olacağız!" diyerek "Bayrağa uzanan eller kırılıp çuvala doldurulup üniversitenin önüne bırakılacaktır" tehditinde bulundu.”

Bartın Ülkü Ocakları İl Başkanı Özgüroğlu iddialara yanıt verdi

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Özgüroğlu, şu ifadeleri kullandı; “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı mensubu bireyler olarak en büyük amaçlarımızdan biri ülke bölünmezliğini sonuna kadar sağlamaktır. Hareketimizin baş gösterdiği zamandan beri hiçbir şekilde bölücü yıkıcı kamu malına zarar verici bir eylemde bulunmadık bundan sonrada bulunmayacağız. Çünkü bizler her karışı kanla sulanmış, tapusu aziz şehitlerimizin kanı ile imzalanmış bu vatanın, devletin sevdalısıyız, aşığıyız. İl Başkanlığını yaptığım Bartın ili içinde de hiçbir suretle bölücü parçalayıcı eylemlere ve ülke bütünlüğüne karşı olan hainlerin varlığına müsaade etmeyeceğim. Her şeyden evvel, taşınılan sıfatların da dışında toprağın bütünlüğünü devletin yıkılmazlığını istemek bunlara kastı olanında karşısında durmak her 'Türk" kimliğini taşıyan insanın yegane görevi, üstüne düşen vazifesidir.

Bunu yapanlara öğrenci demek doğru mudur?

Karşısında durulmayan, bir güç varlığı gösterilmeyen hainler her türlü kötülüğü yapmaktan asla çekinmemişlerdir. Bunun maalesef ki en acı örneklerinden biri ege üniversitesinde, sadece vatan, millet, devlet dediği için canice katledilen hayatının baharında bıçaklanarak şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’dur. Hainler aynı zamanda okulu talan etmiş, bölücü başı Apo hainini adını duvarlara yazmış, huzuru bozmuş, ders işlenebilirliği ortadan kaldırmıştır. Sizlere soruyorum Bunu yapanlara öğrenci demek doğru mudur? Devletin okulunda, devletin imkanlarıyla okuyup yine aynı devletin varlığını bütünlüğünü sarsıcı faaliyetlerde bulunmak öğrencilik değil, vatan hainliğidir. Üniversitemiz içinde mevcut olan hainlere karşı var olduğumuzu, bölücü faaliyetlerine asla müsaade etmeyeceğimizi, Cumhuriyetimizin ilelebet bekçiliğini yapacağımızı bildirmek için 16 Mayıs Salı günü il ikinci başkanım Orhan Akarın yaptığı kantin konuşması, "Bartın öğrencilerine tehdit " başlığı altında, adıyla çok büyük bir çelişki yaşayan "Cumhuriyet " gazetesinde haber olmuş Birgün gazetesinde ise alıntılanmıştır. Biraz öncede belirttiğim gibi vatan hainlerini öğrenci adı altında sempatikleştirmek, duygu sömürüsüne gitmek büyük bir akıl yoksunluğudur.

Biz ülkücüler ayrıştırıcı değil birleştiriciyiz

Vatan hainlerine karşı yapılan bu konuşma gerçekten öğrenci kimliğini taşıyan hiçbir birey için tehdit oluşturmamaktadır. Etnik kimliği ne olursa olsun öğrenim görmeye gelen öğrenci kardeşlerimize tehdit söz konusu değildir. Biz var olduğumuz sürece de tehdit edilmelerine asla müsaade edilmeyecektir. Buda böyle bilinmelidir. Biz ülkücüler ayrıştırıcı değil birleştiriciyiz. Bu haber ile başkanım hedef gösterilmiş, Al bayrağımıza uzanan ellere karşı takınacağımız tavır tehdit olarak lanse edilmiştir. Bu yalan yanlış haberlerle de kimse zan altında bırakılmamalıdır. Her Türk kimliğini taşıyan bireyin düşünmeden atimiz ve geleceğimiz olan Al bayrağa canını feda etmesi tartışılamazken, kastı olanlara karşı söylemlerimizi tehdit olarak algılamak çok büyük bir gaflettir. Çünkü takınılacak bu tavır Türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşının birincil vazifesidir.

Vatan hainlerine karşı hiçbir zaman müsamaha göstermedik

Unutulmamalıdır ki aziz şehitlerimizin kanını temsil eden o al bayrak mavi gökte dalgalandığı kadar bizim varlığımız bakidir. Son olarak belirtmem gerekirse , ne olursa olsun düzen nasıl değişirse değişsin bizim canımız al bayrağa kutsal vatana feda, tavrımız buna kastı olanlara karşı sert ve nettir. Hiçbir zaman kimseye tavrımızdan taviz vermedik hele vatan hainlerine karşı hiçbir zaman müsamaha göstermedik yılmadık yıkılmadık, bundan sonrada bu böyle devam edecektir. Herkes bunu böyle bilmelidir."

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535