• BIST 10895.25
 • Altın 2509.56
 • Dolar 32.1825
 • Euro 34.9739
 • Bartın 14 °C
 • Ankara 14 °C
 • Bolu 12 °C
 • Kastamonu 12 °C
 • Zonguldak 12 °C
 • Karabük 11 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Sivil memurlarla bir araya geldi

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanı Serdar Dursun, beraberindeki heyetle birlikte ilimizdeki sivil memurlarla bir araya gelerek, fikir alışverişinde bulundu.
Sivil memurlarla bir araya geldi

SİME-SEN Genel Merkez Yönetiminin teşkilatlarını ziyaret, üyelerini bilgilendirme ve kurumlarla ikili ilişkileri güçlendirme çalışmaları kapsamındaki faaliyetleri devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanı Serdar Dursun, beraberinde Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yalçınkaya, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kemal Arslan, Ankara Şube Başkan Yardımcısı Ercan Büyükkaya, Kocaeli Şube Başkanı Sevindik Saral, Kocaeli Temsilcisi Bahattin Akşit, Kadınlar Komisyon Başkanı Aynur Özatalay, Batı Karadeniz Koordinatörü Yaşar Yılmaz, Zonguldak Temsilcisi Memiş, Keskin ile birlikte ilimizdeki sivil memurlarla bir araya geldi. Bartın İl Temsilcisi Fidan Akkuş tarafından Recep Amcanın Yeri’nde tertip edilen programda fikir alışverişinde bulunuldu.

Beraberlik ve istişare toplantımıza hoş geldiniz

Programın açılış konuşmasını Bartın İl Temsilcisi Fidan Akkuş gerçekleştirdi. Akkuş, konuşmasında: “2017 yılı Bartın sivil memurları birlik, beraberlik ve istişare yemeğine hoş geldiniz. Genel Başkanım, Genel Başkan Yardımcılarım, Kadınlar Komisyon Başkanım, Kocaeli Şube Başkanım, Bölge Koordinatörümüz, temsilcilerimiz, değerli büyüklerim ve kıymetli mesai arkadaşlarım. Beraberlik ve istişare toplantımıza hoş geldiniz” diye konuştu.

Çalışmalarımız bütün hızıyla devam etmektedir

Akkuş’un konuşmasının akabinde değerlendirmelerde bulunan Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanı Serdar Dursun: “Savunma-güvenlik hizmet kolu kurulması talebimiz en önemli gündemimizdir. Sivil memurların bir kararname ile disiplin yönünden asker kişi sıfatına dahil edilmesini asla kabul etmiyoruz. Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikasıyız bu çatı altında bütün sivil memurları birleştirmek için onurlu mücadelemizden ödün vermeden çaba sarfediyoruz. Milli Savunma Bakanlığı yeni yapılanmasında sime-sen olarak sivil kadroların arttırılması için onurlu mücadelemiz devam ediyor. TSK, Emniyet Genel Müdürlüğü ve TBMM’de görev yapan sivil memurların yetkili sendikası olarak başta üyelerimiz olmak üzere tüm sivil memur arkadaşların hak ve kazanımlarının geriye gitmemesi ve yeni kazanımlar elde edilmesi yönündeki çalışmalarımız bütün hızıyla devam etmektedir” dedi.

Çok büyük bir rol oynadı

Sivil memurların 15 Temmuz Darbe Girişimi karşısında büyük bir rol üstlendiklerini belirten Dursun: “Ülkemiz yakın tarihte çok büyük bir darbe girişimini, hem yönetenlerimizin, hem de milletimizin büyük feraseti, gayreti ve kahramanlığı ile başarılı bir şekilde atlatmış, milli birlik ve beraberliğimiz ile demokrasiye olan bağlılığımız tüm dünyaya gösterilmiştir. Sivil memurların ülke demokrasisine olan katkısı ise gerçekten unutulmayacak ölçüdedir. Sendika olarak ilk andan itibaren almış olduğumuz tedbirler, birlik ve karargahlarda görev yapan üyelerimize ve sivil memurlara yönelik olarak yayınlamış olduğumuz “Emir komuta zinciri içerisinde kalın, darbeciler tarafından verilecek hiçbir emre uymayın” talimatımız ve Sendika yönetimi olarak bu talimatı, büyük bir vatanseverlik örneği olarak karar defterimize yazıp üyelerimizin arkasında durmuş olmamız, sivil memurun 15 Temmuz Darbe Girişimi karşısında demokrasinin sigortası olmasında çok büyük bir rol oynamıştır” diye konuştu.

Savunma ve güvenlik hizmet kolu talebimizde ısrarlıyız

Sivil memurun disiplin hükümleri açısından asker kişi sayılamayacağını söyleyen Dursun: “15 Temmuz gecesi gerek komuta kademelerinde gerekse birliklerde büyük bir kahramanlık örneği gösteren sivil memurlar, vatansever askerlerle, emniyet güçlerimizle omuz omuza mücadele etmiş, vatanı hain darbecilere teslim etmemiştir. 15 Temmuz sonrası gerçekleştirilen mevzuat çalışmalarının büyük bir bölümünde Sendikamız SİME-SEN’in görüşlerine de başvurulmuş, bunlardan bir bölümünde yapılan düzenlemeler lehte sonuçlanırken, bir kısmında ise sivil memur camiası hayal kırıklığına uğratılmıştır. Düzenlenen bir Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Disiplin Kanunu’nda yapılan değişiklikle sivil memurun asker kişi sıfatına dahil edilmiş olması bizler açısından kabul edilebilir bir durum değildir. Sivil memur disiplin hükümleri açısından asker kişi gibi değerlendirilemez. Yapılan bu yanlışlıktan bir an önce geri dönülmesi gerekmektedir. Sendika olarak bu konuyu TBMM’de görüştüğümüz pek çok milletvekiline ve Milli Savunma Komisyonu üyelerine ilettik. Çözüm noktasında hazırlamış olduğumuz değişiklik metnini de kendilerine ilettik. SİME-SEN olarak bu noktadaki talebimiz yeni düzenlenen yasada yer alan “Diğer Sınıflardaki Memurlar” ibaresinin çıkartılmasıdır. Savunma ve güvenlik hizmet kolu talebimizde ısrarlıyız. SİVİL memur kadrolarının artırılması için mücadele ediyoruz. Milli Savunma Bakanlığı’nın yeni yapılanmasında Sime-Sen olarak sivil kadroların arttırılması için onurlu mücadelemiz devam ediyor“ dedi. Yapılan konuşmaların akabinde program yemek ikramıyla sona erdi.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535