• BIST 10895.25
 • Altın 2509.56
 • Dolar 32.1825
 • Euro 34.9739
 • Bartın 14 °C
 • Ankara 14 °C
 • Bolu 12 °C
 • Kastamonu 12 °C
 • Zonguldak 12 °C
 • Karabük 11 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Tabip Odası doktora sahip çıktı

Show Tv’de 13 Eylül Çarşamba günü saat 9.30"da canlı yayınlanan Zahide Yetiş'le isimli programda Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde sakat doğum ve ölüm haberlerinin yer almasının ardından Bartın Tabip Odası açıklama yaptı.
Tabip Odası doktora sahip çıktı

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde sakat doğum ve ölüm haberlerinin Show Tv’de Zahide Yetiş'le isimli programda yayınlanması üzerine Bartın Tabip Odası tarafından basın açıklaması yapıldı. Ulusal kanallarda linç girişimi yapıldığını belirten Bartın Tabip Odası Başkanı Dr. Burçin Şanlı; “Ulusal bir yayın kuruluşunda üyemiz olmamasına karşın ilimizde görevli bir meslektaşımız hakkında yapılan linç girişimi yayınını kınamaktayız. Nitelikli sağlık hizmet sunumu, ancak, hastaya yeterli süre ayırmakla, güvenli ve insanca çalışma koşullarıyla mümkün olacaktır. Aksi takdirde hastayı memnun edilmesi gereken müşteri ve hekimi gerçekleştirdiği kazanç oranında maddi gelir verilen işçi olarak gören sağlık anlayışıyla bu ve benzer gerekli gereksiz şikayet ve girişim doğal komplikasyonları artacaktır” dedi.

Yanlı bir program oldu

Şanlı, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Daha öncesinde sağlık bakanlığımızca ve adli mercilerce inceleme ve suç bulunamaması yönünde sonuçlanmış bulunan bir olayın sosyal alanda ses getireceği ve yayıncı kuruluşun rayting oranlarını arttıracağı düşünülerek bu konularda herhangi bir inceleme yapılmadan ve pozitif konuşmacılara söz verilmeden tek taraflı olarak ekrana taşınması bu programın ne kadar yanlı olduğunun bir kanıtıdır. Daha adı geçen meslektaşımızın çocukluk dönemine rastlayan mevcut hastane ve çalışanlarının olmadığı 30 yıl öncesi bir olayın ve hatta başka meslektaşlarımızdan şikayetçi olanların bile aynı programda bu toplu linçe eklenmiş olması adı geçen programın hazırlık sürecinin ne kadar özensiz olduğunun göstergesidir.

Cezai işlemlerin yaptırılmasını bekliyoruz

Yine aynı programda kadın doğum hekimi arkadaşlarımızın en yakın yardımcısı ebelerimizin görev ve yetkisinin gasp edilir bir şekilde doğum yaptırmasının eleştirilmesi ayrı bir komedidir.İlimizde görevli tüm sağlık çalışanları için görevlerinden dolayı duyacakları en büyük hazzın kendilerinden derman bekleyenlerin sağ ve sağlim olarak ihtiyaçlarının giderilmesi ve şifa veren ele vefa kapsamında gösterilecek memnuniyetler olduğunu biliyoruz. Bartın devlet hastanesi bünyesinde çalışan yardımcı sağlık personelinden hekimine kadar tüm mensuplarını zan altında bırakan bu ve benzeri isim dahi zikredilerek yapılan yayınlar hakkında her ne kadar eleştirilere açık hali hazırdaki sistemin kurucusu olsa da bağlı olduğumuz sağlık bakanlımızca ilgili yasal ve cezai işlemlerin yaptırılmasını beklemekteyiz.

Mesleklerine küstürmemeliyiz

İhtiyaç olandan daha az sayıda bulunan, yanlış istihdam ve çözüm bulmakta yetersiz kalan yönetim anlayışları sebebiyle çalışma koşulları daha da zorlaşan ülkemiz şartlarında en ağır ve uzun süreli eğitime emek harcayan buna karşın herkes tarafından eleştiri ve fiziki müdahalelere maruz kalan ve görevini her ne olursa olsun hatasız olarak layığıyla yapmaya çalışan tüm hekimlerimize ve ebesi, laboratuvar teknisyeni, temizlik görevlisi, şoförü tüm sağlık ekibine sahip çıkmalı ve onları her anı risk dolu olan mesleklerine küstürmemeliyiz.

Hizmet akışında aksamalara neden olabilir

Aksi takdirde toplum olarak işini yapmaya korkan dolayısıyla laboratuvar ve görüntüleme tetkikleriyle zaman ve maddiyat harcayan ve yeminine aykırı olarak hastasının zarar görmesine sebep olan bir sağlık görevlisi güruhuna sahip oluruz. İlimizin tek hastanesi olan ve çok geniş bir interlanda mekan ve olanak olarak küçük olmasına karşın en hızlı ve nitelikli hizmeti vermeye çalışan Bartın devlet hastanesi hakkında bir süredir yapılan yersiz eleştirilerin çalışanlarımızın motivasyonunu kötü etkilediğini ve hizmet akışında aksamalara neden olabileceğini de belirtmek isteriz.”

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535