• BIST 10696.93
 • Altın 2520.704
 • Dolar 32.1973
 • Euro 35.0038
 • Bartın 22 °C
 • Ankara 24 °C
 • Bolu 23 °C
 • Kastamonu 22 °C
 • Zonguldak 20 °C
 • Karabük 25 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

TDV Bartın Şubesi’nin yeni bürosu açıldı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Bartın Şubesi yeni büro açılışı gerçekleştirildi. Yoğun katılımla açılışı gerçekleştirilen şube, Şadırvan Caddesi Yaman İş Merkezi’nde Bartın halkına hizmet verecek.
TDV Bartın Şubesi’nin yeni bürosu açıldı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Bartın Şubesi’nin yeni bürosu Vali Nusret Dirim, TDV Şube Hizmetleri Müdürü Yavuz Kocamış, TDV Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ve protokol üyelerinin katıldığı törenle Şadırvan Caddesi Yaman İş Merkezi’nde hizmete açıldı. Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz’ün açılış konuşmasıyla başlayan törende sırasıyla TDV Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ve Vali Nusret Dirim konuşma gerçekleştirdi. Yapılan konuşmaların akabinde İl Müftüsü Gündüz tarafından dua yapıldı. Programda son olarak ise; TDV Bartın Şubesinin yeni yönetimi tanıtılarak, davetlilerin de iştirakiyle açılış gerçekleştirildi.

Bütün camilerimizi yeniden ayağa kaldırıyor

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz: “Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, “Bildiğiniz üzere bizim Diyanet Vakfımız 1975 yılında kurulan gerçekten ülkemizin her bir köşesine hizmet götüren 40 küsur yıllık bir vakıftır. Gerçekten ülkemizin en ücra köşelerine bile hizmet götüren bu vakıf son yıllarda öyle büyüdü ki dünyanın en ücra köşelerine hizmet götürüyor. Afrika’da gidilmedik yer yok. Türk Cumhuriyetlerinde gidilmedik yer yok. Arakan’a kadar gidilmedik yer kalmadı. Burada yöredeki fakir fukaraya kol kanat gererken bu bölgedeki yaşayan insanlarımızın ibadet ihtiyacı için camilerimizi yapıyor. En barizini söyleyeyim İsrail’in bombaları ile yerle bir olan Gazze’deki bütün camilerimizi Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığımız yeniden ayağa kaldırıyor” dedi.

Hayırlarda öncülük edelim

Gündüz, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Nice güzel hizmetler yapan bir vakfı biz Müftülük bünyesinde saklı gizli gibi bir küçücük odada oturtmaya gönlümüz razı olmadı. Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatı da bu doğrultudaydı. Bu önemli vakfı şehrimizin merkezine insanlarımızın görebileceği gelip çay içebileceği bir kısım dertlerini anlatabileceği hayrını yapabileceği bir mekana taşınmasını arzu ettiler. Bizde bu doğrultuda bu binanın ikinci katında bir büroyu kiraladık. İnşallah Bartınlılara buradan çok hayırlı hizmetler yapalım istiyoruz. Halep’e, Suriye’ye dünyanın nice yerlerine giden hayırlarda öncülük edelim istiyoruz.”

Hayırlı olsun uğurlu olsun

Müftü Gündüz’ün konuşmasının ardından değerlendirmelerde bulunan TDV Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu: “Öncelikle Bartın şubemizin açılışı hayırlı uğurlu olsun diyorum. Türkiye Diyanet Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığımızla birlikte 42 yıldan beri hem ülkemizde hem de dünyanın dört bir tarafında yedi iklimde yedi kıtada insanlara ve insanlığa hizmet için gayret ediyor çalışıyor. Tabi ki hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarıyla katkılarıyla ve destekleriyle bu hizmetler yürüyor. Hamdolsun bugün vakfımız sizlerin duası ve desteğiyle ülkemizin dört bir köşesinde bin tane şubesi yine yurtdışında 135 tane ülkede hayırlı hizmetleri insani yardımları ve birçok eğitimden kültüre sanattan birçok hizmete kadar bu faaliyetleri devam ettiriyor. Açılacak olan Bartın şubemizin yeni binası yeni mekanı hayırlı olsun uğurlu olsun diyorum” şeklinde ifade etti.

Her birinize ayrı ayrı selamları var

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in selamını ileten Palakoğlu: “Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez hocamızın her birinize ayrı ayrı selamları var. Bizlerde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak daire başkanımız ve arkadaşlarımızla birlikte Zonguldak ve Bartın’daki başta cami inşaatları olmak üzere yapacağımız camileri ve yatırımları yerinde görmek ve incelemek üzere bugün buraya geldik. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sizlere daha yakın olacak

Son olarak konuşma yapan Vali Nusret Dirim ise: “Diyanet Vakfı Bartın Şubesi yıllardır hizmet ediyordu. Ancak şuan yeni hizmet binasına taşınacak. Tabi bünyesindeki hizmet noktasından bu güzel noktaya taşınacak. Sizlerin ayağına gelecek ve sizlere daha yakın olacak. Bu anlamda Diyanet Başkanlığı’nın bu projesi taktire şayan gerçekten halkla vakfı buluşturma anlamında. Çünkü Diyanet Vakfı hayırsever vatandaşların katkıları hizmetlerini sürdürüyor” şeklinde ifade etti.

Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Türkiye’nin en önemli vakfı olduğunu söyleyen Dirim: “150 yakın ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin hemen hemen tüm il ve ilçelerinde faaliyet gösteriyor. Bu büyüklükte Türkiye’de sanırım başka vakıfı yok, bu anlamda ben Diyanet Vakfını şükranla karşılıyorum. Bartın’a da bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu binada güzel hizmetler yapmaya devam ederler. Sizlerin desteğiyle birlikte Bartın’ın sorunlarını çözmeye ve vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu noktalarda organizasyonlar yapmaya devam ederler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Dua ile açıldı

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Müftü Gündüz, açılış öncesi duayı yaptı. Programda son olarak ise; TDV Bartın Şubesinin yeni yönetimi tanıtılarak, davetlilerin de iştirakiyle açılış gerçekleştirildi.

Yoğun katılım oldu

Açılış törenine Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu, Ak Parti 22.Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, TDV Şube Hizmetleri Müdürü Yavuz Kocamış, TDV Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları Mustafa Zengin ve Yusuf Ziya Aldatmaz, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Birol Cangi, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Bartın Müftü Yardımcısı Rıdvan Karataş, Bartın Türk Diyanet Vakıf-Sen İl Temsilcisi İsmail Ünsal, Diyanet Sen Şube Başkanı Metin Sağım, Din-Bir-Sen Bartın İl Temsilcisi Mustafa Arabacı, Diva Sen İl Temsilcisi İhsan Duman, Türk Kızılayı Derneği Bartın Şube Başkanı İsmail Çakır ve imam hatipler katıldı.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535