• BIST 11064.85
 • Altın 2556.417
 • Dolar 33.0765
 • Euro 36.0512
 • Bartın 29 °C
 • Ankara 28 °C
 • Bolu 24 °C
 • Kastamonu 27 °C
 • Zonguldak 30 °C
 • Karabük 28 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Türk Polis Teşkilatı'nın 172'inci kuruluş yıl dönümü çeşitli etkinlikle kutlandı

Türk Polis Teşkilatı'nın 172'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bartın Valiliği önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtına İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu tarafından çelenk sunuldu.
Türk Polis Teşkilatı'nın 172'inci kuruluş yıl dönümü çeşitli etkinlikle kutlandı

 

Bartın’da, Türk Polis Teşkilatı 172. Kuruluş Yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. Türk Polis Teşkilatı 172. Kuruluş Yıldönümünü etkinlikleri kapsamında ilk olarak 9 Nisan Pazar günü Belediye Sosyal Tesisleri’nde saat 14.00’da aziz şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i Şerif okutuldu. Dün ise Bartın Valiliği önünde Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törende Atatürk Anıtına İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu tarafından çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende İl Emniyet Müdürü Aydoğdu, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.Törende protokol üyelerinin yanı sıra polis okullarından mezun olarak göreve yeni başlayan 37 polis memuru da tören de hazır bulundu. Törende yaptığı konuşmada İl Emniyet Müdürü Aydoğdu, 37 polis memuruna başarılar dileyerek, “Gücümüze güç kattılar” dedi.

Milletimize hizmet yolunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız

Konuşmasında Aydoğdu, şu ifadeleri kullandı; “172 yıllık tarihine nice şan, şeref ve kahramanlık destanlarını sığdıran, kökleri tarihin derinliklerinden günümüze kadar bu ülkenin ortak kültür ve değerleriyle beslenip büyüyen Türk Polis Teşkilatı, halkına hizmet yolunda bu ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumak için, gerektiğinde gözünü bile kırpmadan seve seve can vermeyi ve bu topraklar için kanını dökmeyi kendisine en şerefli görev bilmiştir. Bu kutlu görev uğrunda milletimizden aldığımız güçlü destekle dürüst, tarafsız, insan haklarına ve yasalara saygılı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, hukukun üstünlüğüne gönülden inanmış polis teşkilatının mensupları olarak halkımıza en iyi hizmeti sunmak öncelikli hedefimizdir. Görevimizi yerine getirirken, halkımızın huzur ve güvenliği için yasaların bize verdiği yetki ve sorumluluklarımızın bilincinde olacağız. Milletimize hizmet yolunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

Bombalara göğsünü siper etmiştir

Kamu düzeninin sağlanması, suçların işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal emniyetinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesinde halkın sağduyu ve işbirliğinin ne kadar önemli olduğu 15 Temmuz hain darbe kalkışmasıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Milletimizin kısıtlı imkanlarıyla vatan savunması için alman tankını, topunu, uçağını, silahını içimize sızdırılmış hainler vasıtası ile çalan, bu milletin bekasına ve varlığına son vermek isteyen, düşmanlara kendi aklını ve bedenini teslim etmiş hain FETÖ ve hiçbir zaman bu örgütün elemanı olduğunu kabul etmeyen mensupları 15 Temmuz günü milletten çaldıkları ile milletin ruhuna, kalbine, geleceğine saldırmıştır. Gözlerini kan bürümüş olan bu caniler hiçbir tereddüt göstermeden milletimizin üzerine, Türkiye Büyük Millet Meclisine, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Kamu Kumullarımıza ve Terörle Mücadele eden kahraman vatan evlatlarına tankla, topla, silahla, uçak ve helikopterden ağır silahlar ve füzelerle ateş edebilmişlerdir. Bunca masum vatan evladının kanını döktükten sonra tatbikat yapıyorduk diyerek, yüzsüzlüğün alçaklığın dibine vurmuşlardır. Aziz milletimiz; seçilmiş hükümetine, Cumhurbaşkanına, ordusuna ve polisine sahip çıkmış, atılan bombalara göğsünü siper etmiştir.

Toplam 246 şehidimiz ve 2186 yaralımız var

Doğuştan asker, doğuştan Mehmetçik, doğuştan vatan ve özgürlüğüne aşık olan milletimiz, kahraman ordumuzun vatan sevdalısı subay ve askerleriyle, kahraman polis teşkilatımızın hainlerden temizlenmiş kadrolarıyla el ele vererek hain darbe girişimini püskürtmüş, tüm dünyaya Türk Milletinin ne içeriden ne de dışarıdan esir alınamayacağını bir kez daha göstermiş ve demokrasi sınavını bir kez daha başarıyla geçmiştir. 15 Temmuz karanlık gecesinde 62 polis 179 sivil, 5 asker olmak üzere toplam 246 şehidimiz ve 2186 yaralımız vardır. Allah hepsinden razı olsun. Vatanımızın milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik içeride her türlü fitne ve terör saldırılarına karşı, milletimizin bekasına yönelik sınırlarımız ötesinde yürütülen operasyonlar ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde göğüslerini silah ve bombalara siper ederek tankların altına yatan ve şehadet şerbetini içmek için hiçbir tereddüt göstermeyen kahraman vatan evlatlarını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Operasyonlar esnasında ve hain kalkışma gecesinde yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Demokrasi yolunda, vatan ve millet uğruna şer odakları ile yapılan mücadelede devletinin, seçilmiş hükümetinin, askerinin ve polisinin her zaman yanında duran ve bizleri bağrına basan aziz milletime, Bartın halkına şükranlarımı sunuyorum.

37 genç arkadaşıma başarılar diliyorum

Milletimize hizmet yolunda yürütülen her türlü çalışmalarımızda işbirliği içerisinde olduğumuz Adliye teşkilatından, sağlık çalışanlarına, Milli Eğitim camiasından, Bartın Üniversitesine ve Bartın Belediyemize, Başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının değerli yönetici ve çalışanlarına, siyasi partilerimize ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum. Aramıza polis okullarından mezun olarak yeni katılan, gelişleriyle gücümüze güç katan 37 genç arkadaşıma hoş geldiniz diyor başarılar diliyorum. Bartın halkının huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakarca çalışan, aldıkları emirleri harfiyen yerine getirmek için üstün gayret gösteren çok kıymetli mesai arkadaşlarıma ve büyük bir anlayışla evlerinde onların dönüşünü bekleyen ailelerine, çalışmalarımızı yakından takip eden ve kalbi bizimle birlikte atmaya devam eden emekli meslek büyüklerime ayrıca teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu duygu ve düşünceler ile Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerinde döviz ve pankartlarıyla, mesaj, telgraf ve çiçek göndermek suretiyle veya bizzat gelerek bizleri yalnız bırakmayan ve hissiyatımıza ortak olan tüm misafirlerimize, Bartın halkına ve kıymetli öğretmen ve öğrencilerimize şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

Yoğun katılım oldu

Valilik önünde düzenlenen törene; “AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Baro başkanı Ferhat Parlatır, İl Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Alb. Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Ak Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Manav, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Birol Cangi, Türkiye Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz,  Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Amasralı, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Ferit Kurulan, Bartın Serbest Muhasebeciler ve Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Fındık, polisler ve aileleri katıldı.

Şehitlerimiz için dua edildi

Yapılan konuşmanın akabinde Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilen tören sona erdi. Etkinlikler kapsamında programa Bartın Şehitliği’nde devam edildi. Şehitlikte düzenlenen törende aziz şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek, dua edildi. Buradaki tören protokol üyelerinin şehitlerimizin mezarına karanfil bırakmasıyla sona erdi. Şehitlikte düzenlenen törene; Bartın Valisi Nusret Dirim, Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Ak Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Manav, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Birol Cangi, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, polisler ve aileleri katıldı.

 

 

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bakan Tunç Kurban Bayramını Kutladı15 Haziran 2024 Cumartesi 00:22
 • Vali Arslan’ın Kurban Bayramı Mesajı15 Haziran 2024 Cumartesi 00:17
 • “En İçten Dileklerimle Kutluyorum”15 Haziran 2024 Cumartesi 00:11
 • Bartın Barosu’ndan Kurban Bayramı mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:27
 • TSO Başkanı Balık'ın Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:26
 • Oda Başkanı Uzun’dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:24
 • Tepe, Kurban Bayramı Kutladı14 Haziran 2024 Cuma 23:23
 • Başkan Özkan'dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:22
 • SMMMO’dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:08
 • Günay Çeyiz’den Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:06
 • Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0551 120 3535