• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Bartın 20 °C
 • Ankara 19 °C
 • Bolu 15 °C
 • Kastamonu 17 °C
 • Zonguldak 19 °C
 • Karabük 19 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Yalı camii dualarla hizmete açıldı​​​​​​​

Bartın Belediyesi tarafından projelendirilerek yapım çalışmaları tamamlanan, Bartın Belediyesi Yalı Camii’nin açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Açılış dualar eşliğinde yapıldı. 1 Milyon TL mal olan camide 200 kişi ibadetini gerçekleştirebilecek.
Yalı camii dualarla hizmete açıldı​​​​​​​

Yalı Mevkii’nde Camii eksikliğinin giderilmesi amacıyla Bartın Belediyesi tarafından projelendirilerek yapım çalışmaları tamamlanan, 8 Mayıs 2015 tarihinde temeli atılan Bartın Belediyesi Yalı Camii 3 ayların başlangıcı olarak kabul edilen Regaip Kandili’nde hizmete girdi. 2 yıl süren çalışmaların ardından bugün saat 12.00’da açılışı gerçekleştirilen caminin mimarisi dikkat çekti. 150 metrekare taban alanı olan ve 3 katlı ve toplam 410 metrekare inşaat alanına sahip Yalı Camisi’nde 200 kişi aynı anda ibadetini yapabilecek. Kuranı kerim tilaveti ile başlayan açılış töreni, Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın açılış konuşmaları ile devam etti.

Değerli bir yerin üzerine değerli bir mekan yaptık

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan açılış programında günün önemine ilişkin konuşmayı Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın gerçekleştirdi. Başkan Akın; “Belediyelerin yaptığı birçok hizmetler var. Yol, kanalizasyon, su, parklar vb. gibi bütün hizmetleri belediyeler yapar. Tabii bunun yanında da ibadethanelere de ihtiyaç var. Biz Bartın Belediyesi olarak cami dernekleriyle birlikte cami ve mescitler yaptık. Camilerimizin çevre düzenlemesi, istinat duvarları ve onarımı gibi birçok hizmeti verdik. Yani bir şekilde işin içinde olduk. Yalı Camii’ni de bugün hizmete açıyoruz. Bu bölgede bir ibadethaneye ihtiyaç olduğunu düşünerek bu hizmeti yaptık. Değerli bir yerin üzerine değerli bir mekan yaptık. Bu bölgede akşamları en az 2 bin kişi vakit geçiriyor. En az 2 bin kişi buralarda geziyor. Elbette ki namaz kılmak isteyenler de oluyor. Böyle güzel bir mekanla bu ihtiyacı gidermiş oluyoruz” dedi.

Allah emek verenlerden razı olsun

Emeği olan herkese teşekkür eden Başkan Akın; “Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekilimizle birlikte daha büyük bir Merkez Camiyi kazandırmak da nasip etsin. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Bu camimizi güzel bir günde açalım istedik. Bolluk ve bereket ayı Regaip Kandili’nde açıyoruz. Buraya Bartın Belediyesi tarafından ortalama temeli ve içinin dizaynı hariç 650 bin TL para harcandı. Temelinde bazı işadamları arkadaşlarımız destek verdi. Temelini onlarla beraber atmıştık. İçinin dizaynını da Cami imam hatibi ve cemaati yaptı. Bizler de destek vermeye çalıştık. Allah emek verenlerden razı olsun” diye konuştu.

Allah bu ibadethanenin bereketiyle bölgeyi bereketlendirsin

Akın; “İnşallah buradaki duadan bize de bir şeyler nasip olur diye düşünüyorum. Dua edenlere, namaz kılanlara nasip olur. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Allah bu güzel ibadethanenin bereketiyle bu bölgeyi bereketlendirsin.  Allah devlete ve millete zeval vermesin. Birlik ve beraberlikten ayırmasın. Ezanımızı dindirmesin. Devleti ve milleti bölmesin. Allah’ım bayrağı da indirmesin” dedi.

Camilerimiz medeniyetimizin sembolü

Başkan Akın’ın konuşmasının akabinde kürsüye gelen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç; “Mübarek üç ayların başlangıcında, Regaip Kandili’nin arifesinde Yalı Camii’nin açılışında sizlerle beraberiz.  Bu caminin yapımında başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu camiye katkı veren herkesten Allah razı olsun. Bayrağımız bağımsızlığımızın sembolüyse camilerimiz de medeniyetimizin sembolüdür. Camilerimiz bizim, yaşadığımız coğrafyanın tapu senedidir. Burası Bartın’ın en cazibe yerlerinden bir tanesi. Burada böyle bir ihtiyaç vardı. Bu ihtiyaç Yalı Camii ile inşallah giderilmiş oldu” şeklinde ifade etti.

Eser üzerine eser kazandırmaya devam edeceğiz

Tunç; “Bartın Irmağı Türkiye’de denizden karaya doğru teknelerin yüzebildiği tek ırmak. Irmağımızın temizlenmesiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Atık Su Arıtma Tesisi devreye girdi. Irmak Islah projesi de tamamlandığında burası çok daha önemli bir cazibe merkezi olacak. İnşallah Bartın’ımız el birliğiyle birlik ve beraberlik içerisinde eser üzerine eser kazandırmaya devam edeceğiz. Yaşadığımızı memleketimizi geliştirmenin gayreti içerisindeyiz. Ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Üniversite şehri bir Bartın oluyor. Nüfusumuz daha da artıyor. Belediyeler alt yapı hizmetlerinin yanı sıra vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını giderme noktasında da üzerlerine düşeni yapıyorlar. Bundan sonra da yapmaya devam edecekler. Bizler de gereken desteği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Allah bu tür hizmetleri daim etsin

Yeni merkez cami ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Tunç; “Merkez Camii ile ilgili de çalışmaları başlattık. Belediye Meclisimizde gündeme geldi. Yazıcılar Kampüs alanındaki camimiz gibi büyük bir cami kazandırılacak. Halkımızın artık yollarda namaz kılması çok hoş durmuyor. Büyük bir camii ihtiyacı var. İnşallah bu ihtiyacı da el birliğiyle gidereceğiz. Yalı Camimizin Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kandilinizi ve üç aylarınızı tebrik ediyorum. Allah ülkemiz üzerinde oyunlar oynayanlara fırsat vermesin. Allah bu tür hizmetleri daim etsin” diye konuştu.

Bartın önemli bir esere daha kavuşacak

Son olarak kürsüye gelen Vali Nusret Dirim ise konuşmasında; “Böyle mübarek bir günde hayırlı güzel bir hizmeti Bartın halkının hizmetine sunmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Bu eserde emeği olan başta Belediye Başkanımız olmak üzere, tüm girişimcilere ve hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun diyorum. Çok teşekkür ediyorum. Bartın daha iyilerine layık. Bartın Merkezde büyük bir camiye ihtiyacımız var. En büyük camimiz İmam Hatip Camii. Bu camimizde de bin kişi ancak namaz kılabiliyor. Üniversitemizin camisi de bittiğinde Bartın önemli bir esere daha kavuşacak” dedi.

Allah huzurumuzu bozmasın

Vali Dirim; “Bartın büyük bir merkezi camiyi hak ediyor. Bunun için el birliğiyle çalışıyoruz. Elhamdülillah hepimiz Müslümanız. Müslümanlığın en büyük şiarı camilerimiz ve minarelerdir. Bartın’da da böyle güzel bir eserin bulunması Bartın’a değer katacaktır. Bu vesileyle Regaip Kandilinizi tebrik ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde nicelerine erişmek nasip etsin. Kalkınmanın temelinde birlik ve beraberlik var. Bu beraberlik olduğu sürece hem kentimizde hem de ülkemizde her şeyin üstesinden geleceğimize inanıyorum. Allah huzurumuzu bozmasın” ifadelerini kullandı.

Dualarla açıldı

Yapılan konuşmalar sonrası İl Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından dua gerçekleştirildi. Yapılan duanın akabinde de protokol üyeleri tarafından Yalı Camii’nin açılış kurdelesi kesildi. Açılış sonrası camiyi gezen Vali Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve protokol üyeleri Başkan Akın’dan cami ile ilgili bilgiler aldı. Cami içerisinde çektirilen hatıra fotoğrafı ile açılış programı sona erdi.

Katılım yoğun oldu

Bartın Belediyesi Yalı Camisi’nin açılışı yoğun katılım altında açıldı. Açılış törenine Vali Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Bartın Belediye Başkan Vekili Mehmet Sandıklı, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram, Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Bartın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, AK Parti Bartın Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, MHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Saadet Partisi Bartın İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüpustaoğlu, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Bartın Muhtar Derneği Başkanı Reşat Günay, Şehitleri Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Amasralı, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bakan Tunç Kurban Bayramını Kutladı15 Haziran 2024 Cumartesi 00:22
 • Vali Arslan’ın Kurban Bayramı Mesajı15 Haziran 2024 Cumartesi 00:17
 • “En İçten Dileklerimle Kutluyorum”15 Haziran 2024 Cumartesi 00:11
 • Bartın Barosu’ndan Kurban Bayramı mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:27
 • TSO Başkanı Balık'ın Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:26
 • Oda Başkanı Uzun’dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:24
 • Tepe, Kurban Bayramı Kutladı14 Haziran 2024 Cuma 23:23
 • Başkan Özkan'dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:22
 • SMMMO’dan Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:08
 • Günay Çeyiz’den Bayram Mesajı14 Haziran 2024 Cuma 23:06
 • Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0551 120 3535