• BIST 10895.25
  • Altın 2509.56
  • Dolar 32.1825
  • Euro 34.9739
  • Bartın 13 °C
  • Ankara 13 °C
  • Bolu 10 °C
  • Kastamonu 10 °C
  • Zonguldak 13 °C
  • Karabük 13 °C
  • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
  • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
  • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
  • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
  • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
  • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Festival Programı Netleşti

6-9 Temmuz’da yapılacak olan 23. Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin programı açıklandı.
Festival Programı Netleşti

Kdz. Ereğli’de bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin programı açıklandı. Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Halil Posbıyık, bir kez daha dünyaya ‘Sevgi, Barış ve Dostluk’ duygularını haykıracaklarını belirterek “6-9 Temmuz’da Tüm Türkiye’yi sanat, spor, söyleşi, halk dansları, canlı performanslar, kültürel etkinlikler ve müziğin dopdolu yaşanacağı Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük festivaline davet ediyorum” dedi. 4 gün sürecek olan festivalin gündüz programlarında kültür, sanat ve spor ağırlıklı bir çok etkinlik gerçekleştirilecek. Festivalin konserler bölümünde ise Perşembe akşamı Sakiler ve Şevval Sam, Cuma akşamı Mary Jane ve Derya Uluğ, Cumartesi akşamı Köfn ve Melek Mosso, Pazar akşamı Semicenk ve Serkan Kaya sahne alacak. Ayrıca Pazar günü Cehennemağzı mağaralarında Arif Sağ ve Tolga Sağ konser verecek.

İŞTE GÜN GÜN FESTİVAL PROGRAMI:

06 TEMMUZ 2023 PERŞEMBE

 

10.00 Kahvaltı ve Basın Açıklaması

Kdz.Ereğli Belediyesi Halk Dansları Gösterisi

Uluslararası Halk Dansları Gösterisi

Yer: Halk Kafe

10.00 Sanat Sokağı – Workshop

Yer. Sanat Sokağı

(6-7-8-9 Temmuz)

10.00 Ağacın Büyüsü

Hamit Oktay FENNİBAY

Yer: Sahil Bandı Ada

(6-7-8-9 Temmuz)

10.00-21.00 360 Derece Video Çekim Platformu

 

Yer: AŞKIM EREĞLİ Platformu Alanı (Amfi Tiyatro Yanı)

(6-7-8-9 Temmuz)

11.00 II. Herakleia Pontika Resim Çalıştayı

Yer: Bozhane Mevki

(6-7-8-9 Temmuz)

11.30 Atatürk Kültür Merkezi Sergi Açılışları

Denizden Gelenler, Elimden Gelenler – Mehmet TÜRKÇELİK

Yer: Osman Zeki Oral Sergi Salonu

 

Naht Sanatı Sergisi –Tuncay ÇETİNKAYA

Yer: Vedat Can Sergi Salonu

 

Karma Resim Sergisi – Mehtap AKDEMİR

Yer: Mehmet Ali Özbaşakçı Salonu - Yaman Civan Salonu

 

Uluslararası Halk Dansları Gösterisi

Yer: Atatürk Kültür Merkezi

(6-7-8-9 Temmuz)

12.30 Festival Stantları Açılışı

 

Uluslararası Halk Dansları Gösterisi

Yer: Sahil Bandı

 

14.00 KdzOff Spor Kulübü-Off Road Araçları Tanıtımı

Kdz. Ereğli-Alaplı Off Road Grubu

Uluslararası Halk Dansları Gösterisi

Yer: Ofis Yolu Çim Alan

(6-7-8-9 Temmuz)

14.00 Kdz.Ereğli Motosiklet Kulübü-Motosiklet Tanıtımı

Uluslararası Halk Dansları Gösterisi

Yer: Ofis Yolu Çim Alan

 (6-7-8-9 Temmuz)

17.00 Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Gösterileri

  1. Kabartay Balkar Cumhuriyeti Halk Dansları Topluluğu
  2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halk Dansları Topluluğu
  3. Moldova Halk Dansları Topluluğu
  4. Büyükçekmece Belediyesi Halk Dansları Topluluğu
  5. Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Dansları Topluluğu
  6. Erdemir Musiki Folklor Derneği Halk Dansları Topluluğu
  7. Ankara Seymenler Kulübü
  8. Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu

Yer: Amfi Tiyatro

20.00 Festival Meşalesinin Yakılması

Festival Yürütme Kurulu ve Protokol Üyeleri

Yer: Anıt Önü Sahne

20.30 KONSER

SAKİLER

Yer: Anıt Önü Sahne

22.30 KONSER

ŞEVVAL SAM

Yer: Anıt Önü Sahne

 

07 TEMMUZ 2023 CUMA

10.00 Zumba Fitness

İlknur DEVECİ

Yer: Amfi Tiyatro

(7-8-9 Temmuz)

 

Plaj Aktiviteleri (10.00-17.30)

10.00  Deniz ve Kum Voleybolu

Yer: Barış Plajı

15.00 DJ Performans

Cevdet Duhan KART

Yer: Barış Plajı

12.00 Atatürk’ün Bilinmeyen Fotoğrafları Sergisi

Kdz. Ereğli Atatürkçü Düşünce Derneği

Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi Yanı

(7-8-9 Temmuz)

12.30 Soğuk Heykel Gösterisi

 

Soğuk Heykel Atölyesi

Yer: Sahil Bandı

(7-8-9 Temmuz)

14:00 Şair ve Yazar Buluşmaları

 

Nefes Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği

Kdz.Ereğli Ekin Yazın Dostları

Kdz.Ereğli Tarih Doğa ve Kültürünü Yaşatma Derneği

Yer: Sahil Taksi Karşısı

(7-8-9 Temmuz)

 

Amfi Tiyatro Etkinlikleri (15.00-17.00)

 

Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Gösterileri

Yer: Amfi Tiyatro

 

16.00 Söyleşi ve İmza Günü

Kdz. Ereğli Elif Lions Kulübü Derneği

Yer:Bozhane-Çınaraltı Mevki

(7-8-9 Temmuz)

18.00 Festival Korteji

 

Başlangıç Noktası: Jet Yol Ayrımı

Festival Açılış           

 

Festival Açılış Konuşmaları                  

Yer: Anıt Önü Sahne

19.30 Dj Performans

EMİRCAN SALTABAŞ

Yer: Anıt Önü Sahne

20.30 KONSER

 

MARY JANE

Yer: Anıt Önü Sahne

Sevgi Barış Dostluk Ödülü

Türkiye Şampiyonu Oturarak Voleybol Takımı - Paravolley

Türkiye Şampiyonu Para-Yelken Takımı

Yer: Ana Sahne

22.30 KONSER

DERYA ULUĞ

Yer: Anıt Önü Sahne

 

8 TEMMUZ 2023 CUMARTESİ

09.00 Ereğli Tred Doğa Sporları Topluluğu Trekking

Rota: Kırmacı Bisiklet Yolu-Balı Bisiklet Yolu

09.30 Tarihi ve Turistik Yerler Gezisi

Kdz.Ereğli Tarih Doğa ve Kültürünü Yaşatma Derneği

(Gazi Alemdar Müze Gemisi, Kent Surları, Kdz.Ereğli Müzesi,

Rum Kilisesi, Tarihi Akkuyu Meydanı, Kent Müzesi, Kaletepe, Cehennemağzı Mağaraları, Çeştepe ve Fener Kulesi)

Toplanma Yeri: Gazi Alemdar Müze Gemisi

(Araçlar saat 10.00’da hareket edecektir.)

Plaj Aktiviteleri  (10.00-17.30)

10.00  Deniz ve Kum Voleybolu

Yer: Barış Plajı

15.00 DJ Performans

Melih Bayramoğlu

Yer: Barış Plajı

(8-9 Temmuz)

16.00 Flyboard Gösterisi

 

Yer: Barış Plajı

Deniz Taksi Gösterisi

Yer: Sevgi Plajı

16.30 Voleybol Turnuvaları-Yarı Final

 

Deniz Voleybolu

Plaj-Kum Voleybolu

Kdz. Ereğli Belediyesi - Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü

Yer: Barış Plajı

10.00 Gaja Yoga

Çiğdem ÜLGEN

Yer: Ofis Yolu

(8-9 Temmuz)

11.00 Zumba Dans Gösterisi

Elif KOÇ

Yer: Amfi Tiyatro

(8 -9 Temmuz )

12.30 Tarihi Akkuyu Meydanı Açılışı

 

Uluslararası Halk Dansları Gösterisi

Yer: Akarca Mahallesi Ressam Osman Zeki Oral Sk.

13.00 ART Grup Yağlı Boya Resim Sergisi

 

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği

Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesi

 

13.30 Uçurtma ve Balon Şenliği

 

Uluslararası Halk Dansları Gösterisi

Yer: Çavdarlı Su Deposu Üstü

(Araçlar saat 12.30’da Anıt Önü’nden hareket edecektir.)

14.00 Sanat ve Hobi Atölyeleri

Kdz Ereğli Sanat Kurumu Derneği

Atölye Nova

Yer: Sanat Sokağı

(8-9 Temmuz)

14.30 Can Kırığı Şiir Hikâye Müzik Dinletisi

Martı Eğitim Kurumları

Yer: AKM-Dr. Dündar GÜÇERİ Etkinlik Salonu

15.00 Geleceğe Bakış Paneli

Şule Aydın, Barış Pehlivan, Timur Soykan, Pınar Türenç, Ali Ayaroğlu

 Yer: Cehennemağzı Mağaraları- Ayazma Mağarası

Amfi Tiyatro Etkinlikleri (16.00-19.30)

 

Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Gösterileri

Türk Halk Müziği Konseri- Kdz.Ereğli Müzisyenler Derneği

Dj Performans Cevdet Duhan KART

Grup Yüksek Frekans

Yer: Amfi Tiyatro

17.00 Müzik ve Şiir Dinletisi

 

Pelin BATU – Haluk ÇETİN

Yer: Cehennemağzı Mağaraları- Ayazma Mağarası

20.30 KONSER

KÖFN

Yer: Anıt Önü Sahne

Sevgi Barış Dostluk Ödülü

TTK Arama ve Kurtarma Ekibi - Madenciler

Yer: Ana Sahne

22.30 KONSER

MELEK MOSSO

Yer: Anıt Önü Sahne

00.00 Işıklı Flyboard Gösterisi

Yer: Amfi Tiyatro

 

9 TEMMUZ 2023 PAZAR

09.00 Bisiklet Turu

 

Kdz.Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği

Rota: Kandilli-Ereğli Bisiklet Yolu

Toplanma Yeri: Amfi Tiyatro Karşısı

Toplanma Saati: 08.30

09.30 Doğa Yürüyüşü

 

Ölüce Deniz Feneri

ERİDAK

(Araçlar saat 09.00’da Anıt Önü’nden hareket edecektir.)

Plaj Aktiviteleri (10.00-17.30)

10.00 Deniz ve Kum Voleybolu

Yer: Barış Plajı

15.00 DJ Performans

Melih Bayramoğlu

Yer: Barış Plajı

16.00 Flyboard Gösterisi

 

Yer: Sevgi Plajı

Deniz Taksi Gösterisi

Yer: Barış Plajı

16.30 Voleybol Turnuvaları-Final

 

Deniz Voleybolu

Plaj-Kum Voleybolu

Kdz. Ereğli Belediyesi - Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü

Yer: Barış Plajı

13.00 Geleneksel Piknik

 

Uluslararası Halk Dansları Gösterileri

Geleneksel Oyunlar

Yer: Çavdarlı Su Deposu Yanı

(Araçlar saat 11.00-12.30 arasında Anıt Önü’nden hareket edecektir.)

13.00 Yöresel Gastronomi Lezzetleri

 

Yöresel Dernekler

Yer: Çavdarlı Su Deposu Yanı

Amfi Tiyatro Etkinlikleri (16.00-19.30)

              Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Gösterileri

Türk Halk Müziği-Nevzat GÖL ve Ekibi

Dj Performans Cevdet Duhan KART

Dj  Eva 90’lar Pop

Madenci Korosu- Madenci Korosu Kültür ve Sanat Derneği

 

Yer: Amfi Tiyatro

15.00 Tenis Turnuvası

 

Kdz. Ereğli Belediyesi- Kdz. Ereğli Lisesi Spor Kulübü

Yer: Ereğli Lisesi Spor Salonu

17.00 Türk Halk Müziği Konseri

Arif SAĞ – Tolga SAĞ

Kdz. Ereğli Belediyesi-Alevi Kültür Dernekleri Kdz. Ereğli Şubesi

Yer: Cehennemağzı Mağaraları- Ayazma Mağarası

20.30 KONSER

 

SEMİCENK

Yer: Anıt Önü Sahne

Sevgi Barış Dostluk Ödülü

Türk Halk Müziği Sanatçısı- ARİF SAĞ

Yer: Ana Sahne

22.30 KONSER

 

SERKAN KAYA

Yer: Anıt Önü Sahne

00.00 Işıklı Flyboard Gösterisi

 

Havai Fişek Gösterisi

Yer: Amfi Tiyatro

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535