Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Belediyenin Delihakkı’da bulunan tesislerinde başlatılan Ata Tohumu Projesi devam ediyor. 6 serada 15 çeşit yerel tohumun üretildiği proje kapsamında pırasa tohumlarının ekimi yapıldı. Temizlik İşleri Müdürü Koray Sivrikaya, Park ve Bahçeler Birimi Ziraat Mühendisi Sertaç Yılmaz’ın kontrolünde süren çalışma kapsamında son olarak mevsimi gereği pırasa tohumlarını toprakla buluşturduklarını söyledi. Sivrikaya; “Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatları doğrultusunda başladığımız Ata Tohumu Projesi’nin 4’ üncü yılında 15 çeşit yerel tohum üretimini sürdürüyoruz. Bu kapsamda mevsimi gereği pırasa tohumlarını toprakla buluşturduk. Baharda yerel tohumlardan ürettiğimiz fideleri yine halkımızla buluşturacağız. Çalışmalarımızı her yıl geliştirerek sürdürüyoruz” dedi.
Pırasa Tohumları Ekildi, Halka Dağıtılacak
Kdz. Ereğli Belediyesi, Ata Tohumu Projesi’ne 6 serada devam ediyor. 15 çeşit üretilen yerel tohumlardan olan pırasa tohumlarının ekimi yapıldı, baharda halka dağıtılacak.
![Pırasa Tohumları Ekildi, Halka Dağıtılacak](https://d.ajansbartin.com/news/20171.jpg)
- Yorumlar 0
Diğer Haberler
![Plaj Cuma Günü Açılıyor](https://d.ajansbartin.com/news_t/20490.jpg)
![Yeni Köpek Barınağı Yapılacak](https://d.ajansbartin.com/news_t/20468.jpg)
![Sabantuy’da Çaycuma coşkusu](https://d.ajansbartin.com/news_t/20466.jpg)
![Celal Bayar’ın Çaycuma gezisi](https://d.ajansbartin.com/news_t/20440.jpg)
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535
Tel : 0551 120 3535
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.