• BIST 10165.52
 • Altın 2411.982
 • Dolar 32.2691
 • Euro 35.0062
 • Bartın 21 °C
 • Ankara 21 °C
 • Bolu 19 °C
 • Kastamonu 18 °C
 • Zonguldak 21 °C
 • Karabük 20 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

'Alın konağınızı verin arsamı'

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, birkaç gündür Kastamonu’nun gündemini meşgul eden GMG Kastamonuspor tesisleri önünde başlanan inşaat ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
'Alın konağınızı verin arsamı'

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, birkaç gündür Kastamonu’nun gündemini meşgul eden GMG Kastamonuspor tesisleri önünde başlanan inşaat ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. GMG Kastamonuspor’un İsmail Dikmenli Tesisleri önünde geçtiğimiz günlerde başlayan inşaat çalışmalarına ilişkin olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Vidinlioğlu, ne belediyeyi ne de Kastamonuspor’u zarara uğratacak bir işin içerisinde olmayacağını ifade ederek şahsına yönelik yapılan yıpratma çabalarını da eleştirdi. Başkan Vidinlioğlu açıklamlarından şunları ifade etti: “İki üç gündür şehrin gündeminde Kastamonuspor tesislerinin hemen yanında bir inşaatın başlama çalışmaları üzerine söylemler var. Tabi bilen bilmeyen herkes de birtakım yorumlarda bulunmaya başladı. Arkadaşlar, buradaki tüm olayların oluşu, bitişi her şeyi 2018 tarihinde. Özellikle sosyal medya üzerinden sıklıkla ‘Belediye bu konuda niye bir şey yapmıyor’, ‘Belediye bu konuda neden sessiz davranıyor’ soruları soruluyor. Olayın başlangıcı zaten 2-3 günlük mevzu. Ben sürecin nasıl işlediğini zaten öncesinde de biliyordum. Fakat basın açıklaması yapmak istedik olaya resmiyet kazandırmak adına. Eksik bir şey söylemeyelim diye de sizlere basın toplantısını biraz geç bildirdik. Önceki gün görüşmemde belediyenin araçlarını da orada gördük diye bir ifade oldu. Oradaki parkeler belediyeye ait olduğu için oradaki parkeleri çıkma parkeler olarak biz ihtiyaç sahibi olanlara hibe olarak veriyoruz. Dolayısıyla o parkelerin alınma sebebi o. Onun dışında belediye o inşaatın hiçbir yerinde yok.

Her defasında ben bu pürüzlü işlerin gelip bize döndürülmesinden çok ciddi rahatsızım

Özellikle 2 gündür çok ciddi bir telefon trafiğinin olduğunu biliyorum. Dün itibarıyla sadece Cengiz Bey’le 3 ya da 4 defa telefon görüşmesi yaptım. Önceki dün de görüştük. Demin de Kastamonuspor’un Başkanı Enes Aygün ve Asbaşkan Metehan Hamzaoğlu da yanımdaydı, beraberdik. Bu süreçle ilgili bizim dönemimizde alınan hiçbir karar yok. Yani takası, trampası, inşaat izni vesairesi hepsi bir önceki yönetim tarafından verilmiş olan şeyler. Tabi devlette devamlılık esastır. Her defasında ben bu pürüzlü işlerin gelip bize döndürülmesinden çok ciddi rahatsızım. Tabi herkes illa yaptığının hesabını verir. Şimdi bana yer yer teleferikle ilgili sorular soruluyor. Kastamall ile ilgili sorular soruluyor. Başkaları da var tabi. Üstüne bir de bu inşaatın oluşu ile ilgili sorular geliyor. Bakın arkadaşlar, çok ciddi söylüyorum herkesin öncelikleri farklıdır. Ben bir önceki dönemde Belediye Başkanı olsaydım yaptırmazdım. Ben inşaat izni verilmiş yerlerde bile ‘Kardeşim şuranın katlarını azalt’ diye pazarlığa oturuyorum. Çünkü ben bunu söyledim ve insanlar bunu söylediğim için bana güvendiler. Bana şimdi ruhsat için gelenleri mümkün olduğunca sınırlandırmaya çalışıyorum. Fakat burada önceki dönemde verilmiş ve kazanılmış bir hak var. Bu kazanılmış hakla ilgili yapılabilecek şeyleri yapmaya ben tarafım. Yapacağım da. Ancak bu noktadan sonra yapılabilecek en mantıklı şey, bundan hiç kimse zarar göremeden ve mümkün olduğunca taraflara zarar vermeden bu işin çözüm noktasında olmak lazım. Belediye bunun neresinde? Kardeşim ben bunun her yerindeyim. Bu tarz ifadelerden de rahatsızım. Şimdi bazı troller var. Onları zaten müstesna tutuyorum. Çok da kötü ifadeler kullanmak istemiyorum. Fakat bazıları var ki bile bile yapıyorlar. Bunlar şereften nasibini almamış şeref yoksunları. 1,5 yıldır belediyenin yaptığı işlerle ilgili oydu, buydu diyor. 3 yıl önce olan şeyin hesabını 1 yıllık belediyeden mi soracaksın? Neyin ne olduğunu biliyorsun. Ben senin kuyruk acının nereden geldiğini de biliyorum. Eğer bu işlere girerlerse bir dahaki sefere bunları afişe ederim ve insan içine çıkacak yerlerini bırakmam. Herkesi terbiyeye davet ediyorum. Benimle ilgili söyleyeceğiniz bir şey varsa çıkın ve söyleyin. Delikanlı olun. Sosyal medyada kalemşörlük yapıp da bir önceki dönemin yaptığı şeylerin o döneme ait olduğunu bildiği halde tutup da bunun üzerinden bana vurmaya kalkarsa ben daha kötüsünü vururum. Herkes aklını başına alsın. Daha ötesine bir şey söylemek istemiyorum.

5 yılın sonunda karşıma çıkacak olan çıkar. çıkmayacak olan oturur

Fakat bu sözlerin muhatapları kendilerini biliyorlar. Bana da kimse trollük yapmasın. Ben burada o partinin, bu partinin, şu partinin değil genelin oyuyla hiç tevile mahal bırakmayacak bir oy oranı ile seçildim. Onun için herkes halkın iradesine saygı göstersin. 5 yılın sonunda karşıma çıkacak olan çıkar. Çıkmayacak olan oturur. Şimdiden gelecek seçim üzerinde hesap yapmaya kalkanlara da buradan sesleniyorum. Günü geldiğinde çıkarsınız kantara kardeşim. Ama bir önceki dönemde yediğiniz işlerden, yaptığınız işlerden dolayı bunun üzerinden bana herhangi bir şekilde vurmaya kalkarsanız bumerang gibi döner sizi vurur. Beni daha fazla konuşturmayın. Çünkü tek tek söyledik ne yaptığımızı. Alınan meclis kararlarını, takasını, trampasını. Bu durumda eğer bana vurmaya kalkıyorsan benim size önerim var: ‘Bu işten dolayı biz mağdur olduk’ ya da ‘Bu işten dolayı üzerimizde kamuoyu baskısı var’ diyorsanız alın size açık teklif: Alın atınızı, verin tımarımı. Al kardeşim konağını, ver bana arsamı geri. Ne zararın varsa da trampadaki rakam belli. Faiziyle beraber ben geri ödemeye hazırım. Bu, bu kadar net. Bunun üzerinden hiç kimse oraya buraya lafı evirip çevirmesin. Yapan ben değilim. Meclis kararında bizim grubumuzun hiçbir şeyi yok. Bu dönemin hiçbir dahili yok. Bütün yapılan işler meydanda. Kanuna nizama uymuş mu? Evet, uymuş. Onun haricinde de görüşme talebi olursa biz belediyeyiz. Hiç kimse zarar görmesin. Fakat bunun üzerinden ne Kastamonuspor’a zarar verilmesine taraf olurum ne de belediyenin ve şahsımın bu konuda yıpratılmasına herhangi bir şekilde izin veririm. Eğer bu şekilde bir kamuoyu oluşturmaya çalışırlarsa cevaplarını çok daha misli ile veririm. Ben efendilikten 1,5 yıldır hiç taviz vermedim. Hiç kimsenin karşısına çıkıp şu şöyle, bu böyle demedim. Zaten hesap kesildi. Kantara çıktık. Herkes hesabını bir şekilde gördü. Bundan sonrasında bu karara bu iradeye saygı gösterip 2024’e kadar beklemek. Allah ömür verirse 2024’te hesabı olanlar çıkar karşıma. Bana kalemşörlük yapmasın kimse. Sosyal medya üzerinden de kimseyi üzerime salmasın. Çünkü cevabını daha farklı veririm. Ne olduğunu, ne bittiğini herkes biliyor zaten. Bütün kamuoyu bildiği halde hesabı bizim üzerimizden kesmeye kalkanlara verecek cevabım elbette ki var. Bir kısmını bugün verdim. Kardeşim buraya bulaşmayın. Çıkın delikanlı gibi ‘Biz bunu, bunu, bunu yaptık’ deyin. Zaten rakamlarda ortada. Ben bundan dolayı ne belediyenin ne kendimin ne de Kastamonuspor’un yıpranmasına izin veririm. Herkes hesabını ona göre yapsın. Her şey meydanda. Bunun üzerine tevil yapacak bir şey yok artık. Ama birtakım kanuni haklar doğmuş. Hukuk tersine işlemez. Kazanılmış haklar var.

Memlekette yer bulamadınız da değiş tokuş yapacak kastamonuspor’un dibindeki yeri mi buldunuz

Ben demin de söylediğim gibi gerek teleferik konusunda gerek Kastamall konusunda gerekse bu inşaat mevzusunda benim elimde yetki olsaydı zaten süreç böyle işlemezdi. Ben hiçbirine izin vermezdim. Ne teleferik işine girerdim ne Kastamall’ın o şekilde yüksek olmasına izin verirdim ne de bu inşaatın bu şekilde olmasına izin verirdim. Memlekette yer bulamadınız da değiş tokuş yapacak Kastamonuspor’un dibindeki yeri mi buldunuz? İzni veren ben değilim. İzni kim verdiyse gidin ona sorun ‘Niye izin verdin’ diye. İnşaat sahiplerine hiçbir şey demiyorum. Herkes kendi menfaatleri doğrultusunda hareket edecektir. Bal tutan parmağını yalamış. ‘Kardeşim siz niye böyle bir olayın içinde oldunuz’ demek çok da doğru değil. Bu durumdan bir rahatsızlık varsa ben süreci tersine döndürmeye hazırım. Hazır inşaat başlamamışken, hazır hiçbir çivi çakılmamışken buyurun kardeşim. Konak orada, arsa da orada. Ben değiş tokuşa hazırım. Zararı da belediye olarak karşılamaya hazırım. Belli zaten rakamlar. Memleketin bir problemini de birlikte çözmüş olalım. Başka bir arsayla da takas söz konusu olabilir. Fakat kimin aklından ne geçiyor bilmiyorum ama bazı tahminlerim var. Muhtemelen istenen yer mevcut yerden çok daha kıymetli bir yer olur. Asla öyle bir şeye girmem. Fakat bu işte en mantıklı olan şey şu, al atımı ver arpamı. Al konağını ver arsamı. İsteyenle bu konuda görüşürüm. Bunu çözmek adına ben nerde olmam gerekiyorsa orada olurum. Herkesle de görüşürüm. Çözüm noktasında elimi değil, gövdemi taşın altına koymaya hazırım. Fakat beni böyle dedi diye de olmayacak bir şeyle karşıma gelinirse kabul etmeyeceğimin de bilinmesini isterim. Makul ve mantıklı olan her türlü çözüme varım. Belediyeyi de Kastamonuspor’u da zarar uğratacak hiçbir noktada olmam. Bu açıklamalarımdan sonra konağı ilk alan da son alan da bu böyle oldu diye açıklamalı.”

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535