• BIST 9374.2
 • Altın 2031.88
 • Dolar 31.0075
 • Euro 33.5663
 • Bartın 4 °C
 • Ankara 1 °C
 • Bolu 1 °C
 • Kastamonu 1 °C
 • Zonguldak 8 °C
 • Karabük 6 °C
 • Sinemada Şaşkına Çeviren Evlilik Teklifi
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi
 • Sinemada Şaşkına Çeviren Evlilik Teklifi
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi

Güven ve Samimiyetle Yaşamaya Vesile Olsun

İsmail Ünsal

 

Âlemlere rahmet, şahit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen, ahlakıyla bütün insanlığa önder ve rehber kılınan, başımızın tacı gönüllerimizin sultanı Fahri Kâinat Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) in dünyayı şereflendirişi, Diyanet İşleri Başkanlığımızın mihmandarlığı ile her yıl Nisan ayında kutlu doğum haftası olarak kutlanmaktadır. Kutlu doğum haftasının Türk Milleti ve İslam âlemi için hayırlara, güzelliklere,uyanışa ve birlikte yaşama şuuruna vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederiz
Kutlu doğum haftası olarak kutladığımız şu günlerde Hz. Peygamberin(as) getirdiği kutlu mesaja bu gün daha fazla kulak vermeğe ve hayatımızda uygulamaya muhtaç ve mecburuz. 
Ancak bugün içinde yaşadığımız çağın, doğumunu kutladığımız Sevgili Peygamberimizin (sav) örnekliğine, önderliğine ve rehberliğine her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Bugün onu okumaya, onu anlamaya, dahası yaşamaya ihtiyacımız var. Onu tanımanın, onu sevmenin sağlayacağı güven ortamına ihtiyacımız var….
Hz. Peygamber getirdiği mesajda;
İnsanları: Allah’a, ailesine, Müslümanlara ve içerisinde yaşadığı topluluğa karşı, sorumluluklarını yerine getiren, kendisinin ve başkalarının hukukuna riayet eden fertlerden oluşturduğu, mal, can, ırz ve namus gibi mukaddes duygulara saygılı, ahde vefa gösteren, kibirden, yalandan, iftiradan uzak, kimsenin zülüm yapmadığı ve zülüm görmediği, 
Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hayatı boyunca; ahlaki faziletlere sahip, sevinçlerin ve üzüntülerin birlikte paylaşıldığı, fertler arasında dayanışma ve dostluğun hakim olduğu bir toplum meydana getirdi.
Türk Milleti Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) e çok büyük sevgi ve saygı duymuştur. Hayatına da bu sevgiyi yerleştirmiştir. Bu sevgi aşka dönüşmüş ve sevgi atmosferi oluşturmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığımızca her yıl kutlanan kutlu doğum haftasın da bir tema belirlenmektedir. Bu yılın teması HZ. PEYGAMBER VE GÜVEN TOPLUMU ‘olarak belirlenmiştir.
Değerli Dostlar Sizler, Peygamberimiz (s.a.s)’in gönlünden hiç eksik olmadınız. O, sizlerden hep “kardeşlerim” diye söz etti. Rabbimden niyazım odur ki, sizlerin gönlünden de Peygamberimiz(AS) hiçbir zaman eksik olmasın! Kutlu doğum vesilesiyle sevgi ve saygıyla andığımız Hz..Muhammed (AS); en mükemmel önder, en güvenilir örnektir. Hangi iş ve meslekten olursak olalım her insan, Onun hayatında kendisi için çok mükemmel örnekler bulacaktır. 
Günümüz dünyasının muhtaç olduğu gerçek barış ve farklılıklarla beraber yaşama örneğini en açık bir şekilde yaşayarak göstermiş, aynı şehri, farklı din ve inanç sahipleriyle paylaşmıştır.Ama maalesef bugün gönül coğrafyamız adeta kan gölü gibidir. Alemlere Rahmet Olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) in )bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olmasını temenni ediyoruz.
Milletçe dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın daha da arttığı günümüzde, Peygamber Efendimizi(sav) daha iyi tanımak, anlamak ve anlatmak durumundayız.
Kutlu doğum vesilesiyle sevgi ve saygıyla andığımız Peygamber Efendimiz Hz..Muhammed (AS); en mükemmel önder, en güvenilir örnektir. Hangi iş ve meslekten olursak olalım her insan, Onun hayatında kendisi için çok mükemmel örnekler bulacaktır. Kutlu doğumdan feyz ve nasib alma dilek ve duasıyla. Önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz 2017 yılı Kutlu Doğum Haftasının ülkemiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını, Kutlu Nebi’nin ve getirdiği rahmet yüklü mesajlarının; ülkemizin ve İslam aleminin güven içerisinde yaşamasına, birliğine ve huzuruna vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim.
SALAT VE SELAM O NA,EHLİ BEYTİNE,ASHABINA VE ONUN YOLUNDA OLANLARA OLSUN

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535