• BIST 9693.46
 • Altın 2496.161
 • Dolar 32.4971
 • Euro 34.5977
 • Bartın 10 °C
 • Ankara 14 °C
 • Bolu 14 °C
 • Kastamonu 18 °C
 • Zonguldak 14 °C
 • Karabük 13 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

“Kulüp Anahtarını Aldığı Yere Teslim Etsin"”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı,Çaycumaspor’da son zamanlarda yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yaptı.
“Kulüp Anahtarını Aldığı Yere Teslim Etsin"”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı uzun zamandan beri süren sessizliğini bozarak Çaycumaspor’daki son gelişmeler üzerine açıklama yaptı. Başkan Kantarcı açıklamasında, “1947 yılında kurulan ve rahmetli babamın da kurucuları arasında olduğu Çaycumaspor ilçemizin en eski kulübüdür. 2014 yılında göreve geldiğimde güzide kulübümüzün halinin perişan halde olduğunu gördüm. Kuruluşundan bu yana geçen uzun yıllar zarfında, Çaycuma Belediyesi’nin SEKA Sosyal Tesisleri içinde tahsis ettiği bakımsız bina dışında, kendisine ait hiçbir varlık edinemediğini, hatta kulübe ait üye kaydı başta olmak üzere hiçbir kayıt ve belgenin olmadığını üzülerek tespit ettim.” dedi.

Halkımıza Vaat Ettiğimiz ‘Spor Altyapısını Güçlendirme’ Sözünü Yerine Getirdik

Çaycumaspor’un, o tarihten geçen sezona kadar sekiz seneyi sorumluluk hisseden bir avuç hemşerilerinin gayreti ve onlara destek olan belediye sayesinde geçirdiğini söyleyen Başkan Kantarcı, sözlerini, “Çaycumaspor öyle zamanlar oldu ki kongresini yapamayacak durumlara düştü. Bir masanın etrafında sadece 5-6 kişi ile genel kurula gelecek üyeleri bekledik. Biz bu arada halkımıza vaat ettiğimiz ‘spor altyapısını güçlendirme’ sözünü yerine getirdik, Çaycuma’ya kendinden çok büyük illerde bile olmayan spor tesisleri kazandırdık. Belediye kadrosuna ilk defa spor hocaları aldık. Zonguldakspor eski kaptanı Suat Kerçin’i bünyemize alarak Çaycumaspor'un altyapısında görevlendirdik.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Kamuoyuna Çeşitli Kereler Çağrıda Bulunarak Kulübe Sahip Çıkılmasını İstedim

Çaycumaspor’un daha iyi noktalara gelmesi için harcanan çabalara da değinin Kantarcı, “Geçtiğimiz sezon bir silkiniş oldu. Yeni Mahalle Muhtarımız Teoman Temelkuran güçlü bir ekiple sorumluluğu devraldı. Heyhat, çok geçmeden yönetim kendi aralarında anlaşmazlığa düştü. Teoman muhtarın istifa etmesi sonucu göreve gelen Deniz Atmaca ile sezon tamamlandı. Bu süreçte Belediyemiz, kulübün tüm masraflarını karşıladı. Sezon sonunda Deniz Başkanın da ayrılmasıyla kulüp tamamen kaderine terk edildi. Bu sıralarda Çaycuma kamuoyuna çeşitli kereler çağrıda bulunarak kulübe sahip çıkılmasını istedim. Maalesef çağrılarım yanıt bulmadı.” dedi.

Alayı Vala İle Kulübün Başına Geçen Şahsın Palavraları Kısa Sürede Ortaya Çıktı

Ağustos ayında Bartın’dan birisinin Kulüp Başkanlığına talip olduğu bilgisinin kendisine ulaştığını söyleyen Kantarcı, “O kişiyle kendisinin talebi üzerine bir görüşme yaptım. Konuşmaları hiç ikna edici değildi. Şahsın çok büyük hedefler, çok büyük bütçe vaatleri açıklaması anormal bir durumdu. Bu vaatlere çok kolay inanan Çaycumaspor camiası, maalesef, kulübü, şahsa, güle oynaya teslim etti. Çaycuma ile uzaktan yakından ilgisi olmayan kişinin neden Çaycumaspor'un başına geçmek istediği sorgulanmadığı gibi, bu süreçte fikrimi soran da olmadı. Alayı vala ile kulübün başına geçen şahsın palavraları kısa sürede ortaya çıktı. Daha iki ayı doldurmadan sağa sola sataşmaya başladı. Önce Suat Kerçin ve geçen dönemden gelen oyuncu ve teknik adamları devre dışı bıraktı. Ekim ayından itibaren de havlu atarak bana ve Kaymakamımıza karşı kendi deyimi ile ‘savaş’ açtı.” dedi.

Geldiğimiz Noktada Durumun Sürdürülebilir Olmaktan Çıktığı Anlaşılıyor

Başlangıçta uçuk rakamlarla bütçe oluşturan ve hiç kimseye ihtiyaç duymayacağını söyleyen şahsın, ilginç bir biçimde Belediyeden ve etraftan para istemeye başladığını söyleyen Kantarcı, “Herkesin bildiği ama kimsenin birbirine söylemediği senaryo gerçekleşti. Şahsın vaatlerini yerine getirmeyeceğini, giderek her şeyin daha büyük çıkmaza gireceğini anlayan yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu görevlerinden istifa etmeye başladı. Kulübe hacizler geldiğini duymaya, gazetelerden, sporcuların borçlandırıldığını okumaya başladık. Geldiğimiz noktada durumun sürdürülebilir olmaktan çıktığı anlaşılıyor.” dedi.

Anahtarı Kimden Aldıysa Ona Teslim Etmesi Gerekiyor

Açıklamasında gazetelere yansıyan “kulübün anahtarı” konusuna da değinen Kantarcı, “Belediyeye gelerek kulübün anahtarını teslim etmek isteyen şahsa, kimden aldıysa ona teslim etmesi söylendi. Ama o bunun yerine şov yapmayı tercih ederek attığı her adımı, neredeyse canlı yayınla, gazetelere yansıtmayı tercih etti.” dedi.

Çaycuma’nın İleri Gelenleri Bir Teşebbüs Oluşturarak Bu Büyük Hatayı Telefi Etmelidir

Gelinen durumda Çaycuma kamuoyunun şapkasını önüne koyması gerektiğini de söyleyen Başkan Kantarcı, “Alakasız bir kişinin gelerek, 75 yılı aşkın bir mazisi olan kulübün başkanlığını altın tepside devralması Çaycuma’mızın büyük ayıbıdır. Yarından tezi yoktur Çaycuma’nın ileri gelenlerinin bir teşebbüs oluşturarak bu büyük hatayı telefi etmesi gerekmektedir. Çaycuma Belediyesi her zaman olduğu gibi Çaycumaspora gönül verenlerin yanında olmayı sürdürecektir. Durum kamuoyuna saygıyla duyurulur” diyerek tamamladı.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535