• BIST 9722.09
 • Altın 2428.571
 • Dolar 32.5199
 • Euro 34.8
 • Bartın 19 °C
 • Ankara 23 °C
 • Bolu 24 °C
 • Kastamonu 18 °C
 • Zonguldak 16 °C
 • Karabük 21 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

İnşallah dedikleri gibi olur

Sercan Engin

 

29 Nisan Cumartesi günü yeterli çoğunluğun sağlanamamasından dolayı 6 Mayıs Cumartesi gününe ertelenen Bartınspor Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Mehmet Bulut yeniden Kulüp Başkanlığına seçildi.

Kongrede herkes birlikten ve beraberlikten bahsetti.

Bahsedildi ama o kongrede bu birlik ve beraberlik sadece sözde kaldı. Kulübe Başkan Adayı olmak isteyen Candemir Yazıcı’nın üye olmadığı gerekçe gösterilerek, divan tarafından adaylığı kabul edilmedi.

Bence o birlik ortamının oluşması için Candemir Yazıcı’nın aday gösterilmesi bir adım olacaktı. Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut başkan adayı gösterildiğinde kulübe üye miydi? Merak ediyorum.

Orada Yazıcı’nın tebrik edilmesi gerekirdi. Oraya onu getiren ve başkanlığa aday olmaya yönelten parası, makamı veya birileri tarafından destek gördüğü için değildi. Onu orada başkan adaylığına iten Bartınspor sevdasıydı. 

Önceki yazılarımda ‘parası olan başkan oluyor’ demiştim. ‘Bartın’da parası olan futboldan anlıyor’ diye yazmıştım. Yazıcı bunu yıkacaktı. Seversiniz sevmezsiniz, beğenirsiniz beğenmezsiniz ancak Yazıcı büyük bir cesaret örneği gösterdi. 

Kendisini tebrik ediyorum. Gerçekten büyük bir cesaretle aday olduğunu dile getirmiş, salondakilere önemli mesajlar vermiştir.

Tabii adaylığı kabul edilmeyince seçime tek liste halinde gidildi. 2.kez kongrede Mehmet Bulut başkan seçildi.

Göreve yeniden gelir gelmez Başkan Bulut ilk olarak eski başkanlardan Ercan Aydın, Mehmet Somaklı ve Olağan Genel Kurulu’nda başkan adayı olmasına rağmen engellenen Candemir Yazıcı’yı ziyaret etti. Birlik ve beraberlik için büyük bir adım attı. Bu çok güzel bir davranış oldu. Başkan Bulut’u tebrik ediyorum.

Bu ziyaretlerin akabinde kulüp yeni sezonun ilk toplantısını Boğaz Tesislerinde gerçekleştirdi. Toplantıya Bartın Valimiz Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanımız Cemal Akın, Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kulüp Müdürü Şennur Berber katıldı.

Bu toplantıda şehir ile bütünleşerek hedefe ulaşmak için bütün imkanların seferber edileceği ifade edildi.

Toplantıda Kulüp Müdürü de vardı. Bartınspor kongresinin kaçıncısının yapıldığını bilmeyen ve kulüple ilgili bilgilere ne kadar sahip olduğu tartışma konusu olan bir müdürün bu toplantıya katkısı ne olmuştur merak konusu.

Kongre sonrası Başkan Bulut basın mensuplarına açıklama yaptığı sırada Kulüp Müdürüne kaçıncı kongremiz dedi. Müdür bu soruya yanıt veremedi.

Kulüp müdürü yine aynı kongrede salt çoğunluğun kaç olduğunu dahi basın mensuplarıyla paylaşamadı. Sürekli farklı sayılar söyledi.

Bartınspor için en hayırlı iş, ister kulüp personeli olsun ister yönetici olsun Bartınspor’u tam anlamıyla bilen kişilerle yola devam etmektir.

Bartınspor yönetimi son olarak da Bartın basınıyla bir araya geldi.

Basın sözcüsü meslek büyüğümüz tarafından düşünüldüğü açık ve net olan toplantıda da Bartınspor Başkanı birlikten bahsederek, bizlerin desteğini istedi.

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda basın mensuplarının görüşleri ve önerileri alındı. Yeni bir çalışma içerisine girdiklerini belirten Başkan Bulut her türlü yapıcı eleştiriye açık olduklarını ifade etti.

İnşallah dedikleri gibi olur…

Bartınspor’a parası olan yine başkan oldu. Ancak yönetime bakıldığında bu biraz da olsa değişmiş gibi duruyor. İşi bilen gelsin demiştik.

Galiba eleştirilerden biraz da olsa nasibini aldı Sayın Başkan.

Bazı görevlere işi bilen kişiler getirildi. İnşallah bu yönetim başarıya ulaşır. Hep birlikte başarıyı kutlarız.

Eleştiriler yapıyoruz. Gördüklerimizi dile getiriyoruz.

Halkın nabzını tutuyoruz, köşemizden duyuruyoruz.

Ancak önceki sezonlarda eleştiri yapanlar adeta taşlandı. İnşallah bundan sonra ki süreçlerde bu değişir.

Toplantıya bakılacak olursa değişecek gibi. İnşallah bu konuşulanlar unutulmaz.

Bazı hususlarda da düşüncelerimi paylaşıp yazımı sonlandırayım.

Bartınspor’da görev almış eski futbolcular, Bartınspor’a kırgın. Nasıl kırılırlar? Olmaz öyle şey demeyin. Önceki yönetimlerin davranışları, eski topçuları biraz küstürmüş. Peki ne yapmalıyız?

Gerçekten bir birlik ortamı oluşturmak istiyor musunuz? Önce bunu cevaplayalım…

Eğer gerçekten bunu istiyorsak eski başkanlar, il protokolü, eski futbolcular ve halkla iletişimi iyi kurmak gerekiyor.

Bartınspor yönetimi 2 tanesi harç hepsini yaptı. Halkla iletişim konusunda bizden destek istedi.

Bu konuda elimizden geldiğince destek vereceğimizin bilinmesini isteriz.

Bartınspor herkes için olduğu gibi bizim için de önemli. Elde edilecek olan bir başarıda kendimize pay çıkartmadan sevinecekler arasındayız…

Başkan Bulut, Bartınspor’da daha önceki yıllarda görev yapmış eski futbolculara kulübün kapılarının açık olduğunu belirtti.

‘İstişarelerimizi eski başkanlarla eski topçularla yapıyoruz. Eski topçular bizim kardeşlerimiz. Hiçbiriyle asla kişisel olarak bir alıp vereceğimiz yoktur’ dedi.

Çok güzel ve yerinde bir açıklama olduğunu düşünüyorum.

Kapılar açık deniliyor. Peki gelen var mı? Sorun burada. Gelen yok. Neden gelmiyorlar? Çünkü küskünler…

Gelin Bartınspor’a gönül vermiş bu insanları kazanalım.

Basına düzenlendiği gibi eski futbolculara yönelik de bir program düzenlensin. Tek tek davet edilsin. Gerekirse ayaklarına gidilsin.

Şehir görsün Bartınspor’un sahipliğini…

Zor değil bunu yapmak. Eleştireler olacaktır. Sıkıntılar olacaktır. Kolay işler değil. Yazmak kolay ama icraat zordur. Gerçekten de öyle. Ancak artık Bartın ili başarı istiyor. İnşallah bu başarı önümüzdeki sezonda olacaktır.

Biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Yönetimler gelip geçici Bartınspor kalıcıdır. Bu anlamda Bartınspor için gereken desteği vereceğimizin bilinmesini isteriz.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535