• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Bartın 24 °C
 • Ankara 21 °C
 • Bolu 20 °C
 • Kastamonu 20 °C
 • Zonguldak 21 °C
 • Karabük 23 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Vali Bey Bartın için bir kazanç

Sercan Engin

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti, 17 il valisi merkeze çekildi, 18 ile yeni vali ataması yapıldı, 23 ilin valisi de yer değiştirdi.

Yeni vali atamalarının ardından vatandaşlar hangi ile atama yapıldığını merak içerisinde araştırmaya başladı.

Ancak bu süreçte Bartın halkı ayrı bir heyecan yaşadı.

26 Ekim 2018 tarihli ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile Vali olarak ilimize atanan Sayın Sinan Güner’in büyük şehre vali olarak atanacağının kamuoyunda konuşulması büyük bir tedirginliğe neden oldu.

Binlerce Bartınlı bu düşünce nedeniyle büyük üzüntü yaşadı.

Kararnamede Bartın Valisi Sayın Sinan Güner’in isminin yer almaması Bartınlılara rahat bir nefes aldırdı.

Sayın Valimiz Bartın Valiliğine atandığı günden buyana mesai saati gözetmeksizin çalışıyor.

İlimizde başarılı hizmetlere imza atan, sorunların çözümünde gösterdiği gayret ve azimli çalışmalarıyla herkesin takdirini kazanan Sayın Valimizin görevine devam etmesi ilimiz için büyük bir kazanç…

Sayın Valimiz;  yerel yönetimlerimizle, kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın mensuplarıyla ve en önemlisi de halkımızla uyum içerisinde çalışmalar yürüterek çok sayıda sorunun çözüme kavuşmasını sağladı.

Geldiği günden beri hızlı bir çalışma temposu sergileyen Vali Bey, mesai saatlerinin dışında da Bartın’a hizmet yapabilmek için programlarını sürdürüyor.

İlimizin birçok sorunuyla yakından ilgilenen Sayın Güner, sorunların çözümü noktasında da attığı adımlarla herkese büyük güven veriyor.

Basın mensubu olarak yakından takip ettiğimiz için gözlemlerimi sizlerle rahatlıkla paylaşıyorum.

Sayın Valimiz kendisine iletilen sorunları dinliyor. Kendisine iletilen her şeyi inceleyip, en ince ayrıntısına kadar irdeliyor.  

Tabii karar vermeden önce sorunu iletenlerle ve sorunun tüm muhataplarıyla görüşüp öyle karar alıyor.

Paylaşımcı ve girişimci bir Valiye sahip olan ilimiz çok şanslı…

Bürokrasiyi bekleten ve oyalayan değil, özel sektör zihniyetiyle pratik düşüncelerle sorunlara kalıcı çözümler üretiyor.

Sayın Valimiz; toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerimize, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, sosyal hizmet projeleri ile desteklenmesi, halkın yaşam kalitesinin artırılması, toplumsal kalkınmanın ilin güçlü yanları ön plana çıkartılarak sağlanması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum gibi pek çok konunun üzerinde durdu.

Sayın Valimiz bulunduğu makamını adalet, tarafsızlık, hukukun üstünlüğüne saygılı, sevgi ve hoşgörüye dayalı, sivil katılımın olduğu, denetime açık, hesap verilebilir, şeffaf ve en önemlisi vatandaş odaklı evrensel değerleri de dikkate alarak halka en iyi hizmeti sunma aracı olarak kullanma gayreti içerisinde oldu.

Başlanmış ve yürütülmekte olan veya planlanmış çalışmaların, yatırım ve projelerin takibini titizlikle yapmaya devam etti.

Birazda kendi açımızdan değerlendirelim.

İlimizde hizmetlerin aksamadan yürümesi adına basını da yakından takip ediyor. Bizlerin kamuoyunu yakından ilgilendiren dile getirdiğimiz tüm sorunları dikkate alıyor.

Sayın Valimiz Bartın’a atandığı ilk gün esnaf ziyaretiyle göreve başlamıştı. Bu şekilde de görevini sürdürdü.

Vatandaşla devlet arasında sıkı bağlar oluşturan tutumuyla resmi çalışmaları dışında kalan tüm zamanını vatandaşlarla bir araya gelerek geçiriyor.

Tabii o süreçte Sayın Valimizin ikinci görüşmesi basın mensuplarıyla olmuştu.

Bartın’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcileriyle tanışan Vali Güner, basının sorunların kendisine iletilmesinde bir araç olacağının altını çizerek, her zaman medya ile aktif ve canlı ilişkiler içerisinde olacağını ifade etmişti.

Dediği gibi de oldu. Bartın’daki hizmetin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi anlamında basından katkı aldı.

İletişime önem veren Sayın Valimiz basını bir araç kullandı.

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Esat Kocael Vali Beyle basın arasında köprü oldu. Basın mensupları Sayın Müdüre her konuda görüş bildirip, ilimizle ilgili önemli konularda fikir alışverişinde bulunabildi. Bundan sonraki süreçte de eminiz ki bu devam edecektir.

İlimiz için büyük bir kazanç olan Sayın Valimizin görevine devam ediyor olması bir basın mensubu olarak Bartın halkını olduğu gibi bizleri de memnun etmiştir.

Ajans Bartın olarak Sayın Valimizin çalışmalarını yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Sayın Valimize görevinde başarılar diliyoruz.

İnşallah birçok önemli hizmetin ilimize kazandırılmasına öncülük edecektir.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535