• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Bartın 24 °C
 • Ankara 23 °C
 • Bolu 23 °C
 • Kastamonu 23 °C
 • Zonguldak 25 °C
 • Karabük 24 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Valilik makamına herkes ulaşabilecek

Sercan Engin

İki buçuk yıl görevde kalan Vali Sayın Nusret Dirim, 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile İç İşleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi görevine atandı.

İlimize veda eden Dirim, gerisinde birçok hizmeti bıraktı. Sayın Dirim, vatandaşın yerine hep kendisini koyarak karar verdi.

Sayın Dirim ile muhabir olarak sohbet etmemizin yanı sıra daha çok fahri üyesi olmam nedeniyle Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’nin sorunları ile ilgili görüşme imkanımız oldu.

Sayın Valimiz bizleri bir kez olsun kapısından geri çevirmedi. Dernek bugün ayakta ise bunda Sayın Valimizin de emek ve katkısı büyüktür.

Sayın Valimiz basın ile pek uyumlu çalışamasa da birçok hizmeti Bartın’a kazandırdı. Hatta takdir edilecek işlere de imza attı.

Basın ile arasına hep mesafe koymayı tercih etmişti. Ramazan ayında iftar sonrası basın mensuplarıyla sorunların konuşulduğu bir program düzenlenmişti. Bu program sonrası bir nebze de olsun bu mesafe kalkmıştı.

Sayın Valimize ulaşmak için özel kalemi aşmanız gerekiyordu. Bunu Sayın Valimize toplantıda bizzat iletmiş ve çözüm istemiştim.

Özel Kalemi aşabilirseniz, Vali Beyle görüşmek çok kolaydı.

Hatta ulaştıktan sonra sorunun çözülmemesi mümkün değildi. Çünkü gerçekten Sayın Valimiz ilgileniyordu. Ama işte dediğim gibi tek sıkıntı Özel Kalemi aşmaktı.

Vali Bey 2.5 yılda neler yaptı kısaca bahsedip yazımı sonlandırayım.

Nusret Bey görev yaptığı süre zarfında şehit yakını ve gazilerimiz, engelli, yaşlı, dul ve yetimlerimize yakın ilgi gösteren bir anlayışı benimsedi.

Dezavantajlı aileler ve çocukların eğitimleri ile yakından ilgilenerek Valilik bünyesinde Proje Uygulama Eğitim Merkezi oluşturularak eğitim programları ile sürekli desteklendi.

Şehrin turizm potansiyelini artırmak için yeni destinasyonlar oluşturmaya yönelik çalışmalarısürdürdü.

Turizm potansiyeli olan bölgelerdeki yol ve kanalizasyon artırma ihtiyaçlarıyla ilgili çözümler üretti.

Güzelcehisar Köyü’nde bulunan 80 milyon yıllık lav sütunlarının turizme kazandırılmasına ilişkin
“Güzelcehisar Lav Sütunları ve Sahili Rekreasyon Amaçlı Peyzaj Uygulama Projesi”nin 1. Etabı ile önemli bir çalışma tamamlandı. Projenin tamamlanması için gereken her şeyi yaptı.

Ancak bu proje çok tepki gördü. Bu konuda en çok takdir edilmesi gereken kişinin İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Çünkü bu proje öyle tepkiler aldı ki…

Kurulmaması için imzalar toplandı. Basın açıklamaları yapıldı. Sert ifadelerle proje eleştirildi.

Bu projede İl Özel İdaresi sadece finans ortağıydı. Meclis Başkanı Kenan Dursun, proje ile ilgili İl Özel İdare’nin maddiyat dışında bir katkısı olmamasına rağmen bu projeye sahip çıkarak, eleştirileri göğüsledi.

Sayın Valimizin bu konuda eleştirileri sonlandırıcı bir açıklaması olmaması tartışmaları daha da artırmıştı. Tabi bunlar benim görüşlerim. Belki o dönem Vali Bey kendince doğru yapmış olabilir.

İsterseniz Sayın Valimizin hizmetlerine devam edelim.

Sayın Valimiz grup köy yolları standartlarının yükseltilmesi ve su ile temas eden köyler öncelikli
olmak üzere kanalizasyon, arıtma konularında yoğun mesai içerisinde bulundu.

Özel İdaresi’nin Akçamescit Yerleşkesinde bulunan Kilit Parke Yapım ve Beton Santrali Tesisi ile parke ve beton ihtiyacını karşılayacak bir tesisin hizmete girmesini sağladı.

Bu tesislerin hizmeti girmesini Sayın Valimiz canı gönülden destekledi. Vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Valimiz Sayın Nusret Dirim’e teşekkür ediyoruz.

Tabii Nusret Beyin ilimizden ayrılmasıyla birlikte yeni Valimiz Sayın Sinan Güner göreve başladı.

Vali Sayın Güner için Valilik önünde tören düzenlendi.

Vali Bey şehre gelir gelmez önemli mesajlar verdi. Resmi çalışmaları dışında kalan tüm zamanını vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinlemeye ve çözüm üretmeye ayırması beklenen Vali Güner, göreve esnaf ziyaretiyle başladı.

Vatandaşla devlet arasında sıkı bağlar oluşturan tutumuyla bilinen Sayın Güner’in ilk durağı Yukarı Çarşı Caddesi, Hükümet Caddesi ve Şadırvan Caddesi’nde faaliyette bulunan esnaflar oldu.

Çay içerek esnafla sohbet eden ve Vali Güner, ilk günden talep ve önerileri dinledi. Talepleri dinlemekle de sınırlı kalmadı sık sık ziyaretler yapacağının da sözünü verdi.

Yazımın başında geçmişte yaşanan Özel Kalem engelini anlatmıştım. Sayın Valimiz kendisine ulaşma anlamında Özel Kalem engelinin olmayacağını gösterdi. İnşallah öyle olur.

Sayın Valimizin göreve gelir gelmez gerçekleştirdiği ziyaretleri basınla paylaşması da açıkçası Bartın’da özlenen tabloydu.

Valilik makamına halkın rahatça ulaşabileceğini Vali Bey ilk günden herkese gösterdi.

Sayın Valimize yeni görevinde başarılar diliyorum.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535