Bartın Belediyesi, Bartın’lı Ressam Erkan Geniş’in “Erkan Geniş’in Fırçasından Bartın”, Kültür ve Turizm Bakanlığı Camaltı ve Ebru Sanatçısı, Teknik Öğretmen İbrahim Boz’un “Camaltı Gelin Aynaları” ve Yerel Tarih Araştırmacısı Çetin Asma ile Araştırmacı Yazar Mehmet Akman’ın kaleme aldıkları “Dünden Bugüne Tarihi Bartın Camileri” isimli birbirinden değerli üç eserle Bartın’ın sahip olduğu kültürel zenginliklerinin bilinmeyen yönlerini okuyucularla buluşturdu. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmesinde; “Mavi ve yeşilin hakim olduğu doğasıyla, mimari yapısıyla, geleneksel el sanatlarıyla nice güzellikleri içinde barındıran şehrimiz, Bartın’ımızın tarihine ışık tutmak adına kültür yayınları serimize üç yeni eser kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Her biri birbirinden değerli kültür yayınlarımızın siz değerli vatandaşlarımızla buluşmasında büyük emekleri olan Bartın’lı Ressam Erkan Geniş’i, Camaltı ve Ebru Sanatçısı İbrahim Boz’u, Yerel Tarih Araştırmacısı Çetin Asma ile Araştırmacı Yazar Mehmet Akman’ı bir kez daha tebrik ediyor, halkımız adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Seri Üç Yeni Eser İle Devam Etti
Bartın Belediyesi Kültür Yayınları serisine üç yeni Kültür Yayınıyla devam etti.
![Seri Üç Yeni Eser İle Devam Etti](https://d.ajansbartin.com/news/20304.jpg)
- Yorumlar 0
Diğer Haberler
![“Leke” Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelenecek](https://d.ajansbartin.com/news_t/20410.jpg)
![Seri Üç Yeni Eser İle Devam Etti](https://d.ajansbartin.com/news_t/20304.jpg)
![Hediyelik Eşya Fuarı 23.Kez Kapılarını Açıyor](https://d.ajansbartin.com/news_t/20076.jpg)
![Şair-Yazar Yılmaz Memleketinde İmza Günü Düzenleyecek](https://d.ajansbartin.com/news_t/20038.jpg)
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535
Tel : 0551 120 3535
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.