• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Bartın 20 °C
 • Ankara 19 °C
 • Bolu 15 °C
 • Kastamonu 17 °C
 • Zonguldak 19 °C
 • Karabük 19 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

AK Parti, CHP, MHP ve Saadet bayramlaştı

AK Parti Bartın İl Başkanlığı, CHP Bartın İl Başkanlığı, MHP Bartın İl Başkanlığı ve Saadet Partisi tarafından bayramlaşma programları düzenlendi. 4 ayrı il binasında düzenlenen programlarda konuklara, şeker ve çikolata ikram edildi.
AK Parti, CHP, MHP ve Saadet bayramlaştı

AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, CHP Bartın İl Başkan Yardımcısı Sayman İsmail Cem Akyol, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ve Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay tarafından parti binalarında bayramlaşma töreni düzenlendi. Partililer 4 ayrı il binasında düzenlenen programlara yoğun ilgi gösterildi.

AK Parti’de törene Milletvekili Tunç katıldı

AK Parti Bartın İl Teşkilatı tarafından Ramazan Bayramı’nı birinci gününde bayramlaşma programı düzenlendi. Programa Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 22. Dönem Bartın Milletvekili Mehmet Asım Kulak, İl Başkanı Hüseyin Manav, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Ak Parti Bartın Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti il teşkilatı, partililer ve vatandaşlar katıldı.

ak-parti.jpg

Umutlarımızı her koşulda korumalıyız

AK Parti İl Başkanı Manav, bayramlaşma sonrası yaptığı konuşmasında; “Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların yeşerdiği özel günlerdir' dedi. Bayramlarda dargınlık ve kırgınlıkların unutulması gerektiğini hatırlatan İl Başkanı Manav, mesajına şöyle devam etti: “Bayramlarda birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe yönelik umutlarımızı her koşulda korumalıyız” diye konuştu. 

Nice bayramlara erişmenizi temenni ederim

Manav; “Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Unutulmamalı ki bayramları bayram yapan onu yaşayan ve yaşatanlardır. Ramazan bayramının daha müreffeh bir geleceğe ulaşmamıza, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendirmesine, toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara erişmemize vesile olmasını diler, bayramın sadece milletimiz için değil, İslam alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur ve barış getirmesini, kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, mutlu, umutlu, sevgi dolu nice bayramlara erişmenizi temenni ederim” dedi.

chp.jpg

Tüm hemşehrilerimin bayramını kutluyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl Teşkilatı bayramlaşma töreni de parti binasında gerçekleşti. CHP Bartın İl Başkan Yardımcısı Sayman İsmail Cem Akyol tarafından düzenlenen törende Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve partililer hazır bulundu. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği törene CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya ve CHP İl Başkanı Mehmet Arslan il dışında olmaları nedeniyle katılamadı. Törende partililere yönelik konuşma yapan Akyol; “Bayramın, İslam alemine, ülkemize sağlık ve huzur getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını kutluyorum" dedi.

mhp.jpg

Başkan Akın partilerle bayramlaştı

MHP Bartın İl Teşkilatı da Ramazan Bayramının ilk günü düzenlenen program ile bir araya gelerek bayramlaştı. Bayramlaşma töreni içlen çayların ve edilen sohbetlerin ardından sona erdi. Parti binasında düzenlenen törene MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik’in yanı sıra Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Bartın Ülkü Ocakları İl Başkanı Bünyamin Özgüroğlu, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

En büyük önceliğimiz devletin bekası

Bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmasında İl Başkanı Özçelik, şu ifadeleri kullandı; “Rahmet, mağfiret, manevi kurtuluş ve bereket ayı olan Mübarek Ramazan günlerini geride bırakarak bayrama ulaşmış bulunuyoruz. Allah’tan niyazım tuttuğumuz oruçları, kalpten, ta en derinden kopup gelen dua ve ibadetlerimizi kabul etmesidir. Ramazan; diriliş mevsimi, tövbe mektebi, huzur ve dayanışma medeniyetidir. Ne var ki yaşadığımız ağır buhranlar, iç ve dış politikada vasat ve varlık bulan trajik vakalar Ramazan ayının anlam ve ruhuna gölge düşürmüştür. Hain ve bölücü terör girdiği kanlı vardiyada provokasyonlarını alçakça sürdürmüş, sivil ve güvenlik görevlisi evlatlarımızı acımasızca şehit etmiştir. Türkiye düşmanları Ramazan’da da boş ve atıl durmamıştır. FETÖ-PKK-PYD-YPG-IŞİD gibi canavar yapılar; küresel mahfillerden, karanlık efendilerinden aldıkları emirler doğrultusunda masumlara, ülke ve devletlerin egemenlik haklarına kast etmek için arka arkaya kademeye ve nöbete girmişlerdir.

Terör yalnızca Türkiye’nin sorunu değil

Dünyanın değişik bölge ve coğrafyalarında görülen saldırı ve suikastlar bunun bariz ispatıdır. İnsanlık terörle boğuşmaktadır. Buna karşılık küresel akıl dağınık, küresel vicdan suskun ve tedirgindir. Türk milletinin terörle mücadelesine şaşı bakan, şüpheyle yaklaşan, bununla yetinmeyip terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan çifte standartçı ülkelerin terörizmden şikayetçi olmaları inandırıcı ve ikna edici bir tavır olmayacaktır. Türkiye yoğun bir beka mücadelesi vermektedir. Üzerinde yaşadığımız vatan coğrafyasından, mensubu olduğumuz aziz millet varlığından, sahibi olduğumuz kutlu devlet yapısından taviz isteyen, çözülme bekleyen, çürüme dileyen çok sayıda iç ve dış mihrak hazır kıta pusudadır. Bu itibarla tehdidin dozajı çok fazla, tehlikenin ölçeği çok yüksektir. Türk milletinin karşı karşıya olduğu vahim meseleler fuzuli yürüyüşlerle aşılamayacak; hezeyan adımlarla engebeli yollarda adalet ve ahlak bulunamayacaktır.

Hiçbir işbirlikçi Türkiye’ye zarar veremeyecek

Milli birlik ve kardeşlik ruhu diri olduktan, dayanışma ve yardımlaşma şuuru ayakta durduktan sonra hiçbir hain emel, hiçbir yabancı ajan, hiçbir işbirlikçi Türkiye’ye zarar veremeyecektir. Bayram günlerinde olduğu gibi herkes gönülden tokalaşmalı, yürekten kucaklaşmalıdır. Dargınlıklar bitirilmeli, küsler barışmalıdır. Çünkü haricimizde bu kadar saldırı ve sorun varken enerjimizi içe dönük basit anlaşmazlıklarla heba edemeyiz, potansiyel gücümüzü nafile yere harcayamayız. Türkiye Cumhuriyeti milli güvenliğiyle birlikte, mücavir alanlardaki komşu ülkeleri ve soydaşlarımızı da her zaman gözetmeli, üzerine düşen tarihsel sorumluluğu yerine getirmelidir. Özellikle Türkmen kardeşlerimizin bizleri üzen ve kahreden mağduriyetleri her yönüyle ortadadır.

Türkmenli emniyete alınmadan Ankara rahat olamayacak

Irak’taki Türkmen kardeşlerimizin daha fazla hak kaybı, daha fazla eziyet ve baskı görmemesi için mutlaka ki öncü ve ana taşıyıcı bir kuruma ihtiyaç vardır. Türkmenli emniyete alınmadan Ankara rahat ve istikrarlı olamayacaktır. Türkmenler huzura kavuşmadan Türk milletinin gergin ve kaygılı bekleyişi son bulmayacaktır. Dileğim bayram ruhunun, kardeşlik ve birlik hukukunun Türk-İslam coğrafyalarına nüfuz etmesidir. Öncelikle bütün vatandaşlarımın, Türk-İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda milletimizin varlığı, güvenliği ve istikbali için mücadele veren, nöbet tutan evlatlarımıza sağlık, başarı ve esenlikler temenni ediyor bayramlarını tebrik ediyorum.”

saadet.jpgHem bayramlaştılar hem de il divan toplantısını gerçekleştirdiler

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay da parti binasında düzenlenen törenle partililerle bayramlaştı. Bayramlaşma töreni sonrası partililer İl Divan Toplantını da gerçekleştirdi.  İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz ve partililerin hazır bulunduğu törende İl Başkanı Yurtbay; “Bayramlar, Milletçe birlik ve beraberlik içinde olduğumuz, sevginin, saygının, kardeşliğin, sosyal dayanışmanın ön plana çıktığı müstesna günlerimizdendir. Birlik beraberlik ve kardeşlik gibi manevi değerleri özünde barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Ramazan Bayramı, özellikle yardımlaşmayı ve paylaşmayı simgeler. Bu vesile ile sizlerin ve hemşehrilerimin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutlar, bütün İslam alemine hayırlara vesile olasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

 

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535