AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’ın Ulus İlçesine bağlı Kumluca beldesi Atıksu Arıtma kesin projesi ihalesinin sonuçlandığını belirterek, proje çalışmalarının 180 gün içerisinde tamamlanacağını ve ardından inşaatın yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.
Proje ihalesi sonuçlandı
Milletvekili Tunç, Atıksu arıtma tesislerinin önemine dikkat çektiği açıklamasında, Bartın il merkezi başta olmak üzere ilçe ve beldelerinin tamamına atıksu arıtma tesisi kazandırmak için yoğun bir çaba gösterdiklerini belirterek, Bartın Merkez Atıksu Arıtma tesislerinin yapımını tamamladıklarını, Çakraz, Amasra, İnkumu atıksu arıtma tesislerini inşa ettiklerini, Kocağız, Ulus, Kurucaşile, Abdipaşa, Arıt, Hasankadı ve Kumluca’da da gerekli çalışmaların devam ettiğini söyledi. Kumluca beldesi atıksu arıtma tesisi kesni projesinin İller Bankası Genel Müdürlüğünce ihalesinin 20 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştiğini ve ihalenin sonuçlandığını belirten Milletvekili Tunç, proje çalışmalarının 180 gün içerisinde tamamlanacağını ve ardından inşaatın yapım ihalesini gerçekleştireceklerini ifade etti.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.