• BIST 10707.27
 • Altın 2520.704
 • Dolar 32.1973
 • Euro 35.0038
 • Bartın 22 °C
 • Ankara 24 °C
 • Bolu 23 °C
 • Kastamonu 22 °C
 • Zonguldak 20 °C
 • Karabük 25 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Başbakan Yıldırım, Bartınlıdan Evet istedi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması süreci kapsamında ilimizde düzenlenen Bartın Evet Diyor Mitingi ’ne katılmak üzere Ankara’dan uçakla yola çıkan Başbakan Binali Yıldırım yoğun sis nedeniyle Zonguldak Havalimanına inemedi.
Başbakan Yıldırım, Bartınlıdan Evet istedi

Bartın Mitingi için şehre gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım'ı taşıyan uçak sis nedeniyle Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Saltukova beldesinde bulunan havalimanına iniş yapamayınca rotasını Sinop’a çevirdi. Öğlen saatlerinde Ankara’dan havalanan Başbakan Yıldırım’ın uçağı, yoğun sis Zonguldak Havalimanına inememesi nedeniyle Başbakanın Bartın programı iptal edildi. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan tüm ilçelerden ve köylerden gelen millerce vatandaşa Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç hitap etti. Milletvekili Tunç, Başbakan Yıldırım’ın telekonferansla bağlanacağının müjdesini vermesi alanda büyük bir sevince neden oldu.

Teşrifleriniz için teşekkür ediyoruz

Miting programında ilk olarak kürsüye gelen Ak Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, konuşmasında: “Amasra, Kurucaşile, Ulus, Kozcağız, Kumluca, Hasankadı, Abdipaşa, Arıt, Kızılkum ve Bartın’ın dört bir yanından gelerek bu alanı dolduran hemşehrilerimiz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu soğuk havada güzel Bartın’ın güzel insanlarını burada görmek başta şahsım olmak üzere teşkilatımızı ve Bartın’a gelen misafirlerimizi onurlandırmıştır. Teşrifleriniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

 Bartın evet demeye hazır olduğunu burada gösterdi

Manav; “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Bey Saltukova Havalimanına inecekti. Ancak sis dolayısıyla bir saate kadar havaalanının etrafından dolaşmalarına rağmen siste azalma olmadı. Kendilerini hakikaten riske de atarak Bartın halkı ile buluşmak istediler. Saltukoava’da çok ciddi bir sis var ve bu nedenle Sinop’a inmek zorunda kaldılar. Çok üzgünüz ancak çok kıymetli Bartınlıların burada kendilerini beklediğini biliyorlar. Bartın büyük Türkiye’nin inşası için, geleceğimiz için, artık hükümet ve cumhurbaşkanlığı seçim krizlerinin yaşanmaması içine evet demeye hazır olduğunu burada gösterdi” ifadelerini kullandı.

‘Evet’ demeye var mısınız?

Manav’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Başbakan Binali Yıldırım’ın telekonferansla bağlanacağının müjdesini vermesi alanda büyük bir sevince neden oldu. Tunç: “Bugün biz burada yeni Türkiye için bir araya geldik. 16 Nisan Türkiye için, milletimiz için çok önemli bir tarih. 45 gün kaldı. Bu 45 gün içinde anayasa değişikliği ile ilgili olarak vatandaşlarımıza anlatılmadık izah edilmedik hiçbir şey bırakmayacağız. 16 Nisan’da milletimiz sandık bayına giderek yeni bir anayasa için ‘Evet’ diyecek. Milletimiz 16 Nisan’da sandık başına giderek hükümetlerin bundan böyle arka kapılar ardından değil doğrudan millet tarafından sandıkta belirlenmesine ‘Evet’ diyecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne var mıyız? Bir daha 15 Temmuzlar yaşanmasın diye ‘Evet’ diyor muyuz? Bir daha 27 Mayıs’lar yaşanmasın diye ‘Evet’ diyor muyuz? Bir daha bu güzel ülke 12 Eylül gibi darbelerle karşılaşmasın diye ‘Evet’ demeye var mısınız?” dedi.

Bartın’dan güçlü bir ‘Evet’ diyeceğiz

Milletin kendisini yönetecek kişiyi belirleyeceğini söyleyen Tunç: “İnşallah 16 Nisan’da Bartın’dan güçlü bir ‘Evet’ diyeceğiz. Anayasa değişikliklerini, muhalefet partileri CHP ve HDP konuyu çarpıtarak anlatmaya çalışıyorlar. Diyorlar ki, diktatörlük gelecekmiş, tek adam yönetimi olacakmış. Siz onlara inanıyor musunuz? İnanmıyorsunuz. Eskiden seçimlerde bir sandık kuruluyordu, vatandaşın eline bir zarf veriliyordu. Millet o zarfı sandığın içine atıyordu ülkeyi yönetecek milletvekillerini seçmek için. Ama başbakan belli değil. Milletvekilleri arasından hükümet kuruluyordu. Ya da kurulamıyordu. Kurulsa bile 1.5 yıllığına kuruluyordu. Ama biz 16 Nisan’dan sonra şunu söylüyoruz; bundan sonra milletimizin eline iki tane zarf vereceğiz. Bunlardan biri doğrudan milletvekillerini hükümetini seçecek. İkinci zarf ile de Cumhurbaşkanına karar verecek. Böylece milletimiz dolaylı yoldan ülkeyi yönetecek olan kişiyi değil, doğrudan kendisi belirleyecek. Milletin kendisini yönetecek kişiyi doğrudan sandıkta belirlemesinin adı Cumhuriyettir” diye konuştu.

Yasama yürütmeyi denetleyecek

Güçlü icraatlar için sistem değişikliğinin gerektiğini belirten Tunç: “Rejim değişikliği diyorlar… Yapılacak değişiklik Cumhuriyetimizi daha da güçlendirecek. Halkın doğrudan sandıkta kendi yöneticisine 5 yıllığına yetki verecek. Eğer yönetimini beğenir ise bir 5 yıllığına daha görev verecek. İki dönemden daha fazla olamayacak. Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlığı birleştirmeye, güçlü icraata, güçlü gelişmeye var mıyız? Bir taraftan millet olarak parlamentoyu, Meclis’i belirleyeceğiz. Doğrudan belirleyeceğimiz Yasama yürütmeyi denetleyecek. Soruşturma yapabilecek. Yargı milletin elinde olacak. Yargı’nın daha bağımsız olmasına 16 Nisan’da ‘Evet’ diyor muyuz?” dedi.

Hepsini halkımıza anlatacağız

Meclisin daha güçlü olacağını söyleyen Tunç: “Ben 26. Dönem Milletvekiliyim. Peki, hükümet kaçıncı hükümet 65. 1.5 yılda bir hükümet değişiyor. Bu ne demek? İcraatların durması demek. Tek başına iktidarlar dönemi, Menderes dönemi, rahmetli Özal dönemi, AK Parti’nin 15 yıllık dönemi… Çıkardığımızda geriye kalanlar hep kayıp yıllar olarak tarihe geçti. Parlamenter sistemde Meclis yine var. Millet diyor ki, ‘Parlamenter sistemden vazgeçilirse Meclis ortadan kalkacak’. Hayır, Meclis daha güçlü olacak. Denetim görevini yapacak. Kanunları yürütme değil, hükümet değil Meclis yapacak. Yanlış anlatıyorlar. Ama bunların hepsini halkımıza, ülkemizin en ücra köşelerine kadar giderek anlatacağız” ifadelerini kullandı.

‘Kararımız net oyumuz evet’ diyor muyuz?

Tunç: “Bartın’da AK Parti’nin çok önemli yatırımları oldu. Sayın Başbakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz. 3.8 milyarlık kamu yatırımlarını Bartın’a kazandırdık. Üç tane baraj inşaatımız tamamlanmak üzere, Kurucaşile yolunda 5 tünel, 2 viyadük, 10 köprü… Dağları delerek Kurucaşile yolunu açmaya var mıyız? Bartın-Kozcağız arasını bölünmüş yol yapıyoruz. Projesi tamamlandı. Adeta Bartın’ın bir bahçesi gibi olacak Kozcağız. Kozcağız-Kumluca yolunu yıllardır konuşuldu, kim yaptı bu yolu. AK Parti yaptı ve tamamlamaya devam ediyoruz. Hasankadı-Yenice-Karabük yolunun projelerini tamamlamak üzereyiz. Ardından yapım ihalelerini gerçekleştireceğiz. Bartın’ı Amasra ile birleştirdik. Amasra Tüneli kimin aklına gelirdi? O 1.5 yıl süren hükümetler döneminde Bolu Dağı Tüneli, 3.5 km yıllarca sürmüş ama tamamlanamamıştı. Sadece Bartın’da 22 km tünel yapan bir iktidarı, AK Parti iktidarını yaşadık. Şimdi siyasi istikrarın ülkede kalıcı hale gelmesini istiyor muyuz? Güçlü Türkiye için, Bartın Cumhuriyet Meydanı’ndan Türkiye’yi güçlendirmek için Bartın’ın tamamı, yüksek bir sesle. ‘Kararımız net Evet’ diyor muyuz?” dedi.

Kapı kapı gezeceğiz

Kapı kapı gezip herkese ulaşacaklarını söyleyen Tunç, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “16 Nisan’a kadar 45 gün boyunca inşallah hep beraber kapı kapı gezeceğiz ve anayasa değişikliğinin 18 maddesinin önemini anlatacağız. 15 Temmuz sonrası şu Cumhuriyet Meydanı’nda sizlerle beraber 30 gün boyunca demokrasi nöbetleri yaptık. Şimdi 15 Temmuzun bir daha bu ülkede yaşanmaması için çocuklarımızın daha güvenli daha iyi bir gelecekte yaşaması için ne diyoruz evet diyoruz.”

Sandıkta gerekli cevabı vereceksiniz

Tunç’un konuşmasının akabinde kürsüye gelen Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, konuşmasının başında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a Almanya’da konuşma izni verilmemesini sert bir dille eleştirdi. Milletin bunlara cevabı sandıkta vereceğini belirten Şahin: “15 Temmuz darbe girişiminden sonra burada bir ay demokrasi nöbeti tutmuştunuz. Bende bir akşam sizlerle birlikte olmuştum. Heyecanınızı, demokrasiye, kendi iradenize, bu ülkeye sahip olma konusunda gösterdiğiniz bu vakur duruşa tanık olmuştum. Yeniden sizlerle birlikteyim. Türkiye bir referandum sürecine girdi. Herkes, her siyasi parti referandum süreci içerisinde meydanlara gelecek, kapalı salonlarda değişik etkinliklerle referandumla ilgili düşüncelerini paylaşacak. Çünkü Türkiye demokratik bir ülkedir. Her görüşün özgürce ifade edilebildiği bir ülkedir. Bize demokrasi dersi vermeye çalışanlar, bize özgürlük dersi vermeye çalışanlar dün yine Avrupa’da Almanya’da sınıfta kaldılar. 3 milyondan fazla vatandaşımız Almanya’da yaşıyor. Bunlardan bir milyondan fazlası seçmen. Daha önceki seçimlerde de oy kullandıkları gibi referandumda da oy kullanacaklar. Tabi ki Türkiye’den siyasiler gidecek Almanya’ya. Orada oy kullanacak vatandaşlarımızla toplantılar yapacaklar ama dün Federal Almanya Hükümeti, Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın izni alınmış toplantısını iptal edip yaptırmadı. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi’de Almanya’daydı. O da Almanya’nın bir başka kentinde yine aynı amaçla bir kapalı salon toplantısı yapacaktı. İzinler alındı, salon tutuldu ve davetiyeler gönderildi ama son dakikada alman yetkililer onu da iptal ettiler. Almanya’nın bu çirkin tavrına karşı siz sandıkta gerekli cevabı vereceksiniz” dedi.

Bu anayasa değişikliği ne getiriyor?

Bu anayasa değişikliği sanki Türkiye’yi uçurumun kenarına getirecekmiş gibi özellikle ana muhalefet partisi liderleri tutarsız eyyamlarla karşı çıkıyorlar. Bu anayasa değişikliği ne getiriyor? Size ne getirecek? Sandığa gittiğinizde neye niçin karar vereceksiniz? Bu anayasa değişikliği 1’inci maddesi ile seçme hakkında sahip olan aynı zamanda seçilme hakkına da sahip olsun diyor. 18 yaşını bitiren herkes bu ülkede seçme hakkına sahip. Aynı zamanda bu insanlar seçilme hakkına da sahip olsunlar. Özellikle Avrupa’da seçilme yaşı 18’i bitirince. Orada ki gençler bu hakka sahipse benim ülkemdeki gençler neden sahip olmasın. Kılıçdaroğlu kendi çocuklarını milletvekili yapacaklarda onun için bunu istiyorlar diyor. Bunlar işçi çocuklarını milletvekili adayı yapmazlar, memur çocuklarını, çiftçi çocuklarını milletvekili adayı yapmazlar diyor. Huzurunuzda sizlere hitap eden bu kardeşiniz Karabük’ün Ovacıklı ilçesi Ekinci Köyü’nden işçi emeklisi Abdullah Şahin’in oğludur. Ben bir işçi emeklisinin oğluyum. Biz gençlerimize güveniyoruz onun için seçme hakkı olduğu gibi seçilme hakkı da olsun diyoruz” şeklinde ifade etti.

Türkiye’de istikrar sürekli hale gelsin

Neden evet verilmesi gerektiğini vatandaşlara anlatan Şahin: “Yargı bağımsızdır diyor anayasa. Biz bunu yeterli görmüyoruz. Aynı zamanda yargı tarafsızda olsun diyoruz. Hem bağımsız hem tarafsız olsun. Siz değerli kardeşlerimiz yargının bağımsız olması gibi tarafsız olmasını da uygun görüyorsanız evet diyeceksiniz. Yargı bağımsız olsun ama tarafsız olmasın diyorsanız, biz yargının tarafsız olmasını istemiyoruz diyorsanız gidersiniz hayır verirsiniz. Eğer bu anayasa değişikliği referandumda kabul olursa artık ülkemizde sık sık seçim olmayacak. Sık sık sandığa gitmeyeceksiniz. Çünkü cumhurbaşkanlığı seçimi ile hükümet seçimi aynı gün yapılacak. İki yıl içinde dört defa sandığa gittik. Adeta millet seçim kolik oldu. Anayasa değişikliği tüm bunları ortadan kaldırıyor. Bunu tasvip etmeyenler, Türkiye’de sık sık seçim olsun diyenler olabilir. Onlar giderler hayır derler ama artık Türkiye’de sık sık seçim olmasın ve dolayısıyla Türkiye’de istikrar sürekli hale gelsin diye düşünenler giderler evet oyu verirler” dedi.

Halk 100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adayı gösterebilecek

Şahin: “Cumhurbaşkanı adayını siyasi partiler gösteriyor. Şimdi bu anayasa değişikliği sizin de cumhurbaşkanı adayı göstermenizin yolunu açıyor. Halkımız da 100 bin imzayla cumhurbaşkanlığı seçimi geldiğinde cumhurbaşkanı adayı gösterebilecek. İlk defa Türkiye’ye böyle bir düzenleme geliyor. Bu anaysa değişikliğinde vatandaşlarımıza böylesine bir demokratik hak veriliyor. Buna karşı çıkanlar olabilir. “Ben niye cumhurbaşkanı adayı gösterecekmişim. Ben buna katılmıyorum” diyenler olabilir. Ona da saygı duyuyoruz. Onlar da giderler hayır oyunu verirler. “Bu anayasa değişikliği Türkiye için çok kötü sonuçlar doğuracaktır. Cumhuriyetin köküne kibrit suyu dökecektir” gibi değerlendirmelere asla itibar etmeyin” şeklinde ifade etti.

Diktatörler ömür boyu iktidarda olurlar

Referandumda Bartınlılardan destek isteyen Şahin: “Bu model gelirse diktatör seçmiş olacağız diyorlar. Bunu söylerken de Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanımızı kast ediyorlar. Onun bu değişiklik sonucunda diktatör olacağını ifade ediyorlar. Diktatörler ömür boyu iktidarda olurlar. 5 yıllık bir süre için seçiliyor. Tekrar aday olursa bir 5 yıl daha. Ondan sonra seçilmesi mümkün değil ki. Bunu ısrarla söyleyenlere bir sorum var. Özellikle Sayın Kılıçdaroğlu’na bir sorum var. Bu anayasa değişikliği referandumda milletimiz tarafından kabul edildiğinde, yürürlüğe girdiğinde 3 Kasım 2019 geldiğinde CHP’liler sizin cumhurbaşkanı adayınız olmayacak mık? Siz cumhurbaşkanı adayı göstermeyecek misiniz? Sayın Kılıçdaroğlu siz CHP Genel Başkanı olarak cumhurbaşkanı adayı oldunuz. Cumhurbaşkanı adayı olarak Bartınlılardan oy istediniz. Size Bartınlı bir kardeşim “Diktatör olmak için mi benden oy istiyorsun?” diye sorarsa ona ne cevap vereceksin?” diye konuştu.

Bartın bugün bir ayrı güzel

Miting programında son olarak Sinop’tan Cumhuriyet Meydanına telekonferansla bağlanan Başbakan Yıldırım: “Bugün hava muhalefeti dolayısıyla Saltukova Havaalanına inemedik. Direk Sinop’a geldik. Hava muhalefeti geçerde bizim müzmin muhalefetin derdi bir türlü bitmez. Bartın’ın güzel insanları sizleri kalpten selamlıyorum. Bartın bugün bir ayrı güzel. Bugün kabına sığmıyor. Keşke şuanda sizinle birlikte olsaydım. Başta siz Bartınlılar olmak üzere bütün ülkemiz, vatanımız, milletimiz için hayatını seve seve veren Bartınlı şehitler ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Bir kez daha bize destek vermeye hazır mısınız?

Yıldırım: “Amasra ile Bartın arasında Amasra tünelini yaptık. 30 dakika süren yol şimdi 10-15 dakikayı bulmuyor. Yine Bartın-Kurucaşile arasında Çakraz tünelini de bitirdik. Onu da hizmete açtık. Tünelden memnun musunuz? Bizim işimiz bitmez. Biz ne diyoruz durmak yok, yola devam. İnşallah bu yolun devamını da tamamlayacağız. Bartın’ın bu güzelliklerini tüm dünyaya açacağız. Bartın’da ulaşım sorunu olmayacak. Bartın’ı Zonguldak’a ve Ankara’ya bağladık. Ama bunun için sizin daha güçlü desteğinize ihtiyacımız var. Bugüne kadar hep Bartın olarak bize güç ve destek verdik. Bunun için müteşekkiriz. Şimdi bir kez daha bize destek vermeye hazır mısınız?” şeklinde ifade etti.

Bartın işi bitirmiş

Halk oylamasında Bartın’ın desteğini isteyen Yıldırım: “16 Nisan halkoylamasında evet demeye var mısınız? Bartın 2002’de yüzde 28’le başladı. 2015’te yüzde 53’e kadar çıktı. Her seçimde oyunu 10 puan artırdı. Sevgili gençler, hanım kardeşlerim Türkiye’nin aydınlık yarınları için hazır mısınız? 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceği için gençlerimiz için yarınlarımız için var mısınız? Bartın tamam. Bartın işi bitirmiş. Bartın büyük Türkiye, güçlü Türkiye, aydınlık yarınlara karar vermiş. Allah sizden razı olsun. AK Parti iktidarı olarak Bartın’a çok önemli hizmetler yaptık. Zonguldak-Amasra- Kurucaşile-Cide yolu, Bartın Arıtma Tesisini yaptık. Bartın-Arıt-Aydınlar yolunun yapımına devam ediyoruz. Bu yolu da kısa sürede tamamlayacağız. Bütün bu hizmetler devam etsin. Bartın büyüsün, Türkiye büyüsün diyoruz. Her şeyin en iyisine layıksınız. Birlikte çalışacağız. Ülkemizi daha da büyüteceğiz. Şehirlerimizi, Bartın’ımızı daha da güzelleştireceğiz. Sakarya-Karasu-Ereğli-Bartın Limanını birbirine bağlayacak demiryolu yapımına başladık. Hayırlı uğurlu olsun. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Çaysuma-Perşembe-Kozcağız yolunu tamamladık. Amasra bağlantı yolunu ve Amasra tünelini de tamamladık. Çaycuma-Bartın arasını bölünmüş yol olarak bitirdik, hizmete aldık. Bartın-Amasra-Çakraz arasını bölünmüş yol yaptık ve hizmete açtık” dedi.

Bartın-Safranbolu arası bölünmüş yol oluyor

Bartın’a müjde veren Yıldırım: “Bartın-Safranbolu arasındaki yolu da bölünmüş yol haline getireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. 14 yıldır gece-gündüz demeden sizin, ülkemiz, milletimiz için çalıştık, çabaladık. Eserler yaptık, hizmetler yaptık. Siz bize evet dediniz. Yetki verdiniz. Emaneti teslim ettiniz. Bizde sorumluluğumuzun gereğini hakkıyla yerine getirmek için çalıştık. Yapın dediniz yaptık. Yapma dediniz dediğiniz yerde durduk. Bizim istikametimizi ancak ve ancak millet belirler. Milletin kararı her şeyin üzerindedir. Ülkemiz için geleceğimiz için çocuklarımız için yeni bir eseri de hep birlikte inşa edeceğiz. büyük bir dönüşümü sizinle gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin daha hızlı büyümesi için, huzuru için, terörün yok olması için, halkımızın refahı için hep birlikte Türkiye’nin yeni hükümet sistemini 16 Nisan’da vereceğiniz evetlerle birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

İstikrarı kalıcı hale getireceğiz

Diktatör iddialarına da yanıt veren Yıldırım: “Halkın yetki verdiği insana diktatör demek ne oluyor? Bu kadar vatandaşın gözüne baka baka yalan söylemenin bir alemi var mı? Bu sistemle birlikte Türkiye’nin bölüneceğini söylüyorlar. Hiç alakası yok. Doğru değil. Türkiye 1923’de kuruldu. Üzerinden yıllar geçti. 94 yıl içerisinde tam 65 hükümet gördü. Bir hükümet en fazla 17 ay görevde kalmış. Böyle zayıf hükümetlerde nasıl hizmet olacak. Nasıl büyük eserler ortaya konulacak? Bartın’a nasıl yatırım yapılacak? Ak Parti iktidarında var olan istikrarı artık kalıcı hale getirmek gerekiyor. Bunun için de 16 Nisan çok önemli. Sıradan bir halk oylaması değil. Vakit kaybetmeye devam etmeyeceğiz. Bu sistem tüm sorunları geride bırakacak. İstikrarı kalıcı hale getireceğiz. Anayasa değişikliğinde gençlerimizi de ihmal etmedik. Gençlerimize güveniyoruz. 20 yaşında askere gönderdiğimiz ve güvenliğimizi teslim ettiğimiz gençlerimize seçilme hakkını veriyoruz. 18 yaşında milletvekili mi olur diye CHP yine karşı çıkıyor. Gençleri küçük görüyorlar. Biz gençlerimize güveniyoruz. O gençler 15 Temmuz’da en önde yer aldılar. Bu millet ve bayrak için göğüslerini siper ettiler. Gençlerimize siyasette söz sahibi olma yetkisi getiriyoruz. Ülkeye hizmet etme fırsatı getiriyoruz. CHP ve peşinden gelen hayır ekibi buna da karşı çıkıyor” dedi.

Önemli eserler kazandırdık

Yıldırım: “Bartın için dev eserler yaptık. Bartın’ı üniversiteyle buluşturduk. 2329 kapasiteye sahip 8 yurtla hizmet veriyoruz. Yeni yurt yapımına da başladık.  Diş Sağlığı Hastanesini hizmete açtık. Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ni yeni bir blok yaparak büyüttük. Amasra’da hastane yapımı devam ediyor. Bartın’a yakışır 400 yataklı bir devlet hastanesi yapma kararı aldık. Hayırlı uğurlu olsun. Amasra Adalet Sarayını hizmete aldık.  14 yılda 66 km bölünmüş yol yaparak, Bartın’ın bölünmüş yolunu toplamda 73 Km’ye çıkarttık. Devam eden yatırımlarımız tamamlandığında Bartın bölgenin parlayan yıldızı olacak. Bartın için büyük önem sahip olan barajların inşaatları da tüm hızıyla devam ediyor. Barajla birlikte Bartın hem sel felaketinden korunacak hem de araziler suyla buluşacak. Bartın Arıtma Tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Çiftçi kardeşlerimize 100 milyonun üzerinde destek sağladık. Bunlar 14 yılda Bartın’a yaptıklarımızdan sadece birkaç tanesi” şeklinde ifade etti.

Bu sistem Erdoğan için değil, her doğan için

Başbakan Yıldırım, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Bartın Çayının ıslahı için de kolları sıvadık. Bunun projelerini de gerçekleştiriyoruz. İnşallah her zaman olduğu gibi halkımız doğru kararı verecek. Allah yolunuzu açık eylesin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Sizinle orada olamadım ama kalbim sizinle beraber. Tüm sevgi ve muhabbetlerimi Sinop’tan size gönderiyorum. Allah sizlerden razı olsun. Size güzel günler dinliyorum. 16 Nisan ülkemiz için milletimizi için güzel günlere vesile olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını sizlere selamı var. Sizlere iletiyorum. Bu sistem Erdoğan için diyorlar. Bu sistem Erdoğan için değil, her doğan için diyoruz.”

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535