• BIST 9725.36
 • Altın 2427.694
 • Dolar 32.5699
 • Euro 35.0032
 • Bartın 24 °C
 • Ankara 27 °C
 • Bolu 28 °C
 • Kastamonu 27 °C
 • Zonguldak 18 °C
 • Karabük 26 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Başbakan Yıldırım, il başkanlarını topladı

Ak Parti 114. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına Ak Parti İl Başkan'ı Av. Hüseyin Manav, İl Genel Meclis Başkan'ı Kenan Dursun, Kadın Kolları Başkan'ı Yasemin Dora Kurtkaya ve Gençlik Kolları Başkan'ı Orhan Ağdacı katıldı.
Başbakan Yıldırım, il başkanlarını topladı

114. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya ilimizi temsilen Ak Parti İl Başkan'ı Av. Hüseyin Manav, İl Genel Meclis Başkan'ı Kenan Dursun, Kadın Kolları Başkan'ı Yasemin Dora Kurtkaya ve Gençlik Kolları Başkan'ı Orhan Ağdacı katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi. Konuşmasında Başbakan Yıldırım: “Bugün 114. kez bir araya gelmemiz AK Parti'de istikrarın önemini bir kez daha vurguluyor. Sizlerle beraber olmak aslında milletimizle beraber olmak anlamına geliyor. AK parti iktidarının ülkemize kazandırdıklarını sizler iyi biliyorsunuz. Biz AK Parti olarak bu millete olan borcumuzu hizmet olarak ödeyen bir partiyiz. Bu muhteşem kadro Türkiye'nin yüzünü ağartan yegane kadrodur. AK Parti 79 milyon Türkiye'nin partisidir. Bugün milletimizin duası ve desteği ile bayrağı bugün yine biz taşıyoruz” dedi.

Terörle mücadele Türkiye'nin beka mücadelesidir

Terörle mücadele konusuna da değinen Yıldırım: “79 milyon vatandaşımız adına buradayız. Beraberiz. Türkiye büyük bir mücadele içerisinde. Terörle mücadelemiz, hem kendi topraklarımızda, hem de sınırlarımızın ötesinde devam ediyor. Bu nedenle zaman zaman şehitlerimiz oluyor. Dün maalesef Furat kalkanı Operasyonu'nda 14 yiğit evladımızı şehit verdik. Yaralılarımız var. Şehitlerimizin ailelerine Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Dünyanın baş belası terör insanlığa karşı içlenen bir suçtur. Terörle mücadele Türkiye'nin beka mücadelesidir. Birlik ve bütünlüğümüz her zaman muhafaza edeceğiz. Terörün Türkiye'yi vesayet altına almasına asla izin vermeyeceğiz. Terör karşısında birliğimizi, beraberliğimizi sonuna kadar koruyacağız” şeklinde ifade etti.

14 yılda büyük eserler kazandırdık

AK Parti siyasetinin, evrensel değerlerin siyaseti olduğunu vurgulayan Yıldırım, Türkiye'nin 81 ilinin ve bütün renklerinin, AK Parti'nin siyasetinde kendini bulacağını dile getirdi. Yıldırım, AK Parti'nin ayrıştıran değil, kaynaştıran bir parti olduğunu belirterek, 14 yılda Türkiye'ye büyük eserler kazandırdıklarını hatırlattı. Dünyanın mühendislik açısından en zor projesine imza atarak, iki kıtayı denizin 106 metre altından tünelle birleştirdiklerini anımsatan Yıldırım, "Bu proje daha bitmeden, kendi alanında 5 tane uluslararası ödül kazandı. Dünyada yaprak kımıldamazken, krizden yatırımlar tamamen durmuşken, Türkiye bir yıl içerisinde ardı ardına 30 Haziran'da Osman Gazi Köprüsü'nü, 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü ve 20 Aralık'ta da Avrasya Tüneli'ni hizmete aldı. Bu alanda istikrarın getirdiği hizmetin ne demek olduğunu hem vatandaşlarımıza hem de bütün dünyaya gösterdik" ifadesini kullandı."Ecdadımız, dedemiz Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethederken gemileri karadan yürüttü, onun torunları Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları da trenleri ve arabaları denizin altından geçirerek onların yolundan devam ediyor." diyen Yıldırım, ecdatla, geçmişle gurur duyduklarını bildirdi.

Ülkemiz, milletimiz için yola çıktık

Yıldırım, geleceği, geçmişten aldıkları ilhamla inşa ettiklerini belirterek, ekonomide, siyasette, hukukta, eğitimde, alt yapıda, sağlıkta, hayatın bütün alanlarında vatandaşın yaşamını kolaylaştırmak, hayat kalitesini yükseltmenin, AK Parti'nin şiarı olduğuna işaret etti.

Ülkemiz bu kadroyla 2023'e taşınacak

Başbakan Yıldırım, şu görüşlere yer verdi: "Bu başarıda, şüphesiz gönül gönüle yürüttüğümüz her bir arkadaşımızın, sizlerin büyük bir emeği var. Sizler, Türk siyasi hayatında benzeri olmayan başarıların altına imza atan kadronun elemanısınız. Bugüne kadar her bir vatandaşımızın derdini kendi derdimiz, her insanımızın meselesini kendi meselemiz olarak gördük. Bundan sonra da farklı olmayacak. Amacımız birlik ruhunu başarıyla temsil etmek, ülkemize ilk günkü gibi aynı şevkle hizmet etmek. Bu muhabbeti asla kimse bozamaz, birliğimize zarar veremez. Türkiye artık, karanlık tezgahlar, tuzaklar kurularak teslim alınacak bir ülke değildir. Türkiye artık şer odaklarının bölebilecekleri, ayrıştırabilecekleri bir ülke de değil. Bir ve beraber oldukça, Türkiye için kalbimiz heyecanla çarptıkça, bizim hızımızı hiç kimse kesemez evelallah. Zira biz, kendimiz için değil, ülkemiz, milletimiz için bu yollara çıktık. Ülkemiz sizlerle, bu kadroyla bugünlere geldi ve bu kadroyla 2023'e taşınacak, 2053 kutlu yürüyüşüne kararlılıkla devam edecek."

Önemli değişiklikler yaptık

Başbakan Yıldırım, AK Parti kadroları olarak siyaseti ülkeye ve millete hizmet aracı olarak gördüklerini, her zaman milletin ihtiyaçlarının öncelikleri olduğunu belirtti. Yeni anayasa konusunun son 50 yıldır Türkiye siyasetini meşgul eden bir konu olduğuna işaret eden Yıldırım, 1980 darbesinden kalma vesayet anayasasıyla Türkiye’nin bugünkü ihtiyaçlarını ve vatandaşların gelecek beklentilerini karşılamanın mümkün görülmediğini vurguladı. Başbakan Yıldırım, anayasanın değiştirilmesi gerektiği konusunda hiçbir görüş ayrılığı olmadığını ve bütün partilerin, 2002’den bugüne kadar seçimler öncesi yeni bir anayasa vaadinin hep olduğunu ifade etti. AK Parti olarak kendilerinin de vaatte bulunduklarını anlatan Başbakan Yıldırım, "Ama bugüne kadar derli toplu anlamlı bir değişikliği maalesef gerçekleştiremedik" dedi. Anayasa konusunda zaman zaman krizler olduğunda krizleri aşmak için sınırlı değişiklikler yaptıklarını vurgulayan Yıldırım, "Mesela 2007’de 367 icadı ve bunun üzerine cumhurbaşkanını Meclis’in seçememesi ve partimizin ‘Çözüm millettedir’ diye anayasada değişiklik yaparak cumhurbaşkanını milletin doğrudan seçmesini imkan dahiline getiren, sağlayan değişikliği yaptık, önemli bir değişiklik. Daha sonra yargı darbesi, yargı vesayeti oluşturmaya çalışanların bu hamlesine karşı yargıda, özellikle üst yargıda önemli düzenlemeler öngören değişikliği de yine AK Parti iktidarında gerçekleştirdik." diye konuştu.

Bu sorunu da çözmek bu kadrolara nasip olacaktır

Başbakan Yıldırım, şunları söyledi: "Son yılların en fazla tartışılan konusu, Türkiye’de hükümet yönetim sisteminin kalıcı istikrarı sağlamadığı ve bu nedenle yönetimde yönetim sistemini de içeren esaslı bir değişikliğin artık acil bir ihtiyaca dönüştüğü toplumun bütün kesimlerince tartışılıyor. Bilim adamları, uzmanlar, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşları ve hatta halkın tamamı bu konunun artık gündemden kalkmasını ülkenin geleceğe doğru emin adımlarla yol almasını bekliyor. Siyaset sorun üretme yeri değil, siyaset sorun çözme yeridir. AK Parti sorunları torunlara bırakmadan, çöze çöze bugünlere gelen partinin adıdır. Bu sorunu da çözmek evelallah bu kadrolara nasip olacaktır."15 Temmuz darbe girişiminin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti sonrasında parti genel başkanları olarak bir araya geldiklerini ve görüşmede anayasa meselesinin de gündeme geldiğini anımsatan Yıldırım, AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak anayasa değişikliği ile ilgili çalışma yapma konusunda mutabık kaldıklarını belirtti. Başbakan Yıldırım, çalışma sonunda 7 maddede mutabakatın tamamen sağlandığını ancak bu 7 maddenin işin esasına yönelik değişiklikler içermediğini kaydetti. Görüşmeler sonuna vardığında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, "Bu mevcut sistem artık böyle devam etmemeli. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle birlikte meydana çıkan mevcut durum anayasayla uyumlu hale getirilmelidir. Her ne kadar biz parlamenter sistemi tercih ediyor isek de bu sorunu çözmek için partiler üstü bir anlayışla, AK Parti ile bu konuyu müzakere etmeye ve bir çözüm üretmeye hazırız." dediğini aktaran Başbakan Binali Yıldırım, bunun üzerine üçlü devam eden müzakereleri iki parti olarak, MHP ile sürdürdüklerini bildirdi. Yapılan konuşmaların akabinde Ak Parti 114. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

“Hayırlı olmasını diliyorum”

Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Manav: “il Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Gençlik Kolları Başkanımız Orhan Ağdacı ve Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ile birlikte 114. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldık. Gerçekleştirilen toplantının öncelikle ülkemize milletimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti'de 114. buluşma

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ise açıklamasında: “Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen 114.Genişletmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldık. Bartın Teşkilatlarımızı temsilen katılmış olduğumuz bu önemli buluşmanın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz” şeklinde ifade etti.

 

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535