• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Bartın 21 °C
 • Ankara 19 °C
 • Bolu 15 °C
 • Kastamonu 19 °C
 • Zonguldak 20 °C
 • Karabük 19 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Başkan Akın, projelerle ilgili bilgiler verdi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Öğretmen Evi’nde basın çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Sohbet havasında geçen programda Başkan Akın, yapımı tamamlanan ve devam eden projelerle ilgili bilgiler verdi.
Başkan Akın, projelerle ilgili bilgiler verdi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yerel ve ulusal basın temsilcileriyle Bartın Öğretmen Evi’nde kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Sohbet havasında geçen ziyarette Başkan Akın, belediyenin çalışmalarının yer aldığı hizmet kitabını tanıttı. Bartın Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen yemekte Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yanı sıra Bartın Belediye Başkan Yardımcılarından Erol Demirkoparanoğlu ve Hasan Arınan,  AR – GE Başkanı Aykut Oktay Ulu, AR – GE Başkan Yardımcısı aynı zamanda Milletçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ile Özel Kalem Müdürü Sevgi Salcı yer aldı. Basın mensuplarının sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Akın, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un Bartın Belediyesi’nin yavaş çalıştığı, doğalgazın bazı mahallelere 10 yıl geç geldiğini ve yeni çevre yolu projesinin Bartın Belediyesi yüzünden geç kaldığı yönünde yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Milletvekili Tunç’a yanıt verdi.

Herkes her şeyi söyler

Başkan Akın; “Tarihleri karıştırmış. Kafa karışık herhalde. Tüm mahallelerimize destek veriyoruz. Yapılması gereken ne ise onu yapıyoruz. Herkes her şeyi söyler. Bizim işimiz Bartın’a hizmet etmek. 10 yıl falan demiş. Yılları karıştırmış. Kaç yılında başladığını sizler biliyorsunuz. Bizim hizmetle ilgili sıkıntımız yok. En iyi kararı millet verir. Her gün halkın içindeyim. Çevre yolunun kamulaştırılmasıyla ilgili toplantı geçtiğimiz günlerde Bartın Belediyesi meclis salonunda yapıldı. İkinci toplantı da ayın 24’ünde. Biz işin içindeyiz. Ancak ilk yapılan planda su deposu yok ediliyordu. Mezarlığa 6 metre giriliyordu. Şehitlik yok ediliyordu. Buna fırsat veremezdim. Planı değiştirmelerini istedik. Hiçbir belediye başkanı hizmeti engellemez. Battı çıktının yapılmasını 7 yıl önce öneren benim. Biz hizmet adamıyız. Kimseyle meselemiz yok. Biz hizmete devam edeceğiz. Kararı millet verecek” dedi.

img_4522.jpg

Tamamlanan proje sayısı 55'e yükselecek

Akın; “Zaman akıp geçerken, kentimizin geleceğine yaptığımız hizmetlerin onurunu taşımaya devam ediyoruz. Kentimizin; kesilen ve bulanık akan suyu gibi, Bartın Irmağı'na akan kanalizasyonu gibi, hava kirliliği gibi temel sorunları, bu üç yıllık süreçte temelden çözüme kavuşturulmuştur. Bartın’ımızın 50 - 100 yılına hitap edecek yatırım ve hizmetler de verilmiştir. 2014-2019 beş yıllık hizmet dönemi için hazırladığımız 52 projeye 28 proje daha ilave edilmiş ve toplam 80'e yükselen projelerin 39'u üç yılda tamamlanmıştır. Bu yıl sonuna kadar tamamlanan proje sayısı 55'e yükselecektir. ‘Günü kurtaran değil, geleceğe dokunan’ bir belediye olarak, sizlerden aldığımız güven, inanç ve güç ile, yine sizlerle el ele, gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ana meseleleri çözdük

Başkanı Akın, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Bugüne kadar neler yapabilmişiz. Bugünden sonra neler yapıyoruz? Projelerimiz nelerdir? Projelerimize kaç proje daha ilave etmişiz. ? Bunu kaçını yapmışız? Yapamadıklarımızda kendimizi eleştirmek anlamında yine bu kitabi bastırdık. Ama özellikle yapıyoruz ilk 3 yılda ne yaptık sonra 5 yılda ne yaptık ile ilgili bir kitap bu. Bu kitapta ilk 3 yılda yaptıklarımızın olduğu bir kitap. Sonrasında 5 yılda yaptıklarımızın yer aldığı bir kitap çıkaracağız. Ama bunun yanında bundan sonra yapacaklarımızın ilavesini de bu kitapta yaptık. Bu dönem geçtiğimizin dönemin çok çok üstünde bir çalışma yaptığımızı görüyorum.  Bu dönem ana meseleleri halletmeye çalıştık. Bartın’ın alt yapı dediğimiz ana meselelerini çözdük. Bunlardan birincisi bizim için çok önemli olan kanalizasyon arıtmaydı. Bartın’daki kanalizasyon arıtma ve ayrıca İnkumu’ndaki kanalizasyon arıtma hizmete girdi.

Bartın ırmağına 30 yıldan beri akan kanalizasyon akmıyor

Bartın’da 51 dönümlük yeri 2009’da satın aldık. Çevre Bakanlığı’na teslim ettik. AB projesi olan Atıksu Arıtma Projesi için 7 yıl çok uğraş verdik. Atıksu Arıtma Tesisi’ni yüzde 9’luk kısmını belediyenin kendi kasasından nakit olarak verdik. Yüzde 6’sı Çevre Bakanlığı’ndan yüzde 85’i AB fonlarından yapıldı. Artık Bartın ırmağına 30 yıldan beri akan kanalizasyon akmıyor. İnkumu’ndaki bildiğiniz gibi 11.5 kilometrelik kanalizasyon  hattı yaptık. Yine bir paket arıtma yaptık. 1430 metre derinliğinde derin deniz deşarjını denizin içerinde bitirdik ve şu anda İnkumu 40 yıldan beri devam eden sokaklarda kuma akan kanalizasyon artık akmıyor.

Harcadığımız para 35 Milyon TL

Diğer en büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi su ve hava kirliliğiydi. Evlere ziyaretlere gittiğimizde kadınlarımız çamaşırlarımızı makinaya artığımızda kahverengi alıyoruz balkona astığımızda siyah alıyoruz diye şikâyette bulunuyorlardı. Yani suyum bulanık akmasından ve hava kirliliğinden şikâyetçiydiler. Allah’ıma şükürler olsun ki doğalgaz bu sene bitiyor. 5 yıllık bir işimiz vardı. 2010 yılında kararını aldık. 2012 yılında başlandı. Artık bu senede sonlanıyor. Kalırsa da münferit şeyler kalır. Doğalgazın geçtiği yerlere bugüne kadar harcadığımız para 35 Milyon TL nakittir. Doğalgaz firması bunun 2 milyon TL’sini geri verdi. Çünkü kanundan kaynaklı olarak doğalgazın geçtiği yer kadar ödeme yapıyor. Bu parayı da limanın gelirini artırarak yaptığımız işleri daha uygun yaptırarak yaptığımız ihalelerde peşin para diyoruz. Burada da fiyat yarı yarıya düşüyor. Bu parayı da böylelikle karşılamış oluyoruz.

img_4514.jpg

14 bin ton ilave su ile sorunu çözdük

Bir üçüncü meselede su meselesi. Ağustos ayında özellikle Güleyanı bölgesi,  Demirciler Mahallesi, Aladağ, Kırtepe ve Çayırlar mevkiine belli noktadan sonra artık su çıkmıyordu. Kış gününde sular bulanık geliyordu. Allah nasip etti Çayır Köy mevkiinde 14 bin ton ilave su geldi. Yine arıtmada gerekli işlemleri yaptık. Şuan itibariyle gerek kavsak suyunda gerekse musluklardan akan sular içilebilir vaziyette. Zaman zaman arizalar oluyor ama genel olarak su sıkıntımız kalmadı. 14 bin tonluk suya 6 bin ton daha ilaveyle ilgili olarak da bir çalışma başlattık. İnşallah Bartın’ı 25-30 yıllık bir su meselesi de bitmiş olur diye düşünüyorum. Bu büyük meseleler varken başka işlerde girmek istemedik. Büyük parklara çok fazla girmek istemedim. Çünkü büyük park yapacaksınız ama bir taraftan kanalizasyon kokusu bir taraftan hava kirliliği ve bir taraftan suyu olmayan bir yerde bu olmaz dedik. İlk önce alt yapıya girdik. Bir belediyenin alt yapısı kadar sıkıntılı ve zor bir iş yoktur. Hem para harcıyorsunuz ve para bulmakta zorlanıyorsunuz hem bir taraftan da yapılan eleştirilere katlanmak zorundasınız. Yapıldıktan sonra bu güzelliklerde meydana çıkıyor.

2.5 milyon TL nakit para harcadık

İtfaiyeyi eski binasından kaldırdık. 62 yıl evvel bir itfaiye binamız vardı. Bu itfaiye binası artık randıman vermiyordu ve bir de yollardan dolayı çıkış yapamıyordu. Bu binamızı sanayiye taşıdık. 2.5 milyon TL nakit para harcadık. En az Bartın’a bu bina 50 yıl hizmet eder. Ulaştırma binası da artık şehir merkezinde kalmıştı. Onu da Gazhanenin oradan aldık yine sanayiye kaldırdık. 3 milyon TL civarında da oraya para harcadık. O da en az 50 yıl hizmet eder. Bu yaptıklarımız ileriye dönük yatırımlar. Eski itfaiye binasının da güçlendirmesini yaptık. Restorasyonunu da yaptık. Burada bir tarafını Yaşam Merkezi bir tarafını da paylaşım merkezi bir tarafını da evde bakım merkezi yapacağız. Eski ulaştırmanın olduğu yer 6 bin metrekare 5 bin metrekarede eski gazhanenin olduğu yer. Burada peyzaj çalışmaları devam ediyor. 6 bin metrekarelik alanı da Kültür Parkı yapıyoruz. Toplam 12 metrekarelik alan ortalama 3 Milyon TL’lik bir yatırımı var. İnşallah bir aksilik olmazsa birinci ayin sonunda bitecek. Buralarda nostaljiyi yaşatacağız. Bartın çektirmesini de bir arada göreceğiz. Yani Bartın’ın değerlerini maketlerini birada göreceğiz. İnşallah burada güzel bir alan meydana çıkacak.

Kaynarca’daki park 2018’in Ocak ayında bitecek

Bunun yanında Kaynarca’da atıl duran içine çöp atılan hemen İl Jandarma’nın altında Orduyeri bölgesinde 20 bin metrekarelik bir alanımız vardı. Orayı temizlettik. İhalesi bitti. Firmaya teslim edildi. Kendi yapacağımız 12 dönümlük alanı müteahhit firmaya ihale ettik 8 dönümlük alanda peyzaj işlerimiz var. Bunu kendimiz yapacağız. Her iki tarafı hallettiğimizde de 4 milyon TL’lik bir projeyi hayata geçirmiş olacağız. Bu çalışmada 2018’in Ocak ayında bitecek gibi görünüyor. Özellikle İnönü Okulu’nun orada çok kaza oluyordu. Çocuklar karşıdan karşıya geçerken kazalar oldu. Burada büyük sıkıntılar çekiliyor. O alanda da bir üst geçit projesi yaptık. Eylül ayında ihalesi yapıldı. Nasip olursa eylül ayında da faaliyete geçecek. Tabi bir taraftan doğalgaz devam ediyor.

img_4554.jpg

Kavaklı bölgesi yeniden düzenlenecek

Kavaklı bölgesinde güzel bir çalışma yaptık. Bahçe duvarı uygulaması yaptık. Yalı bölgesinde de asfalt çalışması başladı. Bu çalışma bittikten sonra nasip olursa komple orayı yeniden düzenleyeceğiz. Elektrik hatları yerin altına alınıyor. Hükümet caddesinde çalışma devam ediyor. Bu çalışmalar artık sonlanma noktasında 4-5 gün içerisinde taş döşemeye başlanacak. Bu çalışmada 10-12 gün içerisinde inşallah biter. Bunu yanında orada Kent Müzesi çalışmamız devam ediyor. Eski belediye binasının dışını komple soyduk. Onu simdi kumlama yaptık. Eski görünümünü aldı. Kent müzesiyle beraber orası da ortalama 3.5 Milyon TL’ye mal olacak.

Bartın tarihini meydana çıkarıyoruz

Bartın’daki çeşmeleri ayağa kaldırdık. Bartın’da 1700 yılından kalma çeşme var. Tarihi çeşmeleri teker teker canlandırıyoruz. Orduyeri’nde ki dibek taşını meydana çıkardık. Belki küçük bir şey ama bizim tarihimizin bir parçası. Bartın’da ne kadar tarihi varsa meydana çıkarmaya çalışıyoruz. Bartın bunlarla birlikte daha güzel bir yer olacak.  İmar planıyla ilgili son durum her yerden görüş alındı. Görüşler netleşti. Tarım Bakanlığı Bartın’da çalışmaları yaptı. Vali bey başkanlığında toprak kurulu toplandı. İmar planı meclisten geçti. Tarım bakanlığına gönderildi. Nasıl kabul olursa biz de çalışmaya başlayıp bitireceğiz. Doğal sitle alakalıda Bartın Irmağı kenarındaki yerlerde 12 kilometrelik alanda çalışma yaptık. Çevre Bakanlığına teslim ettik. Gelecek sonucu bekliyoruz. Irmak Islah Projesi çok önemli. Barajında 2017 de biteceği söyleniyor. Üstüne bu imar çalışması da yapıldığında Bartın genişleyecektir. Bartın da genişletmemiz lazım.”

Doğal sitle ilgili gerekeni yaptık

Doğal sit ile ilgili Bartın Belediyesi’ne yöneltilen eleştirilere yanıt veren Başkan Akın; “Doğal sitle ilgili Bartın Belediyesi yapması gerekeni yaptı. TOKİ Köprüsü konusunda Bakanlıkların ve Valiliğimizin söylediği Devlet Su İşleri tarafından yapılacak. Projesi yapıldı diye biliyorum. Yani sıkıntı yok. Kanuni anlamda işler yolunda gidiyor. Bugüne kadar doğal site yapılamamasının sebebi de Irmak Islah Projesinin gerçekleşmesi gerekiyordu. Bu ıslahın proje anlamında gerçekleşmesiyle birlikte biz üzerimize düşeni yaptık. Şu anda hiçbir sıkıntı yok” dedi.

img_4543.jpg

Belediye de devletin, liman da devletin

Bartın Limanı’nın genişletilmesi ile ilgili işletmesi Bartın Belediyesi’ne ait olan limanın ilgili bakanlığa devredilmesi gerekip gerekmediği yönünde yöneltilen soruya ise Başkan Akın; “Devlet büyüktür. Devletimiz yapar ve bize teslim eder. Liman zaten devletin. Bütün mülkler devletin. Devlet büyük. Bartın’a 1966 senesinde Bakanlar Kurulu kararıyla Samancı döneminde  verilmiş. Allah razı olsun. Tabii oranın derinleştirilme şansı yok. Rıhtımın komple yıkılması gerekiyor. Böyle bir şey yapılacaksa eğer devlet bunu yapar. Belediye de devletin. Liman da devletin. Biz beraber çalışırız” diye konuştu.

Su kesintisi iletişim sorunundan kaynaklandı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan su kesintisiyle ilgili yöneltilen eleştirileri yanıtlayan Başkan Akın; “Geçtiğimiz günlerde Ulupınar hattında bir çalışma yaptık. Karayolları çalışma yaparken tüm hafriyatını aşağı atmış Bizim boru paramparça edilmiş. 8 metre borunun üzerindeki hafriyatı kaldırmak 2 gün sürdü. Tabii diğer taraftan gelen hattımız bize yetiyor. O gün enteresan bir şey yaşadık. Elektrik kurumu bize haber vermeden o hat üzerinde çalışma yapmış. O hat da kesilmiş. İki hat da kesilince su da sıkıntı yaşandı. Çünkü 2 saat kesildi mi yandık. Bir iletişim sorunu yaşandı. Bu olayın ardından ilgili kurumlara resmi yazı yazdık. Bu tür çalışmalar yapıldığı zaman bize bildirilmesini istedik. Bu hatlarımız için 450 kilovatlık jeneratör aldık. Bartın’da olmayan bir jeneratör bu. Şimdi karşılıklı adapte etmekle ilgili çalışmalar yapılıyor. Yurt dışından malzemeler geliyor. Elektrikle ilgili sıkıntı yaşandığında bu jeneratör oraya gidecek. Bağlanacak ve sıkıntı çözülecek. O gün yaşanan sıkıntı suyun yetmemesinden kaynaklanan sıkıntı değil” dedi.

Kültür ve sanat festivali şeklinde gerçekleştiriyoruz

Bartın Kültür Sanat Turizm ve Çilek Festivali olarak her yıl düzenlenen festivalin adının 33. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali şeklinde değirilip çilek adının çıkartılmasına yönelik eleştirilere ise Başkan Akın; “Ramazan ayı geri geldiği için çileğin çıkma zamanına denk geliyor. Çilek Ramazan’da çıkmaya başlayacak. Hatta ben seneye Ramazan’dan sonraya atmayı düşünüyorum. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde yaşanılan olaylar nedeniyle iptal ettiğimiz de oldu. Bu sene küçük tuttuk. Seneye evvelki yıllar gibi çok büyük bir festival programı hazırlayacağız. Ancak bu yıl da 6-7 günlük kültür ve sanat festivali şeklinde devam edecek. Bu tür festivaller için bize Kültür Bakanlığı’ndan sanat ve kültür festivali şeklinde gerçekleştirilmesi söylendi. İçerisinde il ile ilgili her şeyin olması söylendi. Biz de bu şekilde gerçekleştiriyoruz. İlimizle ilgili her şeye yer veriyoruz” diye konuştu.

img_4536.jpg

Hesapsız hiçbir iş yapmam

Yol sorunlarıyla ilgili eleştiriler yapıldığını belirten Akın; “Ben yollarla ilgili konu açıldığında Yalı mevkiini sonra yapacağım diyorum. Her konu açıldığında bunu söyledim. Yol deyince hemen Yalı’dan bahsediliyor. 400 kilometre yol yapan Bartın Belediyesi 300 metre yeri mi yapamayacak. Ben geçmiyor muyum oradan. Sadece Yalı bölgesine yapacağımız asfalt 700-800 bin TL. Asflat öncesi orada bir sürü çalışma yaptık asfaltı döktükten sonra orayı kazsam bana ne dersiniz? Daha 4 gün önce Yalı bölgesinde çalışmalar vardı. Hesapsız hiçbir iş yapmam. Plansız iş yaparsanız hizmet edemezsiniz. Yani plansız bir şekilde yol yapıp, tekrar söktüğümüzde siz bana sormasınız bile Allah sorar. Bu nedenle planlı çalışmak şart” dedi.  

Tamir için ihale yapıyoruz

Başkan Akın; “Biz caddenin tüm hatları yenilendikten sonra yol çalışması gerçekleştiriyoruz. Bir daha sıkıntı yaşanıp, yolun bozulmaması için. Bir de belli bir süre beklememiz gerekiyor. Çünkü yol çöküyor. Ben Bartın’da göreve geldiğimde 47 bin nüfusu vardı. 70 bin oldu.  Diğer illere bakıldığında şehir merkezlerinin bu kadar yoğun göç aldığı yer bulamazsınız. Genel nüfus büyümüyor. Merkez nüfusumuz artıyor. İki tane arkadaşı yolları takip için görevlendirdik. Bozuk olan veya sıkıntı yaşanan yolları takip ediyorlar. Fen İşlerimiz çalışıyorlar. Bize bildiriyorlar. Sadece tamirle ilgili de ihale yapıyoruz. Daha önce de yapmıştım. O ihale bitti. Şimdi tekrar yapıyoruz. Yol yapmakla ilgili değil. Tamir yapmakla ilgili. Biz en hızlı şekilde yapmaya çalışıyoruz. Ben tüm işlerde zaman veririm. Bu sene yollarla ilgili yüzde 95 iş biter diye düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

img_4549.jpg

2 yeni köprü projesi plana konuldu

Belediye Halk Otobüslerinin çarşı içine girmesinin trafiği olumsuz etkilediği yönünde yöneltilen soruya da Başkan Akın; “Firmalar şehir içinde yolcu alıp bırakıyorlardı. Ben bunlarla ilgili düzenlemeyi yapıp, yasakladık. Ancak tepki almaya başladık. Trafiği rahatlatma anlamında bu adımı attık. Bu sefer de halktan tepki aldık. Bartın’ın yolları dar. Bunu büyütme şansımız yok. Belediye otobüslerinin durak haricinde bir yerde durması yasak. Tespit ettiğimiz zaman ceza yapıyoruz. Durak sayılarımız daha fazlaydı. Ben bazılarını kaldırdım. Fakat halk tepki gösteriyor. Engelli olan veya yaşlı vatandaşlarımız tepki gösteriyor” diye konuştu.

Köprüler ıslahla birlikte yapılırsa çok büyük rahatlama olur

Akın; “Yeni yaptığımız imar planında TOKİ Köprüsü de dahil olmak üzere trafiği rahatlatma adına Kız Meslek Lisesi’nin oradan fidanlığa geçen ve Gecen Köyü’nden Ağdacı’ya geçen köprü projesi planlıyoruz. Hatta raylı bir sistem koduk. Üniversiteden başlayan çevre yolundan Bartın’a gelen hafif raylı sistemi de planlamaya koyduk. Yeni çevre yoluyla ilgili de çalışmalar yapılıyor. Terminalin önünden geçerek Topalali’den Akçamescid’in üzerinden Kurtköyü’ne ve buradan Karabük’e gidecek. Karabük yolundan Potbaşı’na buradan da Akçalı bölgesine geçerek, Durnuk’un üzerinden limana geçecek. Mevcut çevre yolu mahalle yolu olacak. Dediğim köprüler ıslahla birlikte yapılırsa çok büyük rahatlama olur. Bartın Belediyesi olarak hizmetlerimizi anlattığımız bir kitap bastırdık. Türkiye genelinde ihale yapıldı.30 bin adet basıldı. 12 firma girdi. Ankaralı bir firma yarı fiyatından daha düşüğe aldı. 124 bin TL’ye mal oldu. Normalde yaklaşık maliyeti 300 bin TL. Bu kitaplarımızı vatandaşlarımıza dağıtıyoruz” dedi.

Arzumuz Bartınspor’un üçüncü lige çıkması

Bartınspor’la ilgili düşüncelerini de paylaşan Akın; “Bartın Belediyesi olarak spora destek veriyoruz. Bartın Belediyesi bünyesinde 600 sporcumuz var. Bartınspor gibi Bartın’da sporla uğraşan tüm kulüplerin başarılı olmasını isterim. Arzumuz Bartınspor’un üçüncü lige çıkması. Biz gereken desteği veriyoruz. Üçüncü lige çıktığında ben Bartınspor’da yönetici olan birisiyim. İnşallah yeni yönetimdeki arkadaşların başarılı olmasını isteriz” diye konuştu. 

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535