• BIST 9792.13
 • Altın 2427.694
 • Dolar 32.5699
 • Euro 35.0032
 • Bartın 22 °C
 • Ankara 26 °C
 • Bolu 27 °C
 • Kastamonu 25 °C
 • Zonguldak 19 °C
 • Karabük 28 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

‘Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet’

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından Yaşlılar Haftası münasebetiyle ‘Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet’ programı düzenlendi.
‘Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet’

‘Hayır diyen de evet diyen de bizim vatandaşımız’

AK Parti Genel Merkezi Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından Yaşlılar Haftası münasebetiyle Türkiye genelinde yapılan 'Büyüklerimize hürmet kararımız evet' programı Bartın'da da gerçekleştirildi. AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı öncülüğünde AK Parti Bartın İl Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı tarafından Bartın Öğretmenevinde düzenlenen programa; AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, eski Milletvekili Adayı Mustafa Yelkenci, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yelkenci, AK Parti Bartın İl Sosyal Politikalar Birim Başkanı Uğur Yılmaz, AK Parti İl Sekreteri Sabri Açıkgöz, AK Parti İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Remzi Akça ve yaşlılar katıldı.

Bütün yaşlılarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum

Programın açılış konuşmasını AK Parti İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Remzi Akça gerçekleştirdi. Akça: “Sevgili büyüklerimizle bugün burada bir araya gelmemizin sebebi, 22 Mart yaşlılar haftasını beraber kutlamaktır. Ne mutlu bize ki; kültürümüzün yapı taşı büyüklere hürmet, saygı ve sevgi göstermektir. Kültürümüzü geleceğe taşımamız ancak toplumsal hafızamız olan yaşlılarımızı aktif hayata entegre etmekten geçer. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Bizlerin ve çocuklarımızın sahip olduğumuz bu hazinenin farkında olması kültürümüzün yaşaması için elzemdir. Yaşlılık döneminin itibarla yaşanması çalışmaları aynı zamanda kendi geleceğimize yatırımdır. Bu nedenle yaşlılık döneminde yaşanan sorunların çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygularla 22 Mart bedeni yaşlanan ama ruhu yaşlanmayan büyüklerimizin yaşlılar haftasını kutluyorum. Bütün yaşlılarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

Sizlerle birlikte olmak bizim için onur

Akça’nın konuşmasının akabinde değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bartın İl Sosyal Politikalar Birim Başkanı Uğur Yılmaz: “Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet adı altında gerçekleştirdiğimiz bu özel programda sizlerle birlikte olmanın memnuniyetini belirtmek istiyorum. Değerli büyüklerimiz, AK Parti olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla büyüklerimize yük değil servetimiz olarak bakmaktayız. Sizlerin geçimlerinizi kolaylıkla karşılamanızı, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmenizi amaçlamaktayız. Bizler siz kıymetli büyüklerimizi aile ve sosyal hayatımızın içinde, erdem ve deneyim kaynakları olarak görmekte; sizlere hürmet ve itibar etmeyi inancımızın ve geleneğimizin temel bir unsuru olarak kabul etmekteyiz. Bu düşünceyle Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonu ve talimatı ile Sosyal Politikalar Başkanlığımız bünyesinde 22 Temmuz 2004 tarihinde Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizi (YKM) kurduk. Büyüklerimiz için erişilebilir olmayı en önemli ayrıcalıklarımızdan biri olarak görüyoruz” dedi.

Her türlü sıkıntıda yanınızdayız

Yılmaz; “Hamd olsun 81 il ve 970 ilçe teşkilatımızda hizmet veren Yaşlılar Koordinasyon Merkezimiz ile sizlerin yaşadığı her türlü sıkıntıda yanınızda olmayı hedefliyoruz. Bu merkezimiz ve bakanlıklarımızın önemli çalışmaları ile birçok politika geliştirdik. İlk kez hayata geçirdiğimiz "evde bakım ve evde sağlık hizmetleri", yaşlı yaşam evlerin projesi, maaş kuyruklarında çekilen çileye son vermek, 65 yaş üstü aylığını artırmak, ücretsiz ulaşım imkanları, yaşlı dostu mekanlar, otel konforundan huzurevleri siz değerli büyüklerimize hizmetlerimizin yalnızca ufak bir kısmıdır. Kıymetli büyüklerim, AK Parti olarak bizler konuşmanın değil üretmenin derdinde olduk. Hamd olsun bu zamana kadar da birilerinin aklına hayaline gelemeyecek hizmetleri hayata geçirdik. Ama biz bunlarla sınırlı kalmak istemiyoruz, attığımız her adımda ayağımıza dolanan parlamenter sistemden kurtularak icraatlarımızın daha büyük çapta olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Hep birlikte kararımız evet diyeceksiniz

2002 yılında ülkenin hak ettiği iktidara kavuştuğunu söyleyen Yılmaz: “2002 yılında önce kalan enkazı dönüştürdük, bunun üzerine bir de önemli icraatlar başardık. Şimdi ise icraatların, güçlü Türkiye’nin önünü daha da açacak bir sistem değişikliğine gidiyoruz. 16 Nisan bizlere çok şey ifade ediyor ama eminim sizlere daha çok şey ifade ediyor. 16 Nisan’da evet demek, geçmişe perde çekerek evlatlarınızın, torunlarınızın geleceğini inşa etmek demek, evet demek rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayalini gerçekleştirmek demek. 16 Nisan’da evet demek 1960’ları, 1980’leri, 28 Şubatları, işgal girişimleri ve darbeleri, darbe anayasalarını, 15 Temmuzları bir daha yaşamamak demek inşallah. Kıymetli büyüklerim, Çok değil yaklaşık 9 ay kadar önce bir felaketin eşiğinden döndük. Hain çok ama hamd olsun bu vatana sevdalı yiğitler daha çok. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde vatan müdafaası için yaşlı genç demeden hepimiz meydanlara koştuk. İnanıyorum ki 16 Nisan’da herkesten önce sizler sandıklara gidecek ve bir daha o görüntüler yaşanmasın diye hep birlikte kararımız evet diyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Çalışma yükünü biz üstümüze aldık

Programda son olarak değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav: “Kıymetli büyüklerimiz, senede bir gün değil her gün sizlerle bir araya gelmek isteriz. Sizlere sahip çıkmak, beraber olmak, oturup sohbet etmek, geçmişle geleceğe köprü kurmak, yaşadığınız tecrübelerden ders alarak geleceğimizi daha iyi şekillendirmek gerekiyor. Bugünde bu amaç doğrultusunda sizlerle bir araya geldik. Yaşlılar Haftanız kutlu olsun. Bu seneki katılımımız daha geniş oldu. İlimizde yaşayan en yaşlı üç üyemizi ziyaret etmiştik. Birisi 106 yaşında, diğer ikisi de 105 yaşındaydı. 3 yaşlımızda bayandı. İnsana değer verilmesi gerekiyor. Bebekte olsa, gençte olsa, yaşlıda olsa mutlaka karşılığını gülümseme veya tebessümle alınıyor. Sizler, bizlerin geçtiği yoldan geçtiniz. Bizler de Allah ömür verirse sizlerin geldiği noktaya varacağız” dedi.

16 Nisan’da vereceğimiz karar çok önemli

Manav; “Biz her zaman AK Parti olarak, millet olarak yaşlılarımız bizim geçmişimiz ve hafızamız. Türk toplumu olarak belki yeni yeni okumaya başlıyoruz. Ama tecrübeleri dinleyerek geldik bugünlere... İnsanlarımız sıkıntılarını sizin tecrübelerinizi dinleye dinleye aştı. Bu ülke, sizlerin genç yaşlarda verdiği emek, harcadığı çaba ile bugünlere geldi. Artık bugün bu çalışma yükünü biz üstümüze aldık. Sizleri bu ülkeyi bugünlere getirirken harcadığınız emeklere saygı sunma durumundayız. Hastaneye gittiğinizde 65 yaş üstü olanlara öncellik veriliyor. Bu bile yaşlılara duyduğumuz önemi gösteriyor. İnşallah, ülkemiz daha güçlü olursa, ekonomimiz daha güçlü olursa, sizlere vereceğimiz değerler, hizmetler, imkanlar ve yaşam standardının yükselmesi daha fazla olacaktır. Ama onun için 16 Nisan’da vereceğimiz kararla olacaktır. Bir evet diyenler, birde hayır diyenler var. Evet diyenler diyor ki, ülkenin geleceği hızlı güçlenmesi ve büyümesi için, bu değişikliğe evet demek gerekiyor diyor. Güçlü bir hükümet sistemi kurulması gerekiyor. Koalisyonlarda kurtulmak, krizlerden kurtulmak için artık sistemimiz bu yönde olması gerekiyor” diye konuştu.

Sizlere olan saygımız sonsuz

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Bartın programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘Bana terörist diyenin alnını karışlarım’ sözlerine de yanıt veren Manav; “Farklı siyasi düşüncelerden insanlar olabilir. Biz ayırmıyoruz. Bütün insanlarımızı aynı muhabbetle selamlıyoruz. Hayır diyenlere terörist de demiyoruz. Hayır diyenlere terörist demiyoruz. Deniz Baykal Bartın’a gelmiş. Sayın Cumhurbaşkanımıza diyor ki ‘Bana terörist diyecek olan adamın anlını karışlarım’ sana kim terörist diyor. Biz öyle bir şey demedik. Hayır diyen de bizim vatandaşımız, evet diyen de bizim vatandaşımız. Biz sadece evet diyen kim? Hayır diyen kim? Buna bakın diyoruz. Evet diyen tarafta Adalet ve Kalkınma Partisi var. Milliyetçi Hareket Partisi var. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Büyük Birlik Partisi var. Hayır diyen tarafta Cumhuriyet Halk Partisi, HDP, PKK, FETO ve diğer terör örgütleri hayır diyor diye ifade ediyoruz. Her hayır verecek olan vatandaşa terörist demiyoruz. Buna hakkımız da yok” dedi.

Bizler sizlerin verdiği terbiyeyle büyüdük

Manav; “Sizlere olan saygımız sonsuz. Ülkemiz daha güçlü olursa başta büyüklerimiz olan sizlere vereceğimiz hizmetler daha fazla olacaktır. Ama bunun için 16 Nisan’da vereceğimiz bir karar var. Bu işin partiyle alakası yok. Güçlü bir hükümet sistemi için, ülkemizin daha da kalkınması için bu sistem şart. Cumhuriyete kimse laf etmiyor.  Laf ettirmeyiz zaten. CHP’den daha fazla sahip çıkıyoruz. Ancak bugünkü sistemin bazı sıkıntıları var. Bu sıkıntıları aşmak için bizim hükümet sistemimizi değiştirmemiz gerekiyor. Bizler sizlerin verdiği terbiyeyle büyüdük. Bize verilen terbiyeyi kendi çocuklarımızda da aşılamaya çalışıyoruz. Bizi biz yapan değerlerden olan büyüklerimize saygı, onlara hürmet ve hizmet sadece siyasi parti olarak değil Türk milleti olarak hepimizin vazifesi. Bu kültür ve değerlerle yetiştik. İnşallah bundan sonra da başta ailelerimiz olmak üzere hep birlikte toplum, millet ve devlet olarak daha huzurlu günlerde daha mutlu daha yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir ülkede yaşamak temennimiz. Bunun için siyaset yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların akabinde programa katılan yaşlılara teşekkür belgesi taktim edildi. Belge töreninin ardından program sona erdi.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535