• BIST 10471.32
 • Altın 2438.986
 • Dolar 32.5101
 • Euro 35.0303
 • Bartın 21 °C
 • Ankara 23 °C
 • Bolu 17 °C
 • Kastamonu 17 °C
 • Zonguldak 20 °C
 • Karabük 20 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Demir, güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Merkez İlçe Kongresi, 18 Aralık Pazar günü Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu kongrede mevcut başkan MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir tek aday olarak seçime girdi.
Demir, güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Merkez İlçe Kongresi Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Kongreye Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Vahap Hidayetoğlu, MDK Üyesi Bulduk Özdemir, Teşkilat İşleri Sekreteri Ömer Alp Karaoğlu, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, STK temsilcileri, il ve ilçe teşkilat mensupları ve partililer katıldı. 18 Aralık Pazar günü saat 13.00’da gerçekleştirilen kongrede mevcut Başkan Murat Demir tek aday olarak seçime girdi. Tek liste ile girilen seçimlerde Demir yeniden Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Yönümüzden sapmadık

Kongrede ilk olarak konuşma yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir: “Milletin temsilcisi olan, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Kongresi’ne hepiniz hoş geldiniz. Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz ve Türk siyasetinin en büyük geleneklerinden olan partimiz basiretin ve erdemin yolundan ve izinden ayrılmayacağını kanıtlamıştır. Bu açıdan son derece mutlu ve bahtiyarım. Allah’a şükür biz ilkelerimizden ve ülkülerimizden hiç ayrılmadık. Aksini söyleyenler yanlışın içinde olanlardır. Biz hiç durgun, yorgun ve hareketsiz kalmadık. Oyunları bozarak, ihanet düzeneklerini yararak, senaryoları muhataplarının başına geçirerek bugünlere geldik, sizlerin huzuruna çıktık. Geliştik, amma velâkin başkalaşma fırtınasına tutulmadık. Değişim kabına girerek kılık ve fikir hamd olsun değiştirmedik. Zamanın gereklerini üslup ve fikriyatımıza yerleştirdik, ama yönümüzden sapmadık” dedi.

Her vatan evladının öncelikli görevi

Ülkemiz üzerinde oyunlar oynandığını belirten Demir: “Ülke olarak sıkıntılarla perçinlenmiş, ağır sorunlarla pekişmiş bir dönemden geçiyoruz. Meselelerimiz birikiyor, biriktikçe yaygınlaşıyor, yaygınlaştıkça hareket alanımızı daraltıyor. Sanki yarınsız bir hayatın bütün ağırlığını sırtımızda taşıyoruz. Maalesef bu ıstırap verici hal her insanımızın yüzünden açıkça okunmaktadır. Önümüzü görebilmemiz, geleceğimizi kurtarabilmemiz, milli birlik ve beraberlik hukukunu emniyete almamız için hem sorumlu davranmalı hem de istismar ve hamaset tuzağından uzak durmamız mecburiyet halini almıştır. Ülkemiz birçok cepheden saldırıya uğrayıp, siyasi ve ekonomik operasyonlar birbirini kovalarken dağınıklığa engel olmak, anlaşmazlık ve kör dövüşüne set çekmek her vatan evladının öncelikli görevidir” şeklinde ifade etti.

Her şekilde göstereceğiz

Tarihi yükümlülüklerin olduğunu söyleyen Demir: “Türkiye’nin tükenişini projelendirip bunun için faaliyet içinde olanlara göz açtırmamak, fırsat vermemek, buyur etmemek geldiğimiz bu aşamada tarihi bir yükümlülüktür. Milliyetçi Hareket Partisi bu yükümlülüğün icaplarını sabır, akıl ve yüksek bir inanmışlıkla yerine getirmektedir. Düşmanları güldürmeyeceğiz, hainleri sevindirmeyeceğiz. Hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz, ülkülerimizden dönmeyeceğiz. Ve Türkiye’nin sahipsiz, kimsesiz, çaresiz olmadığını felaket kurgusu yapan çürümüş çevrelere; her seviyede, her şekilde göstereceğiz” dedi.

Ne Mutlu Türküm Diyene

Demir, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Değerli katılımlarınızla onur verdiğiniz bu kongre, inanıyorum ki partimizin güzel günlere kavuşmanın müjdecisidir. Temsil ettiğiniz “diriliş ruhu” ve sahip olduğunuz coşku, Cenâb-ı Allah’ın izniyle “millî bir şahlanış”ın fitilini ateşleyecektir. Bunun içindir ki bugün; küskünlüklerden, kırgınlıklardan ve ihtilâflardan sıyrılma günüdür. Bugün; birleşme, bütünleşme, kucaklaşma, bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Bugün; bölünme, parçalanma, ayrı düşme, ben davası güderek küçük hesaplar peşinde koşma günü değildir. Bugün; kırma-kırılma, küsme-küstürme, dışlama, hor görme, küçümseme günü değildir. Artık zaman; her yere, herkese ve her gönüle ulaşma zamanıdır. Artık zaman; uyanma, uyandırma, dirilme ve direnç gösterme zamanıdır. Artık zaman; hak ve hakikatte, müreffeh Türkiye’de buluşma zamanıdır. Bu düşüncelerle bütün davetlilere, değerli delege arkadaşlarıma, medyamızın kıymetli mensuplarına, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese, gösterdikleri ilgiden, katkılarından, destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki, Yüce Allah Türkiye'nin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde irademizi ve azmimizi karşılıksız bırakmayacaktır. Aziz milletimizi ve sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Hepinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.”

Hayırlara vesile olsun

Demir’in konuşmasının ardından kürsüye gelen MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, hain terör saldırılarını lanetlediği konuşmasında, hain örgütlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını belirtti. MHP Merkez İlçe Kongresi2nin hayırlara vesile olmasını dileyen Özçelik, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir’e başarı diledi.

Hayırlı ve uğurlu olsun

İl Başkanı Özçelik’in konuşmasının akabinde kürsüye davet edilen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, alkışlar arasında kürsüye geldi. Yapığı konuşmada Akın: “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Mustafa Vahap Hidayetoğlu, MDK Üyesi Sayın Bulduk Özdemir ve Teşkilat İşleri Sekreteri Sayın Ömer Alp Karaoğlu'nun katılımıyla Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Merkez İlçe Kongresi'ni gerçekleştiriyoruz. Kongrenin ülkemize, memleketimize ve partimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Birlik ve beraberlik mesajları verildi

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği ve salonun tamamen dolduğu kongrede Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Vahap Hidayetoğlu, MDK Üyesi Bulduk Özdemir ve Teşkilat İşleri Sekreteri Ömer Alp Karaoğlu da konuşma yaptı. Yapılan konuşmalarda Kayseri’de yaşanan hain terör saldırısı lanetlenirken birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Tüm delegelerin desteğini aldı

Yapılan konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir yeniden MHP Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535