• BIST 10471.32
 • Altın 2458.977
 • Dolar 32.7488
 • Euro 35.0201
 • Bartın 19 °C
 • Ankara 16 °C
 • Bolu 14 °C
 • Kastamonu 15 °C
 • Zonguldak 19 °C
 • Karabük 18 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Eski ve yeni vekiller bir arada

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, ATO Congresium'da düzenlenen iftar yemeğinde, 22. dönemden bugüne kadar AK Parti'de görev alan milletvekilleriyle bir araya geldi.
Eski ve yeni vekiller bir arada

Başbakan Binali Yıldırım, ATO Congresium'da 22-26. dönemde AK Parti'de görev alan milletvekilleriyle iftarda bir araya geldi. Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti’nin eski-yeni tüm vekillere verdiği iftar davetine bin 200 kişi katıldı. Programa ilimizden AK Parti Bartın 23-24-25 ve 26. Milletvekili Yılmaz Tunç katılım sağlarken,  22.Dönem Milletvekili Mehmet Asım Kulak mazeret bildirerek katılmadı. 22.Dönem Bartın Milletvekili Hacı İbrahim Kabarık’a da davetiye gelmediği iddia edildi. Başbakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, mübarek ramazan iftarında yol arkadaşlarıyla birlikte olmanın bahtiyarlığını yaşadığını belirterek, bereket, rahmet ve günahlardan arınma ayı olan ramazanın Türk milleti ve İslam alemi için huzura, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diledi.

İlk günden bugüne aynı anlayışla sürdürüyoruz

Kutlu davaya verilen emeklerin, yapılan katkıların her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade eden Yıldırım, "Bu dava milletin davasıdır, halkın davasıdır, büyük Türkiye davasıdır. Sizler AK Parti ailesi olarak Türkiye'nin bütünlüğünü, bütün renklerini, motiflerini temsil ediyorsunuz. Biz AK Parti'yi bir zümrenin, çıkar grubunun partisi değil, 81 vilayetin, bütün bir milletin partisi olarak kurduk ve hizmetlerimizi de ilk günden bugüne aynı anlayışla sürdürüyoruz" diye konuştu.

Aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz

Yıldırım, AK Parti'nin 3 Kasım 2002'de, siyaset ve ekonomi alanında çok derin krizlerin yaşandığı, adeta Türkiye'nin dibe vurduğu bir durumda görevi milletten aldığını, bu kutlu yolculukta 3 Kasım 2002'den itibaren AK Parti Meclis gruplarını oluşturan milletvekillerinin gayretleriyle Türkiye'nin sıkıntılarını geride bıraktığını söyledi. AK Parti kadrolarının Türkiye'ye birlik ve beraberlik ruhunu aşıladığını vurgulayan Yıldırım, sözlerini söyle sürdürdü: "Sizler, Türkiye'nin aklını birleştirdiniz, ülkenin aklı ve vicdanı oldunuz. Ülkemizi karanlıklardan aydınlığa taşıyan büyük değişimin mimarları sizler oldunuz. Son 15 yılda AK Parti hükümetleri olarak Meclis çatısı altında Türkiye'nin geleceği adına çok ama çok önemli kararlara imza attık. Bazen sabahlara kadar süren yasama faaliyetleriyle sessiz devrimleri gerçekleştiren AK Parti grubunun mensuplarısınız. Türkiye gelişti, güçlendi ve milletimizin beklediği hizmetlerle buluştu. Bütün bu dönüşümlerde, gelişmeden her birimizin alın teri, akıl teri var. Allah sizlerden razı olsun. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin, milletimizin beklediği hedefleri gerçekleştirmek için aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz."

Vatandaşlarımız AK Parti'yi kucakladı

Başbakan Yıldırım, milletin bugün mutlu ve müreffeh bir geleceğe güvenle yürüdüğünü, dev yatırımlarla güçlenen ve başarı çıtasını daha da yukarı koyan bir Türkiye'nin olduğunu, gelecek nesillerin bütün bu gayretleri hayırla yad edeceğini dile getirdi. Türkiye'nin dönüşümü için 3 Kasım'ın bir milat olduğunun altını çizen Yıldırım, şunları kaydetti: "Sayın Genel Başkanımız, Kurucu Liderimiz, Cumhurbaşkanımız milletin önüne düştü, biz de onunla beraber bu kutlu yürüyüşü başlattık. 14 Ağustos 2001'de AK Parti kurulduğu gün Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.' dedi. Aradan geçen 15 yılda bunun nasıl gerçeğe dönüştüğünü gördük, milletimiz gördü. Hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Vesayet odakları bir bir ortadan kaldırıldı. Devlet ile millet arasındaki mesafe kapandı. Vatandaş devleti her zaman yanında hissetti. Devletin imkanlarını bütün vatandaşlarımızın istifadesine sunduk. Bölgeler arasında ayrım gayrım yapmadık. Etnik kimlikleri değil, milletin birliğini ön plana çıkardık. Birleştirici, üniter devlet yapısını güçlendiren siyasi kararlara imza attık. Bütün vatandaşlarımızı kucakladık, vatandaşlarımız da AK Parti'yi kucakladı, AK Parti'nin arkasında durdu ve yapılan 12 seçimde de arka arkaya partinin çıtasını daha da yükseğe çıkardı."

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini sağladık

Yıldırım, milletin kendilerine güvendiğini, bu güveni boşa çıkarmadıklarını, hep birlikte bu gurur tablosunda hissedar olduklarını sözlerine ekledi. Başbakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetlerinin birçok reforma imza attığını belirterek, ilk olarak Milli Güvenlik Kurulunu (MGK) sivilleştirdiklerini ifade etti. Yıldırım, hükümete geldikleri dönemde Avrupa Birliği uyum yasalarıyla ilgili kanunların çıkarıldığını anımsatarak, "Artık neredeyse uyutmaya bırakılmış Avrupa Birliği görüşmelerini canlandırdık. Farklı dillerde yayın yapılmasının önündeki engelleri kaldırdık. Siyasi partilerin kapatılmasını zorlaştırıcı düzenlemeleri gerçekleştirdik. Toplantı ve gösteri hakkının kullanılmasını kolaylaştırdık. Bilgi edinme hakkını yaygınlaştırdık. Belediye kanununu değiştirerek, hizmette yeterlilik ilkesi çerçevesinde idari ve mali özerklik getirdik. Bölgeler arası bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla kalkınma ajansları kurduk. 23'üncü dönemde Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini sağladık. Farklı dil ve lehçelerde yayın yapan kanallarda ve yayın yapılan dil ve lehçelerde reklamında yapılmasını mümkün hale getirdik" diye konuştu.

Milletimiz hükümetine, ülkesine ve geleceğine sahip çıktı

Yıldırım, AK Parti çatısı altında, bu icraatları beraber başardıklarına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Milletin evlatları olarak, milletin gücüne güç kattınız. Allah hepinizden razı olsun. Şimdi yeni bir döneme girdik. Yeni dönem, Türkiye'nin hükümet sistemi değişikliğini öngören anayasa ama bundan önce tabii büyük bir felaketi de milletimizin, Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin kararlı tutumuyla akim hale getirdik. O da 15 Temmuz alçak darbe girişimidir. Darbe girişimi, Türk demokrasisinin, Türkiye'nin geleceğinin teminat altına alınması için bu milletin aziz evlatlarının verdiği en büyük imtihandır. O gece milyonlar akın akın meydanlara indi. Bu bayrağı indirmedi, bu ezanları dindirmedi. Böylece bir kez daha milletimiz hükümetine, ülkesine ve geleceğine sahip çıktı.

İnşallah o günleri birlikte göreceğiz

AK Parti büyük meselelerin, büyük projelerin ve medeniyet yürüyüşünün hep öncüsü olmuştur. Bizim için siyaset her şeyden önce geçmişin birikimini, ecdadın mukaddes emanetini geleceğe taşımaktır. Bu aziz bayrağı, medeniyet burcuna dikmektir. AK Parti iktidarının üretim gücüyle Türkiye, krizler ülkesi olmaktan çıkarak, fırsatlar ülkesi, umut ülkesi haline gelmiştir. Bütün bunlar 15 yıllık bir süre içerisinde oldu. 15 yıllık süre içerisinde, bir Türkiye, üç Türkiye oldu. Bu değişim Türkiye'nin, dünyanın parlayan yıldızları arasına girmesine yetti. Bundan sonra da ülkemizin ufkunu çok daha aydınlık yolunu da görüyoruz. Bunun için de canla başla çalışıyoruz. Hayalini kurduğumuz büyük ve güçlü Türkiye hedefine çok uzak değiliz. İnşallah o günleri de birlikte göreceğiz."

Gururla, onurla teslim ettim

Yıldırım, 22 Mayıs'ta başladığı genel başkanlık görevini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gururla, onurla teslim ettiğini belirtti. Genel başkanlık yaptığı sürede Türkiye'nin yakın tarihinde çok konuşulacak olayların meydana geldiğini ifade eden Başbakan Yıldırım, "Gelecek nesiller bu bir yılı okurken Türkiye'nin ne kadar zor şartlardan geçtiğini mutlaka en iyi şekilde idrak edecek" diye konuştu. Başbakan Yıldırım, "Bu salonda bir kez daha gördük ki AK Parti'de eski, yeni diye bir şey yok. Ne var? Biz birlikte Türkiye'yiz, sen, ben yok, biz varız. Hepinize çok teşekkür ediyorum, davetimize icabet ettiniz, bu iftar sofrasında bizlerle beraber oldunuz, hepinizden Allah razı olsun" dedi.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535