Ak Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve İl Genel Meclisi Üyesi Recep Regaib Bayraktar, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Ak Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz ve teşkilat üyeleri ilk olarak Karşıyaka köyüne daha sonra Kozcağız Beldesine bağlı Eyüpoğlu köyüne geçtiler.
Karşıyaka köyünde yoğun ilgi ile karşılaştılar
Karşıyaka köyünde yoğun ilgiyle karşılaşan Ak Parti Teşkilat üyeleri vatandaşlara teşekkür ederek, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında detaylı bilgiler verdi. İl Başkanı Manav; “Bütçe kanunu teklifini hazırlayıp TBMM’ye sunma yetkisi Cumhurbaşkanına veriliyor. Cumhurbaşkanının TBMM’ye kanun sunma yetkisi bütçe kanunuyla sınırlandırılmış oluyor. Bütçe kanunu Mecliste görüşülüp karara bağlanıyor. Bütçe kanunu Mecliste onaylanmazsa, hükümet bütçesiz kalmasın diye, öncelikle geçici bütçe yapılıyor. Bu da olmaz ise yenisi kabul edilene kadar, bir önceki yılın bütçesi yeniden değerleme oranına göre artırılarak yürürlüğe konuyor” dedi.
Eyüpoğlu köyünde de toplantı yapıldı
Ak Parti Teşkilat üyeleri daha sonra Kozcağız Beldesine bağlı Eyüpoğlu köyünde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi anlatıldı. Ayrıca vatandaşlara ‘evet’ broşürleri de dağıtılarak, merak edilen sorular da yanıtlandı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.