• BIST 11064.85
 • Altın 2556.417
 • Dolar 33.0765
 • Euro 36.0512
 • Bartın 34 °C
 • Ankara 30 °C
 • Bolu 27 °C
 • Kastamonu 30 °C
 • Zonguldak 30 °C
 • Karabük 29 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Kurtkaya, şehit düşen kadınları andı

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Akpınar Köyü’nde ev toplantısına katılarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi.
Kurtkaya, şehit düşen kadınları andı

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, 16 Nisan 2017 Pazar Günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu için kapı kapı dolaşarak, sistemi vatandaşlara anlatıyor. Son olarak Akpınar Köyü’nde ev toplantısına katılan Başkan Kurtkaya,  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ederek, geçmişteki savaşlarda ve 15 Temmuz'da şehit düşen kahraman kadınları rahmetle, gazileri de minnetle andıklarını belirtti. Kurtkaya; “Dünya Kadınlar Günü, geçen yüzyılın başından itibaren dünyanın pek çok ülkesinde eşitlik hak ve talepleriyle uzun bir mücadeleye girişen kadınların birlik ve dayanışmalarının simgesi olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde seksenli yıllardan başlayarak her yıl artan katılımlarla kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar; eşitlik, söz sahibi olma, hakların hayata geçirilmesi ve koşullarının iyileştirilmesi taleplerini öne çıkartmaktadır. 8 Mart, cinsiyet ayrımcılığı, kadın ve erkeğin fırsatlara ve kaynaklara ulaşmasında yaşanan eşitsizlikler, şiddet, çalışma hayatı ve siyasette kadın oranı gibi meselelerin ele alınması bakımından son derece kıymetli” dedi.

Kayıtsız kalamayız, kalmayız

8 Mart’ın önemine değinen Kurtkaya: “AK Parti iktidarları, anne-çocuk sağlığından, kız çocuklarının okullaşmasına, kadına yönelik şiddetle mücadeleden, iş hayatında ayrımcılığı önlemeye yönelik düzenlemelere, kadına yönelik pozitif ayrımcılık ilkesinin Anayasa ile güvence altına alınmasından, kadının en temel haklarını kullanmasında önünü tıkayan özel-kamu alanı ayrımının sonlandırılmasına kadar pek çok düzenlemeyi yürürlüğe koymuş, kadın meselelerinde ciddi mesafe kat etmiştir. 8 Mart, bir araya gelmek, tartışmak, düşünmek ve aynı zamanda her alanda sağlanan gelişmelerin paylaşılması için fırsat sunan bir gün olması nedeniyle de anlamlıdır. 8 Mart, kadın meselelerini ele almak kadar, ülke meselelerini değerlendirmek için de iyi bir fırsattır. Zira, kadını ne ekonomiden, ne sosyal hayattan, ne dış politikadan ne eğitimden, ne de sağlık politikalarından ayrı düşünemeyiz. Kadınlar olarak, bizi ve çocuklarımızın yaşamlarını etkileyecek süreçlere kayıtsız kalamayız, kalmayız” diye konuştu.

Daha güçlü bir ülkeyi miras bırakmak en büyük temennimiz

Halkoylamasının önemini vatandaşlara anlatan Kurtkaya: “Bizler, bu topraklar için, devletinin bekası, çocuklarının aşı için kanını canını ortaya koymaktan çekinmeyen Anadolu kadının evlatlarıyız. Ezelden beri koca bir mirasın taşıyıcısı olan kadınlar… Nitekim 15 Temmuz gecesi, tankların ve kendisine yöneltilmiş namluların önünde bir an bile tereddüt etmeden duran kadınımız, Nene Hatunların, Kara Fatma’nın, Şerife Bacı’nın, Gördesli Makbule’nin torunları olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Aydınlı Emir Ayşe’nin, ‘Mademki burası bizim vatanımız; biz de bu vatanın olmalıyız.” sözleri gibi hayat bulmuştur o gece. On bir kadınımız şehit olmuştur. Bu bilinçle, çocuklarımıza güzel bir geleceği, daha güçlü bir ülkeyi miras bırakmak en büyük temennimizdir” dedi.

Kadınlar Günü’nüzü en içten duygularımla kutlarım

Kurtkaya: “Anadolu’yla birlikte, Suriye’de, Halep’te, Filistin’de, Mymmar ve tüm mazlum coğrafyalarındaki kadınlar için de inandığımız yolda yürümeye devam etmeliyiz. Bu doğrultuda, ülkemizin kalkınmasına değer katmak, hayatı ve dünyayı güzelleştirmek isteyen kadınlar olarak elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. ‘Tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet’ ülküsüne inananlar yılmadan yola devam edecektir. Hepimizin ortak çabası, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ülkemize kazandıracak ve yeni sistemle birlikte kadının siyaset başta olmak üzere her alanda temsiliyeti artacaktır. Bu inançla, ‘Güçlü Türkiye’nin, Güçlü Kadınları’ olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü en içten duygularımla kutlarım” şeklinde ifade etti.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535