• BIST 11134.08
 • Altın 2635.976
 • Dolar 33.0928
 • Euro 36.2337
 • Bartın 28 °C
 • Ankara 26 °C
 • Bolu 23 °C
 • Kastamonu 22 °C
 • Zonguldak 27 °C
 • Karabük 22 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

MHP Bartın Teşkilatı İl Başkanını Seçti

Milliyetçi Hareket Partisi İl Olağan Kongresi Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Ercüment Özçelik, kongreye katılarak oy kullanan 195 delegenin oyunu alarak yeniden MHP İl Başkanlığı görevine seçildi.
MHP Bartın Teşkilatı İl Başkanını Seçti

MHP Bartın İl Başkanlığı Olağan Kongresi, Belediye Sosyal Tesislerinde yapıldı. Kongrede seçime tek liste halinde gidildi. Yapılan kongrede Ercüment Özçelik il başkanı seçildi. Kongreye katılan 395 delegeden 195'inin oyunu alarak yeniden MHP İl Başkanlığı görevine seçilen Özçelik, tüm parti teşkilatına teşekkür etti. Özçelik; “Bartın il teşkilatımızın olağan kongresini parti mensuplarımızın ve hemşehrilerimizin katılımıyla Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Yapılan kongrenin partimiz, ilimiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Tüm partililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

200 kişi kongreye gelmesine rağmen oy kullanmadı

600 delegeden 395'i kongreye katıldı.395 kişiden 195 delege oy kullandı.200 kişi ise kongreye gelmesine rağmen oy kullanmadı.

Yoğun katılımın oldu

Kongreye MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut, Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı, Bartın Ülkü Ocakları İl Başkanı Bünyamin Özgüroğlu, MHP’li İl Genel Meclis Üyeleri, MHP’Lİ Bartın Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Milletvekili Şimşek Divan’a başkanlık etti

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk olarak Divan hyeti oluştıuruldu. Divan Başkanlığına MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek seçilirken, divan heyetinde de MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, İl Genel Meclis Üyeleri Savaş Buyurman ile Hasan Karakurt, MHP Ulus İlçe Başkanı Yasin Koçak ve MHP Kurucaşile İlçe Başkanı Necmettin Özel yer aldı.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Divan heyetinin oluşturulmasının akabinde kongrenin açılış konuşmasını MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik gerçekleştirdi. Özçelik, konuşmasında; “Bugün burada Olağan İl Kongremizi yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Kongreler bir dönemin bitişi yeni bir dönemin başlangıcıdır. Geçmiş dönemde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Onlara minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Partimizin varlığını temsil konusunda herkes elinden geleni yapmıştır. Yeni dönemde de yönetimde olacak olan arkadaşlarımızın da ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerine şüphesiz inanıyorum” dedi.

Devletimizin yanındayız

Her zaman devletin ve milletin yanında olduklarını belirten Özeçelik; “Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş bizler önce devletim ve milletim, sonra partim ve ben diyen bir misyonunu temsil ediyoruz. Genel Başkanımız DR. Devlet Bahçeli’dir Bugüne kadar hiç yalanları, yanlışları olmamış, bir yerde söylediğini her yerde söylem cesaretini göstermiş, AKP’nin 15 yıllık hatalı siyasi yönetim anlayışlını ve yanlışlarını hep ifade etmiş, ama devletin ona ihtiyacı olduğunda da hep yanında olmuş bir liderdir. ‘15 Temmuz’da gerçekleştirilen kalkışmanın karşısındayız. Ancak devletimizin yanındayız.’ Diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşunun mimarı olmuştur. Bu yaşanılanlardan sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin doğrularıyla yönetilmeye başlandı. Devletimizin ordu, emniyet, istihbarat, tüm kamu kurum ve kurulmuşları Fethullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından kuşatılmış ve zayıflatılmıştır. Bu kadroları bunları yerleştirenler aldatılıp kandırılanlar aşikardır. Ortadadır” diye konuştu.

Bu vatanı karşılıksız sevdik

Özçelik, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Sınırlarımızdaki komşu devletlerdeki kaynayan cadı kazanı, topraklarımızda gözü olan Avrupalıların o karanlık bulutları üzerimize çökmüşken 15 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP’nin gafletini, 17-25 Aralık yolsuzluklarını, ayakkabı kutularını, aldatılmalarını, hainleri kadrolaştırıp güçlendirdiklerini tabiî ki unutmayacağız. Ama bu vatana bizim ve başka gidecek yerimiz yok. Şehit kanları ile yoğrulmuş bizlere emanet olan bu vatana sahip çıkma zorunluluğumuz var. 15 Temmuz sonrası bir çıkmaza, açmaza düşen ülkemizin kurtuluşudur MHP. Daha iki gün önce 19 Mayıs’ı kutladık. Bu vatanın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını andık. Söz verdik. Bu ülke için yeminimiz var dedik. Bu vatanı karşılıksız sevdik. Bedel ödedik. Gerekirse yine öderiz.

Birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin

Milliyetçi Hareket Partisi’nin yok olmasını umut edenler, bekleyenler yılmadığımızı ve dimdik ayakta olduğumuzu bilsinler. Bugün 41 ilde eş zamanlı İl Başkanlık seçimleri yapılıyor. Partimiz tarih yazıyor. Bir kez daha güçlü varlığını ortaya koyuyor. Partimiz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye emanettir. Bu vatan da Milliyetçi Hareket Partisi’ne emanettir. Rabbim utandırmayacak inşallah. Umudumuz bir an önce güvenilir, huzurlu bir ülke haline gelmektir. Allah birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.

Tarih yazıyoruz

Bartın’da da Milliyetçi Hareket Partisi olarak tarih yazıyoruz. 91’li yıllarda 176 oyla başlayan bu yolculukta bu sevda Bartın’da da 2009 yılında partimizin duayeni, hafızası, dava adamı Cemal Akın ile Belediye Başkanlığını kazandık. Kumluca beldesinde de Belediye Başkanlığını İsmail Can Başkanımızla aldık. Güzel hizmetler yapıyor. İnşallah 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde de Cemal Akın’ın tarih yazan hizmet anlayışı ile tüm belde ve ilçe belediyelerine talibiz. Rabbim bizleri bir kez daha onurlandırarak ilçe ve beldelerimize hizmet etmeyi nasip eder inşallah.

Ne mutlu Türk’üm diyene

 Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeden sevgi, kardeşlik ve hoşgörü içerisinde bir yönetim anlayışı ile Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve vesilesi ile de vatanımıza hizmet etme düsturuyla varız, var olacağız.  Kongremize gösterdiğiniz teveccüh ve katılımlarınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Vatan bölünmesin. Ezan susmasın. Bayrak inmesin. Her şey gönlünüzce olsun. Kongremiz önce partimize ve Bartın’ımıza, sonra ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İyi ki varsınız. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Tüm teşkilat üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum

İl Başkanı Özçelik’in konuşmasının akabinde kürsüye gelen Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can; “Göreve geldiğim 2014 yılında il kongresi yapıldığı zaman yeni göreve gelmiştim. Cemal Akın Başkanımızın desteği ile Kumluca’da güzel işler ve hizmetler yapacağımızı söylemiştim. Aradan üç yıl geçti ve Kumluca’da gerçekten güzel işler başarıyoruz. Tabi ki Kumluca halkının ve Cemal Başkanımızın desteği ile bu hizmetler devam edecek. Yaptığımız işleri tek tek saymak istemiyorum ama o zaman seçim afişlerimiz vardı ve afişlerimizde yapacağımız hizmetlere dair yapacağımız projeler yazıyordu. O dönemde ‘Bu projeleri bunlar mı yapacak?’ diyorlardı. İşte biz bugün o projeleri tek tek gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nde bana görev veren, güvenen, hizmet etme kapılarını açan il başkanımıza ve tüm teşkilat üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Devlet Bahçeli beyin emrindeyim

Can; “Kumluca’da yaptığımız tüm hizmetlerde inanın Bartın Belediye Başkanımız Cemal Akın’ın imzası vardır. Biz neyi gerçekleştirirsek birlikte gerçekleştiriyoruz. Geçen hafta Kumluca Kapalı Pazaryeri için temel atma töreni gerçekleştirdik. Orada da ifade etmiştim. Göreve geldiğimizde belediyenin hali ortadaydı. İşçiye ve memura verecek paramız yoktu. Borç ortadaydı. Bugün ekonomik durumu da düzelttik ve büyük projelere de imza atmaya başladık. İnşallah bu projeler en güzel şekilde devam edecek. Kumluca halkının bize verdiği desteğe layık olabilmek için gece gündüz çalışıyor ve çalışmaya da devam edeceğiz. Her zaman mensubu olmaktan gurur duyduğumu Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak, bu kutlu dava yolunda Kumluca halkının hizmetindeyim. Örnek aldığım Cemal Başkanımın izinde ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyin emrindeyim. Kongrenin hayırlı olmasını diliyor seçilecek yönetime başarılar diliyorum” diye konuştu.

Üzerimizde hep oyunlar oynadılar

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bartın’da Türkiye’deki ülkücü ve milliyetçi hareketin içine girmeyi Allah bize nasip eyledi. O yüzden bugüne kadar bütün faaliyetlerimizde uğraş vererek Bartın’da yaşayan herkes için hizmeti düstur edinerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettik. “İnsana hizmet Allah’a hizmettir” düsturundan hareket ettik. Yüksünmeden gece gündüz yaptığımız çalışmalarla Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin sözlerini halkımıza ilettik. Öyle bir lidere sahibiz ki söylediklerinin doğrulu ancak 10 sene sonra anlaşılıyor. Genel Başkanımız Pennsylvania dediğinde o zaman onu neredeyse devlete ihanet etmekle dahi suçladılar. PKK ile terörle müzakere olmaz dediğinde onu kan emici olarak dahi ilan ettiler. Ona hiç inanmadılar ve onu hep tenkit ettiler. Onun ve bizim üzerimizde hep oyunlar oynadılar.

Hiç yüksünmedik ve bıkmadık

Onun haklılığını 15 Temmuz gecesinde gördük. Herkes gibi biz de şaşkınlık içerisindeydik. O akşam genel merkezimizi aradık ve genel başkanımızla görüştük. “Ne yapıyoruz?” dedik.  Bize “Dimdik ayaktayız. Türk halkı bunu kabul edemez” dedi. Biz de o akşam Sayın Valimizi de aradık “Türk milleti olarak biz dimdik ayaktayız” dedik.  Keşke o gece hiç yaşanmasaydı. Keşke Sayın Genel Başkanımızın daha önce söyledikleri iyi anlaşılsaydı. Keşke Milliyetçi Hareket Partisi’ni karşı parti olarak değil de bu ülkenin ve milletin bekasını düşünen bir parti olarak görselerdi.   Bize de Bartın’da Allah Bartın Belediye Başkanı olmayı nasip etti. Tek gayemiz bu millete ve bu devlete hizmet dedik. Arkadaşlarımız bize bu yolda güç verdi. Halkımız da bize bu yolda destek oldu.  Çok zorlandık ve çok sıkıntı çektik. Gecemizi gündüzümüze kattık. Ama Milliyetçi Hareket Partisi’nden aldığımız düsturla hiç yüksünmedik ve bıkmadık.

Kumluca’da neler yapılabileceğini gösteriyor

Bartın’da ne kadar sıkıntılı iş varsa alt yapı anlamında bitirdik. Şimdi üst yapıları yapıyoruz. Biz hizmet adamlarının bizim gibi dava adamlarının neler yapabileceğini göstermeye çalışıyoruz. Hiçbir karşılık beklemeden bunu yapmaya çalışıyoruz.  2014’teki seçimlerde halkımız partimizin belediye başkanı adayı İsmail Can kardeşimiz de Kumluca Belediye Başkanı oldu. Bartın’da da yeniden bizi göreve getirdi. Sayın Başkanımız da Kumluca’da neler yapılabileceğini gösteriyor. İlk olarak Kumluca Belediyesi ile Bartın Belediyesi’ni kardeş belediye yaptık ve bu anlayışla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Birlik ve beraberliğe sahibiz

Bartın Belediyesi olarak sorumluluk alanımızda 18 mahalle var. Ama Kumluca bizim 19. Mahallemiz gibi çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu yönde söz vermiştik ve bu sözümüzü de tutuyoruz. Bartın’ın her noktası, her yeri bizim.  Onun için Bartın’ın her yerinde hizmet daha iyi olsun diye çalışıyoruz.  Milliyetçi Hareket Partisi olarak tün teşkilatlarımızla Bartın’da çalışmalarımızı yapmamız ve kalkınmayı gerçekleştirmemiz gerekiyor. Biz Bartın’da bunu gerçekleştirecek birlik ve beraberliğe sahibiz.”

Namusu ve şerefiyle hareket eden bir partiyiz

Son olarak kürsüye gelen MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, konuşmasında; “Bugün 41 ilde kongre gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de belki hiçbir siyasi partinin kaldıramayacağı büyük saldırılar altındayız. Türkiye’de herkes her şeyle ilgili Milliyetçi Hareketi suçlar. Tüm siyasi partiler hedef olarak kendisine MHP’yi seçer. Yıllardır namusu ve şerefiyle hareket eden bir partiyiz. Vatan ve millet uğruna her şeyi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Her türlü oyunları oynamalarına rağmen başarılı olamadılar. Birlik ve beraberliğimizle bu oyunların üstesinden geldik. Bu birlik ve beraberliği Bartın’da da görüyorum. Bugün geçmişte partimizde görev almış tüm teşkilat mensuplarımız buradalar. Bu birlik ve beraberliğiniz olduğu sürece Allah’ın izniyle Bartın’da bizim bileğimizi kimse bükemez. Hep devlet ve millet için mücadele ettik. Devletimize sahip çıktık” dedi.

Türkiye’nin en büyük teşkilatı biziz

Şimşek; “Oy oranımız ne olursa olsun hep vatan ve bayrak dedik. Bunun mücadelesini verdik. Bundan sonra da sayımız ve oyumuz ne olursa olsun bunun mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Türkiye’nin en büyük teşkilatı biziz.  Ülkü Ocaklarına alternatif bir teşkilat kuramadılar. Kuramazlar. İnşallah hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başarmaktan başka çaremiz yok. Ülkemizin geleceği için başaracağız. Ben bu duygu ve düşüncelerle kongremizin başta Bartın’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Görev alacak olan arkadaşlara başarılar diliyorum. Görev almayan arkadaşlarımın da yönetimdeki arkadaşlara sahip çıkmasını istiyorum” diye konuştu.

Güven tazeledi

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Parti delegeleri oylarını kullandı. Yapılan seçim sonucunda Ercüment Özçelik kongreye katılan 395 delegeden 195'inin oyunu alarak yeniden MHP İl Başkanlığı görevine seçildi.

 

 

 

 

18582176_1297825600331537_3203558558430641501_n.jpg18623189_10211270101040659_337425756_n.jpg18644511_10211269327541322_1103933059_n.jpg18600872_10211269326341292_76938600_n.jpg

 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0551 120 3535