• BIST 9773.97
 • Altın 2427.694
 • Dolar 32.5699
 • Euro 35.0032
 • Bartın 16 °C
 • Ankara 22 °C
 • Bolu 24 °C
 • Kastamonu 22 °C
 • Zonguldak 16 °C
 • Karabük 24 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Şubat Ayı İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi

Saadet Partisi Şubat Ayı İl Divan Toplantısı, İl Başkanı Ünal Yurtbay başkanlığında yoğun katılımla parti binasında gerçekleştirildi.
Şubat Ayı İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi

Saadet Partisi Şubat Ayı İl Divan Toplantısı, parti binasında gerçekleştirildi. İl Başkanı Ünal Yurtbay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Sorumlusu ve GİK Üyesi Talat Gizli, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz, Ulus İlçe Başkanı Bayram Taşçı, Kozcağız Belde Başkanı Şaban Akalın, Karabük Yenice İlçe Başkanı İrfan Himmetoğlu, İl ve ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.  Anayasa değişikliği teklifi ile ilgili değerlendirmeler yapılan toplantıda “Anayasa değişikliği teklifinin bu hali ile kabul edilmesinin mümkün olamayacağı” ifade edildi.

Uyarmayı bir vazife olarak görüyoruz

Toplantıda konuşan Yurtbay, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Rahmetli Erbakan Hoca bugünleri çok önceden söylemiş uyarılarda bulunmuştu. Ancak görünen o ki uyarılar dikkate alınmadı. Üzüldüğümüz nokta budur. Biz ise bu zor şartlar altında iktidarı, Mecliste grubu bulunan partileri ve milletimizi uyarmayı bir vazife olarak görüyoruz ve bunun için çalışıyoruz” dedi.

Fikirlerimizi en başından bir söyledik

Yurtbay; “Yeni Anayasa ile ilgili fikirlerimizi en başından bir söyledik. Söylemek ile kalmayıp yazılı olarak ta karşı çıktığımız noktaları, nasıl bir anayasa olması gerektiğini kaydedip başta Cumhurbaşkanı olmak üzere gerekli yerlere Genel Merkezimiz sundu. Ancak böyle bir anayasa teklifini kabul etmemiz mümkün değildir” şeklinde ifade etti.

Endişelerimiz biraz daha arttı

Konuşmasında ekonomik sıkıntılara da değinen Yurtbay: “Ekonomik yönden sıkıntılı bir döneme girdik, dış politikada ciddi açmazlarız var. Dün ile bu gün birbirinden oldukça farklı hadiselere gebe gözüküyor. Ekonomi de işsizlik yüzde 12’ye yaklaşarak ciddi boyutlara ulaştı. Düşeceğine dair de hiçbir emare yok. Borcumuz 600 milyar dolar civarına çıktı. Bunun üçte biri devletin. Üçte ikisi özel sektörün. Ama özel sektör borçları da devletin garantisi altında. Özel sektör karşılayamadığı takdirde devlet ödeyecek. Endişelerimiz biraz daha arttı” dedi.

Hangi politikaları izleyecekler

Yurtbay; “Ekonomik anlamda bu gelişmeler yaşanırken biz her şeyi kenara bırakarak anayasa değişikliği, başkanlık sistemi ile uğraşıyoruz. Biz burada fikirlerimizi çok net ortaya koyduk. Bir sistem değişikliği problemleri çözmez. Sistem değişikliği değil, şu an da yönetim de bulunanların zihniyeti, politikaları, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıları gidermek için hangi politikaları izleyecekler esas problem orda” şeklinde ifade etti.

Tehlikeyi görüyor musun, görmüyor musun?

Anayasa değişikliği tartışmalarının toplumu kamplaştırmaya götürmemesi gerektiğine de değinen Yurtbay: “Büyük Ortadoğu Projesi’nin asıl amacının Büyük İsrail Projesi olduğu hatırlatmasını da yapan Yurtbay: “Şimdi Büyük İsrail’i geliştirmek için çabalıyorlar. Bunun hiç gündeme geldiğini duydunuz mu? Yok. Bunu bilmemek cehalet olur. Bilmeyince hatalar yaparsınız. O zaman başkanlık olmuş, evet veya hayır çıkmış. Sistem bir problemin çözülmesinde kısmen etkili olabilir. Birlik sağlanmış olur yönetimde, istikrar olmuş olabilir. Ama o birliktelik yanlış istikamete yönlenmiş ise faydası yerine zararı olur. Bu tehlikeyi görüyor musun, görmüyor musun?” dedi.

Kamplaşmayı durdurmak mecburiyetindeyiz

Yurtbay; “Biz bir bütünüz. Her şeyden önce bu ülkede kardeşliğe, birliğe beraberliğe ihtiyacımız var. Elbette problemleri çözmek için hepimizin farklı niyetleri, projeleri, tercihleri olabilir. Bu bize zenginlik katmalı. Bizi birbirimize düşman kamplar haline getirmemeli. Bunu iktidar için de muhalefet için de söylüyorum. Bir an önce bu kamplaşmayı durdurmak mecburiyetindeyiz” şeklinde ifade edildi.

Kutuplaşmanın bu memlekete en büyük zararı verdiğini görüyoruz

Yurtbay: “Üslup önemli. Eğer bu üslup kutuplaşma meydana getirirse zarar verir. Getirmeden bütün halkımızı kucaklayarak, böyle bir sistemin gelmesinden yanayız, bu ülkemize fayda sağlar. Ama ötekileri de saygılıyız diyebilirse o zaman söylenecek bir itirazımız olmaz. Biz kutuplaşmanın bu memlekete en büyük zararı verdiğini görüyoruz. İnsanlar komşu olmaktan çekiniyorlar. Birbirlerini yeri geldiği zaman hainlikle itham ediyorlar. Bir oylamadan dolayı bu ifadeler kullanılmamalı” diye konuştu.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535