• BIST 9223.52
 • Altın 2032.156
 • Dolar 31.1779
 • Euro 33.7646
 • Bartın 14 °C
 • Ankara 15 °C
 • Bolu 16 °C
 • Kastamonu 15 °C
 • Zonguldak 13 °C
 • Karabük 17 °C
 • Sinemada Şaşkına Çeviren Evlilik Teklifi
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi
 • Sinemada Şaşkına Çeviren Evlilik Teklifi
 • Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor
 • Zabıta’dan Fırın Denetimi

Tunç, yapılan yatırımları anlattı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Mart Ayı Meclis Toplantılarının dördüncü birleşiminde eklenen 2 madde ile birlikte toplam 5 madde görüşüldü.
Tunç, yapılan yatırımları anlattı

İl Genel Meclisi’nin Mart Ayı Meclis Toplantıları dünkü oturum ile devam etti. İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleşen Mart Ayı Meclis Toplantılarının dördüncü Bileşimi, İl Özel Özel İdaresi Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıya İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun’un yanı sıra Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Çetin ve İl Genel Meclis Üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Dursun: “Mart Ayı İl Genel Meclis Toplantılarımızın önemi büyük. Çünkü bir önceki yılın Faaliyet Raporunu onaylayacağız.  Bu nedenle önemli bir ay. Sayın Valimiz inşallah Meclis toplantımıza gelerek 2016 Yılı Faaliyet Raporunu Meclisimize sunacak” dedi.

Dursun’dan Tunç’a teşekkür

Dursun: “2016 yılı bütçesini hazırlarken Bartın’ın büyümesine katkı sağlamak amacıyla 2016 yılı bütçemizi 34 Milyon TL olarak belirlemiştik. Yaptığımız projeleri hayata geçirme noktasında yüzde yüzlere ulaşıyoruz. Böylece bize güvenenleri de mahcup etmemiş oluyoruz. Sonuç itibariyle 2016 yılında harcadığımız rakam 29 Milyon 706 bin TL oldu. Yani burada da proje olarak %87’sini bitirmiş olduk. 2016 yılında da yine 34 Milyonun yanında 31 Milyon TL’likte dış kaynaktan yani paydaş kurumlarımızın yapmış olduğu projelere de Sayın Vekilimizin desteğiyle aktarılan paralar oldu. Hinterlandımız oldukça geniş hem hizmet anlamında hem imar alanında oldukça geniş bir alana hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu hizmetler elbette çok önemli bunların devamı da önemli. Ben tekrar Özel İdare’nin çalışmalarına katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

El birliğiyle çalışmalar yürütüyoruz

Başkan Dursun’un konuşmasının akabinde değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç: “Bartın gerçekten çok bir şehir, kıymetini bilmemiz lazım. Aynı şekilde Bartın yaşayan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermek ve Bartın’ı ilçeleriyle beldeleriyle köyleriyle daha yaşanabilir bir hale getirebilme gayreti içerisinde olmamız gerekiyor. Onu da yapıyoruz, sizlerin sayesinde. Meclisimiz, iktidarıyla muhalefetiyle Bartın’a sahip çıkıyor. Bu güzel bir örnek çalışma Bartın’da. O nedenle bizim önceliğimiz Bartın’a daha çok eser kazandırmak, Bartın’ı geleceğe daha iyi hazırlamak ve bunun gayreti içerisinde el birliğiyle çalışmalar yürütüyoruz. İl Özel İdarelerin aynı belediyeler gibi halkın müşterek ihtiyaçlarını gidermek üzere çalışma yapan kurumlarımız. İl Genel Meclisi de karar organı” açıklamalarında bulundu.

Tunç yatırımları anlattı

Bartın’daki yatırımlarından bahseden Tunç, “Bartın’da anaokulundan üniversiteye kadar eğitim şehri hürriyetine kavuşturmaya çalışıyoruz. Yatırımlarımız sadece eğitimle kalmıyor. Sağlıkta da önemli çalışmalar yaptık. DSİ’nin önemli çalışmaları var. Sel tehlikesi varsa oraları gidermeye çalışıyoruz. Bütün dereleri ıslah ediyoruz. Daha yaşanır olsun, daha güzel görüntü olsun. Köylerimizde yine sele giden yerlerimiz vardı. 25 ayrı köyümüzde taşkın kuruma çalışması yaptık.Bartın Irmağı Islah çalışmaları ile ilgili Atıksu Arıtma Tesisinin açılışını yapmıştık. Organize Sanayi bölgesinde Atıksu Arıtma Tesisi zaten faaliyete geçmişti. Şimdide şehir merkezindeki kanalizasyonda ırmağa akmayacak. Ve Irmak daha temiz olacak. DSİ’nin Islah Projesi ile turizme kazandıracağız Bartın Irmağını. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İl Merkezinde taşkın tehlikesi olan bütün derelere el attık” diye konuştu.

Gündeme 2 madde eklendi

Yapılan konuşmaların akabinde meclis gündemine geçildi. Gündemin 8.maddesine Valilik Hizmet Binası Giriş ve Çevre Onarımı Projesinin 2017 Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili dosya ve gündemin 9.maddesine Mülga Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binasının Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak tahsis edilmesi ile ilgili dosya eklendi.

Trafo yeri devri yapılacak

Yoklama ve bir önceki toplantıda alınan karar özetlerin okunması ile devam eden toplantıda, gündemin 5.maddesinde yer alan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yaptığı okulun elektrik ihtiyacının karşılanması için trafo yeri devri ile ilgili doya görüşülerek karara bağlandı. Söz konusu dosya oybirliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

3 madde Plan bütçe komisyonuna havale edildi

Gündemin 6.maddesinde yer alan Ulus İlçe Özel İdare Binası Çatı Onarımı Projesinin 2017 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması ile ilgili dosya, gündemin 7.maddesinde yer alan İlimiz Abdipaşa Belediyesi Yeşilpazar Mahallesi Kanalizasyon Yapım İşi Projesinin 2017 Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili dosya ve gündemin 8.maddesinde yer alan Valilik Hizmet Binası Giriş ve Çevre Onarımı Projesinin 2017 Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili dosya Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Bir madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi

Gündemin 9.maddesinde yer alan Mülga Köy Hizmetleri Sosyal Tesis Binasının Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak tahsis edilmesi ile ilgili dosya İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 5 maddenin görüşüldüğü toplantı 7 Mart(bugün)saat 15.30’da toplanmak üzere sona erdi. Bugünkü toplantıda Vali Nusret Dirim’in de katılımıyla İl Özel İdaresi’nin 2016 Yılını Kapsayan Faaliyet Raporu ile ilgili dosya görüşülüp karara bağlanacak.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535